Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atver šūšanas ateljē un plāno apmācības

Alūksnē, Pils ielā 16, durvis vēris šūšanas ateljē, kurā būs iespējams veikt individuālus pasūtījumus, kā arī saņemt individuālo apmācību gan iesācējiem, gan šūt pratējiem. 

Biedrība "Alūksnes lauku partnerība" apstiprinājusi uzņēmuma “GMS” LEADER projektu “SIA “GMS” uzņēmējdarbības dažādošana, attīstot jaunu virzienu šūšanas jomā". Ateljē durvis ver profesionāla šuvēja Solvita Bērziņa un viņas dēls Klāvs Bērziņš, līdz ar to Alūksnē ir par vienu ģimenes uzņēmumu vairāk. S. Bērziņa pastāstīja, ka projektā attīstīta uzņēmuma darbība saistībā ar šūšanas, konstruēšanas, modelēšanas un piegriešanas pakalpojuma izveidi. Projekta ietvaros iegādātas rūpnieciskās šujmašīnas, specializētās šujmašīnas, gludināšanas sistēmas, manekeni, piegriešanas galdi, datori ar programmatūru, ploteris, skroderu šķēres un cits apmācībām nepieciešamais aprīkojums. Salonā iekārtotas arī darbnīcu un apmācību telpas. Vienlaikus šūšanas prasmes varēs apgūt 5 - 6 interesenti.

S. Bērziņai ir divdesmit gadu ilga šuvējas pieredze darbā ar individuāliem pasūtījumiem, un Alūksnē viņai izveidojies pastāvīgs klientu loks. Savukārt Klāvs ģimenes uzņēmumā ienesīs modernās tehnoloģijas, uzsākot arī 3D apģērba konstruēšanu un modelēšanu.
Jau gadu meistare iesaistījusies arī Valsts nodarbinātības aģentūras programmās, palīdzot apgūt šūšanas prasmes bezdarbniekiem, uzlabojot viņu izredzes darba tirgū. Šeit arī gūta  iedvesma startēt projektu konkursā ar mērķi piedāvāt apmācības arī citiem interesentiem maksas nodarbībās. "Gribas savu darbību attīstīt, sasniegt kaut ko vairāk, reizē popularizējot šuvēja profesiju," uzskata pieredzējusī šuvēja. Nākotnē uzņēmums plānojis piedāvāt vismaz divas jaunas darba vietas.

S. Bērziņa stāsta, ka interese par apmācībām jau ir, un, tiklīdz nokomplektēsies grupa, tiks paziņoti nodarbību laiki, kas būs darbdienu vakaros. Pat, ja pirmajās rindās nepagūsiet, grupas tiks veidotas arī turpmāk. Plānots apmēram mēnesi ilgs kurss, taču var būt arī ilgāk. Gaidīti arī līdzšinējie S. Bērziņas klienti un jauni interesenti ar savām vēlmēm.
"Gan līdz šim, gan turpmāk klienti var rēķināties ar pasūtījuma individualitāti. Tā arī ir lielākā pie šuvēja darināta tērpa vērtība, un, manuprāt, pieprasījums pēc individuāla stila kļūst arvien lielāks," saka S. Bērziņa.


20190821-1026-logo-atelje.png

Atbalsts Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Reklāmraksti