Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sevi piesaka kā reformu partija

Zatlera Reformu partijas (ZRP) Vidzemes vēlēšanu apgabalā startē 30 kandidāti – tikai vienam no tiem nav augstākās izglītības, kandidātu vidējais vecums ir 40 gadi. Gandrīz visi kandidāti strādā, bet ir arī viena mājsaimniece un viens bezdarbnieks. 9 kandidāti ir no Rīgas, 5 – no Jūrmalas, liela daļa - no novadiem ap Rīgu, bet no attālākiem reģioniem ir tikai daži kandidāti no Valmieras, Cēsīm, Amatas.

No ārsta par prezidentu
Saraksta līderis Vidzemē ir rīdzinieks Valdis Zatlers (56), bijušais Valsts prezidents (2007.-2011.). Kandidātam ir 2000 latu skaidras naudas uzkrājumi, 7702 latu bezskaidras naudas uzkrājumi. Pirms kļuva par prezidentu, bija traumatologs – ortopēds, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas valdes priekšsēdētājs. 2003.gadā V.Zatleru tālaika Veselības ministrs Āris Auders uz laiku atstādināja no slimnīcas vadītāja amata par iespējamām nelikumībām iepirkumos un neatļautu maksājumu pieprasīšanas no pacientiem, bet vēlāk viņš tika amatā atjaunots. Prezidenta amata kandidāts V.Zatlers masu saziņas līdzekļu spiediena rezultātā bija spiests atzīt, ka laikā, kad vadīja slimnīcu un darbojās kā ārsts, ir pieņēmis pacientu pateicības (aplokšņu naudu). V.Zalters apņēmās risināt sasāpējušo “pateicību” jautājumu medicīnā, taču savas prezidentūras laikā to nespēja izdarīt, aizbildinoties ar biežo ministru maiņu. 2009.gadā Valsts kontrole, veicot revīziju par finanšu izlietojumu Valsts prezidenta kancelejā, atklāja, ka Jūrmalas rezidences iekārtošanai V.Zatlera prezidentūras laikā bez iepirkuma procedūras iegādātas mēbeles 46 644 latu vērtībā, kas noslepenotas ar atpakaļejošu datumu, lai sabiedrībai nebūtu jāskaidro dārgais pirkums brīdī, kad valstī ieviests taupības režīms. V.Zatlera biogrāfijā atrodams arī fakts, ka, būdams vēl ārsts, pieņēmis pacientus medicīnas sabiedrībā „ARS”, darbojoties sievas firmā „Ortopēdijas privātprakse”. Samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem saņēma viņa sieva Lilita Zatlere kā individuālais komersants, līgums ar V.Zatleru noslēgts nebija un no privātpraksē nopelnītā netika maksāti nodokļi. Padomju varas gados V.Zatlers nebija PSKP biedrs. Trešās atmodas laikā aktīvi iesaistījās Latvijas Tautas frontē, vēlāk politikā nav darbojies līdz ievēlēšanai par Valsts prezidentu. Kopš 28.maija, kad ierosināja referendumu par 10.Saeimas atlaišanu, V.Zatlers ir paša dibinātās ZRP priekšsēdētājs. V.Zatlers ir pirmais Latvijas Valsts prezidents, kurš izmantojis iespēju ierosināt Saeimas atlaišanu, un pirmais prezidents atjaunotās Latvijas vēsturē, kas nesaņem atbalstu atkārtotam termiņam. ZRP nosaukusi V.Zatleru kā savas partijas Saeimas priekšsēdētāja amata kandidātu.

