Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Okupācijas muzejs meklē leģionārus, kuri brīvprātīgi atgriezās Latvijā 1946. gadā

Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieks Andrejs Edvīns Feldmanis, kurš veic pētījumu un veido dokumentālo filmu par latviešu leģionāriem Zedelgemā, lūdz sabiedrības palīdzību faktu noskaidrošanā.

2.pasaules kara beigās Sabiedroto gūstā angļiem padevās 11 727 latviešu leģionāri, kuri tika novietoti kara gūstekņu nometnē Beļģijā Flandrijas provinces pilsētiņā Zedelgema. 1946. gada 6. aprīlī Padomju Armijas pārstāvjiem angļi nodeva 199 karavīrus, kuri brīvprātīgi vēlējās atgriezties dzimtenē. Apmēram 30 latviešu leģionāri tika atvesti uz Rīgu un novietoti filtrācijas nometnē Ganību dambī 40. Okupācijas muzejs lūdz atsaukties šos karavīrus, viņu tuviniekus vai personas, kuras kaut ko zina par šo notikumu. Tālrunis saziņai 66117657.

“Dokumenti ir, bet mums vajag dabūt cilvēkus. Mūs interesē, kas ar šiem leģionāriem notika tālāk, “ saka pētnieks A.E. Feldmanis.

Filmu “Zedelgema” paredzēts pabeigt šī gada rudenī, pirmizrāde notiks 11. novembrī kinoteātrī K.Suns.

Lietotāju raksti