Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunākais par savienojumu ātrumu Eiropas teritorijā un pasaulē

Ja esat viens no tiem miljoniem cilvēku, kas strādā ārštata darba vietā vai vada savu karjeru kā digitālais nomads, tad interneta ātrums ir viens no svarīgākajiem faktoriem Jūsu darbadienas veiksmīga vadīšanā, kā arī vispārējā darba kvalitātē. Lai gan pārsvarā ofisa darbiniekus šāds faktors tik drastiski neietekmē, tomēr visiem, kuriem ir svarīgi, lai informācija nokļūst galamērķī ātri, interneta savienojuma un mobilo datu pārraides ātrums ir neizsakāmi nozīmīgs.

Nesen tika veiks pētījums, pamatojoties uz vairāk nekā 163 miljoniem ātruma testu 200 dažādās valstīs vai teritorijās, kurā atklāja, ka globālais vidējais interneta ātrums ir 9,1 Mbps (megabaiti sekundē). Kopumā Eiropa starp reģioniem ir ātruma līdere – par to var pārliecināties apskatot datus sammenlign her un to izjūtot dzīvē, jo arī Latvijā ir ārkārtīgi ātrs internets. Interesanti ir tas, ka nevis kādai no Eiropas valstīm, bet gan Singapūrai ir ātrākais internets pasaulē – un tā jau otro gadu pēc kārtas tas darbojas ar vidējo ātrumu 60,39 Mbps, kas ir apmēram 3 līdz 4 reizes lielāks nekā Latvijas teritorijā. Ja runājam par pašu lēnāko internetu, tad jāatzīmē, ka Jemenā pasaulē ir lēnākais savienojums ar vidējo ātrumu tikai ap 0,31 Mbps. Kā jau redzat, ne valsts ar pašu ātrāku internetu, ne arī valsts ar lēnāko savienojumu neatrodas Eiropā – šeit šādas krasas svārstības nav novērojamas un vidējais datu pārraides ātrums ir samērā vienlīdzīgi augstā līmenī teleselskaber med fri data, jo 36 no 50 valstīm, kurās ir ātrākais internets, atrodas Eiropā, bet deviņas – Āzijā. It nemaz nav pārsteidzoši, ka Eiropai ir vislielākā pasaules valstu koncentrācija ar ātrāko internetu. Zviedrijā ir ātrākais internets ar vidējo ātrumu 46 Mbps, savukārt, Dānija un Norvēģija nekur tālu neatpaliek, tajās internets darbojas vidēji ar ātrumu 43,99 un 40,12 Mbps. Ja ir nepieciešams izvēlēties kādas Eiropas valsts operatoru, tad tieši šīs valstis būtu ieteicamas to savienojuma ātruma dēļ.

Pētījuma gaitā atklājās arī interesanta sakritība: piecām valstīm, kurās ir ātrākais internets, lejupielādes ātrums ir aptuveni 88 reizes ātrāks nekā piecās valstīs ar lēnāko interneta savienojumu. Kopumā gan pasaules, gan Eiropas mērogā var secināt, ka vidējais interneta ātrums kļūst palielinās, jo pagājušajā gadā interneta vidējais interneta ātrums bija 7,40 Mbps, bet šogad pasaules vidējais rādītājs jau ir 9,10 Mbps, kas nozīmē, ka ātruma pieaugums ir 23% (1,7 Mbps). Tomēr ir vērts atzīmēt, ka valstis, kas visvairāk veicina šo pieaugumu, ir tās attīstītās valstīs, kas jau ir izveidojušas tam atbilstošu infrastruktūru un tādējādi var ieviest jaunākās pieejamās tehnoloģijas ārkārtīgi īsā laika posmā. Vispārīgi runājot – valstis ar ātrāko internetu pasaulē, visticamāk, būs mazākas un attīstītākas, jo lielāka un mazāk attīstīta ir valsts, jo lēnāks internets tajā būs sastopams.

Reklāmraksti