Valsts „dārgākā beibe”
Otrā sarakstā ir Sandra Sondore - Kukule no Ādažiem (40). Ieguvusi juristes kvalifikāciju, kā vienīgo pašreizējo darbavietu norāda ZRP valdes locekles pienākumus. Bijusi Valsts prezidenta V.Zatlera padomniece likumdošanas jautājumos visu viņa prezidentūras laiku, pirms tam 8 gadus bija Valsts prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas padomniece. Kopīpašumā ir zemes gabals Seces pagastā, dārza māja Carnikavā, zemes gabals, dzīvojamā māja un palīgceltne Liepupes pagastā, zemes gabals un jaunbūves Aulejas pagastā, zemes gabals un māja Ādažu novadā. Pieder vieglā automašīna „Mercedes Benz” (2007.g.), kapitāla daļas SIA „Kamadena” 400 latu vērtībā un SIA „Laimavoti” 1020 latu vērtībā. Skaidras naudas uzkrājumi ir 8500 latu, bezskaidras – 144 828,95 eiro dažādās bankās un 1728,44 lati. Smalko aprindu un sabiedrības kuluāros S.Sondori - Kukuli dēvē par Latvijas valsts „dārgāko beibi”, jo šiki un dažādi tērpi, dārgas rotaslietas un lepns dzīvesveids esot viņas ikdiena. S.Sondore-Kukule 2001.gadā kandidējusi pašvaldību vēlēšanās Rīgā no LSDSP saraksta, 2003.gadā izstājās no partijas, bet šogad aktīvi iesaistījās ZRP dibināšanā. Kopīpašumā ar vīru Guntaru Kukuli viņai pieder māja ar zemi Ādažos Vējupes krastā, kur kā privātīpašnieki bija nožogojuši savu īpašumu gandrīz līdz upei. Ādažu dome uzskatīja, ka tas pārkāpj likumdošanā noteikto prasību pēc brīvas tauvas joslas un 2010.gadā pieņēma radikālu lēmumu žogu nojaukt. 2002.gadā žurnālisti pievērsa uzmanību viņas dārgajai automašīnai - 1999.gadā ražotam “Jaguar XKB”, kā iegādes izmaksas pārsniedza ģimenes gada ienākumus. Bet 2008.gadā S.Sondores - Kukules un viņas vīra vārds tiek saistīts ar privātu atpūtas braucienu par valsts naudu, kas tika pozicionēts kā sabiedriska iniciatīva, kurā plānoti ceļojumi pa visu pasauli, aicinot citās valstīs dzīvojošos latviešu atgriezties dzimtenē. Braucienam tērēta arī valsts uzņēmumu ziedojumu nauda 88 000 latu apjomā.

Bija viena no padomniecēm
33 gadus vecā rīdziniece Zanda Kalniņa – Lukaševica sarakstā ir trešā. Pirms septiņiem gadiem ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā. No 2001. līdz 2003.gadam strādājusi Jūrmalas novada domē, tad Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, kur bijusi arī valsts sekretāra vietniece attīstības plānošanas jautājumos, bijusi arī Valsts prezidenta V.Zatlera stratēģiskās plānošanas un analīzes padomniece. Pašlaik ir V.Zatlera dibinātās biedrības “Reformu domnīca” un biedrības “Caritas” valdes locekle. Īpašumā ir dzīvoklis Rīgā un māja, zeme Jūrmalā, pieder motorollers “Piagio” (2006.g.), vieglās automašīnas “Honda” (2006.g.) un “Chevrolet” (2004.g.). Ir 10 535,45 eiro parādsaistības, 5200 eiro skaidras naudas uzkrājumi un 6152,19 eiro bezskaidras naudas uzkrājumi.

Politikā – kopš deviņdesmitajiem gadiem
Ceturtā sarakstā ir rīdziniece Sarma Freiberga (43), kurai ir profesionālā pieredze dzīvības apdrošināšanā un labdarības pasākumu organizēšanā. Arī ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā, ir ZRP valdes locekle, nodibinājuma “Fonds “Nāc līdzās!”” valdes priekšsēdētāja un  pašnodarbinātā persona. Ir īpašumā dzīvoklis Rīgā un zeme Talsu novadā, pieder vieglā automašīna “Volvo S60” (2004.g.), ir 12 617 eiro un 7357,64 lati bezskaidras naudas uzkrājumi. Maijā no V.Zatlera rokām saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām integrēšanā sabiedrībā. 1994. un 1997.gadā kandidējusi Rīgas domes vēlēšanās demokrātiskās partijas „Saimnieks” (DPS) sarakstā. 1998.gada Saeimas vēlēšanās kandidējusi uz DPS veidotā „ēnu” kabineta kultūras ministres amatu, 2001.gada Rīgas domes vēlēšanās kandidējusi Latvijas Demokrātiskās partijas sarakstā. Šovasar kļuvusi par ZRP biedri.

