Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā atgriezt nodokļus no Lielbritānijas?

Īpaši populārs darba galamērķis - Lielbritānija. Tomēr pēdējā laikā arvien vairāk tautiešu izvēlas atgriezties dzimtenē. Tāpēc derētu zināt, kā strādājošie, kas maksājuši nodokļus tos var atgriezt.

Vai tiešām iespējams atgriezt nodokļus?

Protams, atgūt var ne visus nodokļus, tikai ienākumu nodokļa pārmaksu. Ja pārmaksu nav bijis, atgriešana nav spēkā. Nodokļus bieži cenšas atgūt personas, kas strādā kā individuāli komersanti, tomēr atgriezt daļu naudas var arī tie, kas strādā pēc darba līguma, piemēram, ja:

  • neesat nopelnījis ar nodokli neapliekamo minimumu, bet nodokļus tik un tā maksājāt;

  • strādājāt īsāku laika posmu nekā rit finanšu gads;

  • jums ticis piešķirts rezerves nodokļu kods (angl. emergency tax code). Ja jūsu kods beidzas ar ,,W1“ vai ,,M1“, visticamāk, ka jums piešķirts ir šis kods.

Jāpiemin, ka sociālās apdrošināšanas iemaksas (angl. National Insurance Contributions) atgriezt nav iespējams un ienākumu nodokļa atgriešana neietekmē jūsu pensiju vai citas sociālās garantijas.

Kad varu atgriezt nodokļus?

To varat veikt uzreiz pēc atgriešanās no ārzemēm vai finanšu gada beigās. Lielbritānijā finanšu gads sākas 6. aprīlī un beidzas nākamā gada 5. aprīlī. Ja plānojat atgriezties Lielbritānijā tajā pašā nodokļu gadā, ieteicams deklarāciju iesniegt finanšu gada beigās. Nodokļu atmaksa ir kā finansiāla dāvana, kuru var iegūt par 5 pagājušajiem gadiem.

Kā atgriezt nodokļus no Lielbritānijas?

Ja nodokļus vēlaties atgriezt paši, jums jāvēršas nodokļu inspekcijā (angl. Her Majesty‘s Revenue and Customs). Vienkāršāks ceļš būtu izmantot uzņēmumu, kas nodarbojas ar nodokļu atmaksu, pakalpojumus, kas nodokļus atgriezīs jūsu vietā.

Lai kā arī nebūtu, abos gadījumos ir nepieciešamas speciālas formas – P45 un P60. P45 formā ir informācijas par jūsu ienākumiem un samaksātajiem nodokļiem. Šo dokumentu izsniedz darba devējs, līguma saistību beigās. P60 forma arī norāda to, cik esat nopelnījis un samaksājis nodokļos, konkrētā finanšu gada laikā. Šo formu saņemat no darba devēja finanšu gada beigās.

Ja šīs formas nav pieejamas, varat izmantot pēdējo algas lapu, tomēr ar to reizēm nepietiek. Vēršoties uzņēmumā, kas nodarbojas ar nodokļu atgriešanu, izvairīsieties no rūpēm, jo uzņēmums parūpēsies par nepieciešamajām formām un citiem dokumentiem un to iesniegšanu. Tāpēc nodokļus varat atgūt arī tad, ja nav pieejami visi dokumenti.

Nodokļu atgriešana no Lielbritānijas aizņem 2–4 mēnešus. Tas, cik ātri nodokļu inspekcija atgriezīs nodokļus, ir atkarīgs no iekšējiem procesiem.

Tāpēc neatstājiet savus nopelnītos līdzekļus ārzemēs, parūpējieties par to atgriešanu un izbaudiet pilnākas kabatas.

Reklāmraksti