Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamnedēļ diskusijā skaidros, vai 5G tīkls ir potenciāls drauds sabiedrībai vai solis izaugsmē

Trešdien, 18.septembrī, biznesa augstskolā "Turība" notiks diskusija "5G - potenciāli draudi vai solis izaugsmē?", kurā uz interesējošajiem jautājumiem atbildēs "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs un ķīmiķis Ivars Kalviņš, aģentūru LETA informēja augstskolas sabiedrisko attiecību speciālists Elvijs Mičulis.

Viņš skaidroja, ka 5G ieviešanu daļa sabiedrības uztvērusi ar aizdomām un satraukumu par iespējamo kaitējumu veselībai. "Jaunā tehnoloģija raisījusi diskusijas un pieņēmumi svārstās no bažām par pārmērīgu starojumu līdz pat sazvērestības teorijām par globālu plānu cilvēces iznīcināšanai," sacīja augstskolas pārstāvis.

Lai viestu skaidrību šajos jautājumos, uzņēmuma "Tele2" valdes priekšsēdētājs un ķīmiķis Kalviņš diskusijā skaidros dažādos 5G aspektus, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem. Diskusija ir atvērta ikvienam interesentam un būs bez maksas.

"Lai 5G pilnībā funkcionētu un dotu patiesu pievienoto vērtību, gatavām ir jābūt visām iesaistītajām pusēm - telekomunikāciju operatoriem, tehnisko iekārtu un programmatūru ražotājiem, uzņēmumiem, klientiem, kā arī valstij. Daudzas pasaules valstis un uzņēmumi ir aktīvi iesaistījušies 5G attīstībā, un mums noteikti ir jābūt daļai no šī procesa," sacīja Vancovičs.

Jūlijā atsevišķās Latvijas vietās tika iedarbinātas 5G mobilo sakaru bāzes stacijas, kas izsauca dažādas diskusijas sabiedrībā. Mičulis skaidroja, ka vairāki eksperti uzsverot, ka 5G tehnoloģiju, pateicoties tās zibenīgajam ātrumam, var dēvēt par "jaunu industriālo revolūciju".

"Prognozes liecina, ka 5G sakari ir pietiekami labi, lai ļautu ārstam no savām mājām ar robota palīdzību operēt pacientu. Tajā pašā laikā pastāv arī uzskats, ka 5G mobilie sakari gala patērētājiem var palikt nepamanīti, jo šajā tehnoloģijā paredzētais sakaru ātrums ir tik liels, ka nav īsti vajadzīgs parastam lietotājam, tāpēc biežāk tam būs pielietojums dažādās industrijās," stāstīja Mičulis.

Lietotāju raksti