Iekšlietu ministra kandidāts
Ar piekto numuru sarakstā startē SIA “BBF Consulting” jurists Rihards Kozlovskis (42) no Jūrmalas, kurš ir arī ZRP valdes loceklis. 1993.gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā viņš ieguvis sporta pedagoga kvalifikāciju, bet Latvijas Universitātē 2004.gadā pabeidzis juristus. Kandidātam īpašumi nepieder, ir parādsaistības – 60 000 eiro, 3000 latu, izsniedzis 40 000 eiro aizdevumu. SIA “BBF Consulting” pieder kapitāldaļas 67 200 latu vērtībā. Šonedēļ ZRP viņu izvirzījusi iekšlietu ministra amatam. Ar tiesībsargājošajām institūcijām bijis saistīts vairāk nekā 15 gadus - no 1991.gada, kad iestājies 1. policijas bataljonā. Vēlāk darbojies Drošības policijā, bijis NATO Rīgas samita organizācijas biroja Drošības pasākumu koordinācijas nodaļas vadītājs. No aktīvā dienesta atvaļinājies pulkvežleitnanta pakāpē. Ir Liepājas futbola veterāns.

Tiesājas par pabalstiem
Ar sesto numuru startē rīdziniece, ekonomiste, Eiropas studiju maģistre Nellija Titova (33). Pašlaik ir direktora vietniece Valsts izglītības attīstības aģentūras Struktūrfondu vadības un kontroles departamentā. Pieder dzīvoklis Rīgā, automašīna “Hyundai Getz” (2005.g.). Ir 5600 eiro parādsaistības un 6859 latu bezskaidras naudas uzkrājumi. Pirms vairākiem gadiem N.Titova kopā ar vēl desmit personām vērsās Satversmes tiesā ar konstitucionālo sūdzību, paužot neapmierinātību par Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķir un izmaksā bērna kopšanas pabalstu un piemaksu pie bērna kopšanas pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem, uzsverot, ka ietvertā norma “un ne vairāk kā 392 lati mēnesī” neatbilst Latvijas Republikas Satversmei. Satversmes tiesa tiesvedību izbeidza, norādot, ka nav pārkāpts samērīguma princips un pabalsta apmērs nav nesamērīgi mazs.

Piedalījies Rubika arestēšanā
Sarakstā septītais ir Gunārs Rusiņš no Stopiņu novada (51) – virsnieks, Afganistānas kara veterāns, pašlaik ir SIA “TM Security service” personāla vadītājs un Latvijā dzīvojošo Afganistānas kara un citu militāro konfliktu veterānu asociācijas valdes priekšsēdētājs. Izglītojies Dānijā un Aizsardzības akadēmijā. Īpašumā ir māja Stopiņu novadā, garāža Rīgā, zeme un māja Skrīveru novadā, dzīvoklis Salaspils novadā. Pieder automašīna “Mitsubishi Colt” (2005.g.), ir 15 000 eiro parādsaistības, 1000 latu skaidras naudas uzkrājumi un 35 000 eiro bezskaidras naudas uzkrājumi. Profesionālā pieredze saistīta ar valsts aizsardzību, iekšlietām un personāla vadību, savulaik piedalījies Alfrēda Rubika arestēšanā. G.Rusiņš nav vienīgais no SIA “TM Security service” apsargiem, kuri pievienojušies ZRP kā biedri vai ziedotāji. Daļa no šā uzņēmuma personāla agrāk strādājuši Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienestā – tāpat kā G.Rusiņš, kurš bija dežūrdaļas priekšnieks.

