Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Hipotekārais kredīts – ne tikai īpašuma iegādei

Hipotekārais kredīts visbiežāk saistās tieši ar aizdevumu nekustamā īpašuma iegādei, bet tas nebūt nav vienīgais veids, kā šis aizdevuma veids var tikt izmantots. Hipotekārais aizdevums ir kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, bet mērķi aizdevumam var būt dažādi. Lūk, kādām vajadzībām visbiežāk aizdevēji izsniedz hipotekāro kredītu.

Nekustamā īpašuma iegādei

Protams, viens no biežākajiem mērķiem, kam patērētāji izmanto hipotekāro kredītu, ir mājokļa iegāde, jo tas ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem pirkumiem gandrīz katrai ģimenei vai indivīdam. Nekustamā īpašuma cenas Latvijā ir pietiekami augstas, lai tikai retais varētu atļauties to iegādāties bez finansiāla atbalsta. 

Vidusmēra patērētājam hipotekārais kredīts ir viena no iespējām, kā vispār dzīves laikā tikt pie sava nekustamā īpašuma, ja vien tas netiek mantos vai iegūts citādā veidā. Hipotekārais kredīts arī šajā gadījumā ir izdevīgākais risinājums, jo hipotekārajam aizdevumam ir zemāka procentu likme un ilgāks atmaksas termiņš, tāpēc šis aizdevums ir drošāks un nerada nevajadzīgus riskus budžetam.

Īpašuma remontam un labiekārtošanai

Tie, kuriem jau ir savs nekustamais īpašums, to var izmantot, lai noformētu aizdevumu, ar kura palīdzību var veikt mājoklī remontu vai pat renovāciju, ja īpašums sāk zaudēt savu kvalitāti un vairs neatbilst mūsdienu komforta standartiem. 

Lai īpašums kalpotu uzticami un pēc iespējas ilgāk, lai tajā būtu komfortabli un droši dzīvot, ir svarīgi to uzturēt labā stāvoklī un vajadzīgajā brīdī veikt nepieciešamos uzlabojumus. It īpaši tajās ēkās, kas celtas jau pirms daudzām desmitgadēm. Ar remontu šādās ēkās nevajadzētu vilcināties, jo pastāv iespēja, ka ēkai izveidojas jau fundamentāli bojājumi, kurus novērst ir ļoti grūti un arī dārgi. Kā arī šādu īpašumu ir daudz grūtāk izmantot kā hipotekārā aizdevuma ķīlu, jo aizdevuma apmērs tiek izskatīts, vadoties pēc īpašuma tirgus vērtības.

Nekustamā īpašuma būvniecībai

Hipotekārais kredīts noderīgs ir arī tiem, kuri būvē. Piemēram, ja neplānotu apstākļu dēļ  jau iesākto būvniecības procesu nav iespējams pabeigt bez papildu ieguldījumiem, tad hipotekārais aizdevums ir loģisks risinājums, kas ļaus pabeigt iesākto un nezaudēt būvniecībā jau ieguldītos līdzekļus. 

Kredītu apvienošanai

Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu būs piemērots arī tad, ja nepieciešams veikt vairāku kredītu apvienošanu, kuru kopējā summa ir pārāk liela, lai saņemtu aizdevumu bez ķīlas. Kredītu apvienošana ir viens no risinājumiem, kā atgūt finansiālo stabilitāti un atbrīvotos no neizdevīgām līgumsaistībām, kā arī izvairītos no sekām, kādas var būt, ja nespēj pildīt savas līgumsaistības. Kredītu apvienošana arī var palīdzēt uzlabot kredītvēsturi un ietaupīt līdzekļus, ko novirza kredītmaksājumiem.

Biznesam un zemnieku saimniecībām

Ir arī tādi aizdevēji, kas hipotekāro kredītu piedāvā biznesa uzsākšanai un attīstībai, apgrozāmo līdzekļu iegūšanai, kā arī zemnieku saimniecībām, kurām nepieciešamai līdzekļi savu saimniecisko mērķu īstenošanai. Zemnieku saimniecības hipotekārajam kredītam par ķīlu visbiežāk izmanto savā īpašumā esošo mežu vai zemi. Aizdevums zemniekiem dod iespēju atspērienam, iespēju veikt paplašināšanos, iegādāties jaunu tehniku vai iekārtas, uzlabot un optimizēt darbu saimniecībā. 

Citu vajadzību īstenošanai

Hipotekāro kredītu iespējams noformēt arī tā, lai iegūtie naudas līdzekļi nebūtu novirzāmi vienam konkrētam mērķim, bet gan paliktu klienta rīcībā un varētu tikt izmantoti jebkuriem mērķiem, kas ir aktuāli. Tie var būt lielāki pirkumi, medicīnas izdevumi, izglītība vai citi mērķi. Īpašums var būt iespēja saņemt lielāku aizdevumu savu vajadzību īstenošanai. Protams, šāda aizdevuma gadījumā nopietni jāapdomā, kam tiek plānots naudu iztērēt, lai nav tā, ka nauda nemanāmi “aiziet” nebūtiskiem tēriņiem, bet pēc tam jāatmaksā ir sava grūti nopelnītā nauda no ģimenes budžeta. 

Reklāmraksti