Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eksperti: Valstī inovācijas jāievieš atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām un paradumiem

Valstī inovācijas jāievieš atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām un paradumiem, lai atvieglotu un uzlabotu dažādu pakalpojumu saņemšanas iespējas, informācijas tehnoloģijas (IT) "Accenture" atvērto inovāciju seminārā sacīja tehnoloģijas nozares eksperti. "Mobilly" grupas uzņēmuma "MobillyTX" vadītājs Valdis Bergs sacīja, ka nākotnē pilsētām iespējas publiskās pārvaldes tehnoloģiju jeb "Govtech" jomā ir lielas, taču būtiski atcerēties, ka vienmēr iedzīvotāja vajadzībām ir jābūt prioritātei. "Iespējas ir plašas, tikai jāsaprot iedzīvotāju vajadzības un pilsētai jāievieš atbilstoši IT risinājumi," uzsvēra Bergs.

Bergs skaidroja, ka inovācijas palīdz ne tikai ietaupīt, bet arī efektīvāk izmantot finanšu līdzekļus. Kopš subsīdiju uzskaites risinājuma ieviešanas Jelgavā, pilsēta esošā subsīdiju budžeta ietvaros spējusi par 30% palielināt cilvēku skaitu, kuri saņem atvieglojumus sabiedriskajā transportā, kā arī ietaupīt aptuveni 20% no brīvpusdienām atvēlētā budžeta, viņš teica.

"Tas ir pateicoties ieviestajam tehnoloģiskajam risinājumam, kas palīdz pašvaldībai reāllaikā un pēc fakta izsekot subsīdiju izmantošanas apjomu, proti, cik cilvēku izmantoja bezmaksas transporta iespējas un cik bērnu, kuriem piešķirtas brīvpusdienas, bija faktiski pusdienojuši," atklāja Bergs.

"Accenture" Inovāciju vadītājs Latvijā Kristaps Banga atzīmēja, ka inovācijas ir jāpielieto pozitīvas pievienotās vērtības radīšanai sabiedrībai kopumā. Pilsētās inovācijas ir jāievieš pārdomāti, izvērtējot iedzīvotāju paradumus un vēlmes, turklāt par pamatu ņemot aktuālās tendences tehnoloģiju un sociālās antropoloģijas jomā. "Viedās pilsētas ir tagadne, tuvāko gadu laikā redzēsim aizvien vairāk šādu piemēru. Šajā jomā Latvijā VEF apkaimei ir liels potenciāls," norādīja Banga.

Atvērtie inovāciju semināri (Open innovation meetups) tiek rīkoti reizi divos, trīs mēnešos, lai vienkopus aicinātu nozaru inovāciju uzņēmumus, izglītības un zinātnes sektora, kā arī valsts institūciju pārstāvjus. Semināru mērķis ir veidot vienotu platformu un vidi, kur satikties, dalīties ar aktuālo informāciju atvērto inovāciju jomā, kā arī meklēt jaunas sadarbības formas un iespējas. Semināra galvenais partneris un organizators ir "Accenture", semināru atbalsta Jaunās Teikas kopstrādes telpa "Teikums".

Lietotāju raksti