Politikā – arī modele
Astotā ir mājsaimniece un mājskolotāja Una Gavare no Jūrmalas (37) – precējusies, audzina piecus bērnus, kurus izvēlējusies skolot mājās. 2004.gadā ieguvusi komunikācijas zinātņu bakalauru, pieder dzīvoklis Jūrmalā, skaidras naudas uzkrājumu vai parādsaistību nav. Deviņdesmitajos gados sākusi un astoņus gadus turpinājusi modeles karjeru, kad U.Gavari (tolaik Kārkliņu) nolūkoja aģentūra “Elite Model Look”. Pašlaik studē teoloģiju, ir projekta “Ģimenes šūpulis”, dzemdību dūlu kustības Latvijā, kas veicina dabisko atdzimšanu, atbalstītāja. Ja tiks ievēlēta 11.Saeimā, vēlas veikt izmaiņas likumdošanā, kas atļautu vecākiem uzņemties atbildību mācību programmu izvēlē: skolot un vadīt mācību procesu pašiem, gādātu par modeļa “nauda seko dzemdētājai” ieviešanu.

Skolojas ārvalstīs
Sarakstā devītā ir Liene Ābola no Siguldas novada (38). Bakalaura grādu tiesību zinātnēs ieguvusi Latvijā, bet maģistra grādu vadības zinātnē – Kolorādo ASV. Pašlaik ir Valsts Reģionālās attīstības aģentūras Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas konsultante un Rīgas Informācijas un konsultāciju punkta koordinatore. Profesionālā darba pieredze saistīta ar starptautisko sadarbību, tajā skaitā Latvijas pārstāvēšanu kaimiņvalstīs un ES. Savulaik bijusi Iekšlietu ministrijas atašejs Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā. Ir īpašumā mežs Garkalnes novadā, māja un dzīvoklis Siguldā, dzīvoklis Laidzes pagastā, automašīna “Lanchia Phedra” (2003.g.), ir 1000 latu bezskaidras naudas uzkrājumi.

Raiba politiskā pieredze
Sarakstā desmitais ir lietuviešu izcelsmes medicīnas zinātņu doktors, ārsts, Jūrmalas domes deputāts un Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas departamenta Divpusējas sadarbības nodaļas vecākais eksperts Romualds Ražuks (56) no Jūrmalas. Viņš ir arī ZRP Jūrmalas nodaļas valdes priekšsēdētājs. Pieder puse dzīvojamās mājas Rīgā, transportlīdzekļi “Ford Escort” (1984.g.), “VAZ 21013” (1984.g.), mopēds “Rīga-22” (1982.g.) un mopēds “Rīga-4” (1971.g.). Bijis otrais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, pēc tam bijis Saeimas deputāts un Jūrmalas domes priekšsēdētājs. 1997.gadā  iestājās savienībā “Latvijas Ceļš” un 1997.gada martā tika ievēlēts Rīgas Domē. 1998.gadā no tās pašas partijas saraksta ievēlēts 7.Saeimā. 2001.gadā ievēlēts par Saeimas priekšsēdētāja biedru. Pēc Saeimas deputāta pilnvaru beigām strādājis Aizsardzības ministrijā un NATO pārstāvniecībā Dienvidkaukāzā. 2002.gadā nesekmīgi kandidējis 8.Saeimas vēlēšanās, bet 2004.gadā - Eiropas Parlamenta vēlēšanās. 2009.gadā ievēlēts Jūrmalas pilsētas domē no partijas “Pilsoniskā savienība”. Sākotnēji darbojies domes opozīcijā, bet 2010.gada 20.maijā tika ievēlēts par Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāju, bet jau 2010.gada 9.septembrī šo amatu zaudēja. 2011.gada jūlijā izstājās no “Pilsoniskās savienības” un pievienojās ZRP. Pēdējos gados pie Valsts prezidenta V.Zatlera vadījis mazākumtautību konsultatīvo padomi.

11. Saeimas vēlēšanas