Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepnā nodeg dzīvojamā māja

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde 24.augusta vakarā pulksten 22.54 saņēma izsaukumu uz Liepnas pagasta Kudinovu, kur dega dzīvojamā māja “Zintupes”. “Uz notikuma vietu izbrauca divas autocisternas. Kad tās ieradās, dzīvojamā māja jau dega ar atklātu liesmu visā platībā," stāsta brigādes komandieris Igors Dovgans.

"Lai gan 28 kilometru attālums bija nobraukts 25 minūtēs, mājas jumts jau bija iebrucis. Turklāt tuvumā nebija ūdens ņemšanas vietas, tāpēc to vajadzēja pievest. Tas, protams, ietekmēja ugunsgrēka dzēšanu,” stāsta brigādes komandieris Igors Dovgans.

Nebija deklarēta dzīvesvieta
Ugunsgrēku lokalizēja 00.36, likvidēja 05.10. Dzēšanas darbos iesaistījās pašvaldības ugunsdzēsēju komandas dalībnieki. Kā noskaidroja glābēji, mājā atradās sieviete, kura bija zvanījusi dienestam un informējusi par degšanu. Tiesa, tā bija vēlu pamanīta. “Tas jau bija vēls vakars. Degšana acīmredzot ir sākusies jumta izbūvē, bet to pamanīja, kad sprēgāja šīferis jumta segumā. Ugunsgrēka cēloni izmeklē policija, taču iespējams, ka vainojamas bojātas vai nepareizi ierīkotas apkures ierīces,” spriež I.Dovgans. Viņš atzīst, ka iespējama aizdegšanās no bojātas elektroinstalācijas. Taču elektrība šai mājai bija atslēgta. Tagad tā ir gandrīz nodegusi, tāpēc to atjaunot dzīvošanai būtu dārgi.

Cels māju nodegušās vietā
Kā informē Liepnas pagasta padomes priekšsēdētāja vietniece Laima Kaņepa, mājas īpašuma tiesības nebija juridiski nokārtotas. Tajā dzīvot īpašnieks bija atļāvis vīrietim, kurš šobrīd atrodas apcietinājumā. Tiesa, viņš savu dzīvesvietu nebija deklarējis. Mājā mitinājusies vīrieša civilsieva ar bērnu. Pēc nepārbaudītas informācijas sieviete iepriekš dzīvojusi Rīgā.
Šis ir otrais ugunsgrēks pagastā, kurā nodeg dzīvojamā māja. Lasītāji droši vien atceras, ka 13.maija pēcpusdienā liesmās sadega māja sešu bērnu ģimenei. Šobrīd tā mitinās internātskolas divistabu dzīvoklī, bet ir apņēmusies uzcelt māju nodegušās vietā. Alūksnes Novada fondā ir saziedoti vairāk nekā 4000 latu ģimenei, turklāt kāda firma apņēmusies izstrādāt tehnisko projektu par brīvu. Tiesa, vispirms īpašums ir jāieraksta zemesgrāmatā.

Policijas ziņas