Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnē varēs studēt arī sociālo darbu

Ne tikai Alūksnes un Apes novados, bet visā Latvijā pēdējā laikā iekārto un atver arvien jaunus sociālās aprūpes centrus gados vecākajiem iedzīvotājiem un tiem, kuriem nepieciešama diennakts aprūpe. Savukārt šiem centriem ir nepieciešami zinoši un profesionāli darbinieki. Lai tādus darba tirgum nodrošinātu, izglītoties tagad iespējams arī Latvijas Universitātes (LU) Alūksnes filiālē.

No 2. līdz 29. janvārim LU Alūksnes filiālē notiek jauno studentu ziemas uzņemšana, turklāt studiju programmās, kādas līdz šim Alūksnē nav bijušas. Šobrīd dokumentus var iesniegt, lai iegūtu jaunu kvalifikāciju un bakalaura grādu. Tas, ka šādas studiju programmas reģionos nepieciešamas, guva apstiprinājumu jau pirmajā dienā, kad jau pirmie studenti aizpildīja pieteikuma dokumentus studiju uzsākšanai.

Jābūt jau pirmā līmeņa izglītībai
LU Alūksnes filiāles direktore Anita Pētersone atzīst – sociālās jomas profesionāļi darba tirgū šobrīd ir ļoti pieprasīti, tādēļ augstskola aktīvi strādā, lai nodrošinātu studiju piedāvājumu.
“Pašlaik Gulbenē, Alūksnē, Balvos, Viļakā tiek atvērti jauni sociālās aprūpes centri, tādēļ LU radās ideja arī Alūksnes filiālē īstenot sociālās aprūpes studiju programmu. Esmu ļoti priecīga, ka augstskolas Alūksnes filiālē būs šāds jauns piedāvājums, jo ne visās filiālēs to ieviesīs,” saka A. Pētersone.
A. Pētersone gan uzsver – ziemas uzņemšanas laikā dokumentus var iesniegt tikai tie studenti, kuri iepriekš jau ieguvuši pirmā līmeņa profesionālās izglītības diplomu sociālajā aprūpē jeb ieguvuši  iemaņas kā sociālie rehabilitētāji, sociālie aprūpētāji vai sociālās palīdzības organizētāji. “Viņi Alūksnes filiālē iestājas jau kā 3. kursa studenti sociālā darbinieka programmā, lai studētu 2,5  gadus, iegūtu kvalifikāciju un bakalaura grādu,” stāsta A. Pētersone.

Studijas arī treneriem un mediķiem

Savukārt šovasar sociālā darbinieka studiju programmā varēs uzsākt mācības arī tie, kuriem nav iepriekš iegūta izglītība sociālajā aprūpē – šajā gadījumā studijas būs jāsāk no 1. kursa un jāmācās ilgāk kā četrus gadus.
A. Pētersone paredz, ka ļoti daudzsološa būs vasaras uzņemšana, jo uzņems ne tikai topošos sociālos darbiniekus, bet arī sporta trenerus pirmā līmeņa studiju programmā. “Tas būs jaunums, ko oficiāli vēl nekur neesam izziņojuši, bet cilvēki tāpat jau zina, zvana un interesējas. Savukārt sadarbībā ar LU Rīgas Medicīnas koledžu universitātes Alūksnes filiālē tiks īstenots vēl viens jaunums – piedāvās divas studiju programmas, lai iegūtu 1.līmeņa augstāko izglītību māszinībās un ārsta palīgiem.
Lai šīs studiju programmas ieviestu, mums jau ir bijusi tikšanās ar Medicīnas koledžas pārstāvjiem, Alūksnes novada domes priekšsēdētāju Arturu Dukuli, Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāju Arni Šķēlu un ar SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāju Marutu Kauliņu, jo prakses vietas studentiem būs Alūksnes slimnīcā. Sadarbībā ar Medicīnas koledžu drīzumā īstenosim vēl vienu jaunu programmu – fizikālā terapija un masāža,” stāsta A. Pētersone.

Studijas – bez maksas
Paredzams, ka māszinību un ārsta palīga specialitāti varēs iegūt bez maksas, jo LU Medicīnas koledža šobrīd gādā par finansējuma piesaisti šīm studiju programmām. Fizikālā terapija un masāža gan būs maksas studijas.
“LU Alūksnes filiāle 2018. gadā noslēdza sadarbības līgumus ar septiņu novadu pašvaldībām -  Alūksnes, Apes, Balvu, Gulbenes, Viļakas, Rugāju un Baltinavas. Ir liels gandarījums, ka šo pašvaldību vadītāji ir ļoti atsaucīgi un sniedz savu padomu, kādas studiju programmas reģionā ir vajadzīgas. Tāpat arī ļoti atsaucīgi ir sociālās aprūpes centru vadītāji,” saka A. Pētersone un piebilst - janvārī LU Alūksnes filiālē uzņem jaunos studentus arī 1,5 gadu profesionālā maģistra studiju programmā “Pedagoģija”. A. Pētersone rosina ikvienu interesentu pieteikties studijām LU Alūksnes filiālē. To var izdarīt katru darba dienu.

Stdenti – arī no Lubānas un Gulbenes
Pirmie studenti sociālā darbinieka specialitātē jau ir reģistrējušies. Viņiem studijas notiks otrdienās un sāksies februārī.
Evija Dreimane un Lolita Kanaviņa no Gulbenes un Mārīte Mihelsone no Lubānas atzīst – LU Alūksnes filiālē saskata lielisku iespēju papildināt iepriekš apgūtās zināšanas. “Studēt Alūksnē izvēlējāmies, jo tā varam apvienot darbu ar studijām – Madonā studijas notiek sestdienās, kas mums nav ērti. 2018. gadā visas trīs absolvējām LU Paula Stradiņa Medicīnas koledžu un nu gribam iegūtās zināšanas padziļināt. Tagad zinām, ko vēlamies. Diemžēl valstī nabadzības līmenis palielinās, sociālajiem darbiniekiem darba ir ļoti daudz, līdz ar to vērojama arī šīs profesijas pārstāvju izdegšana, bet mums šī joma ļoti patīk. Mēs ar Eviju ikdienā strādājam Grašu bērnu ciematā, bet Lolita ir strādājusi par pavāri sociālās aprūpes iestādē,” stāsta M. Mihelsone.

Liels ieguvums novadam
Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova ļoti atzinīgi vērtē to, ka uz vietas Alūksnē būs iespēja izglītoties sociālajā jomā.
“Alūksnes novadam tas būs ļoti liels ieguvums. Lai gan novadā samazinās iedzīvotāju skaits, sociālajā jomā darba mazāk nepaliek – darba ir ļoti daudz, un darbs ar dažādām sociālajām grupām ir jāveic tieši sociālajiem darbiniekiem. Tāpat kā citās jomās novadā, arī Alūksnes novada pašvaldībā šobrīd ir daudz vakanču, tostarp sociālajā sfērā. Sociālais darbs ir ļoti grūts, nav populārs un netiek pienācīgi novērtēts, tādēļ vērojama kadru mainība. Paralēli studijām ir iespēja sākt arī strādāt,” saka J. Čugunova.
Viņa piebilst - pašvaldība Mālupē drīzumā atvērs jaunu sociālo iestādi, kur gan vairāk būs nepieciešami sociālie aprūpētāji, nevis sociālie darbinieki, tomēr arī šiem speciālistiem novadā darba netrūkst.

Reklāmraksti