Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"CV-Online": Martā jauno brīvo vakanču skaits sarucis par vairāk nekā 60%

Vidējais jauno pievienoto darba sludinājumu skaits līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu valstī martā, salīdzinot ar februāri, samazinājies par vairāk nekā 60%, liecina "CV-Online Latvia" apkopotie dati.
Savukārt kopējo publicēto darba sludinājumu skaits kvalificētā darbaspēka karjeras portālā "cv.lv" šī gada martā sarucis par 24% salīdzinājumā ar šī gada februārī pieejamajām vakancēm.

Kā liecina apkopotie dati, dažādās amatu kategorijās pēdējās divās marta nedēļās ar to pašu periodu šī gada februārī, kopumā pieejamo darba piedāvājumu kritums vērojams visās jomās. Mežsaimniecībā un kokapstrādē pieejamo vakanču skaits samazinājies par 45%, medijos, sabiedriskās attiecībās - kritums par 42%, mārketingā un reklāmā - par 41%, savukārt administratīvajā darbā brīvo vakanču skaits samazinājies par 34%

Tāpat brīvo darbavietu skaits samazinājies transportā, loģistikā - 33%, elektronikā, telekomunikācijās - 31%, pakalpojumos, izglītībā un zinātnē, cilvēkresursos - katrā kritums mērāms 29%, kvalitātes vadībā, valsts pārvaldē, būvniecībā un nekustamajos īpašumos, kā arī tehniskajās zinātnēs - katrā par 28%.

Apkopotie dati liecina, ka vadības amatos vakanču skaits samazinājies par 27%, finanšu nozarē - par 26%, tirdzniecībā un iepirkumos, kultūrā un izklaidē - katrā par 26%, bet tūrismā un viesmīlībā - 25%.

Vismazākais darba sludinājumu kritums ir lauksaimniecībā un vides zinātnē - 7%, drošībā un glābšanas dienestos - 11% un farmācijā - 12%.

"CV-Online Latvia" vadītājs Aivis Brodiņš uzsvēra, ka darba tirgus patlaban piedzīvo satricinājumu. Vēl pirms mēneša tendences liecināja par darba tirgus izaugsmi, taču ārkārtējā stāvokļa ieviešana valstī saistībā ar Covid-19 pandēmiju radījusi tūlītēju darba tirgus lejupslīdi un darba tirgus atdzišanu gan Latvijā, gan citās valstīs.

"Šobrīd bezdarbnieku rindas papildinājuši vairāki tūkstoši Latvijas darba ņēmēju un sagaidāms, ka to skaits šogad turpinās pieaugt. Vienlaikus būtiski sarūk pieprasījums pēc darbaspēka, kas daudzās nozarēs un amatu kategorijās turpmākā gada laikā mainīs svaru kausus par labu darba devējiem, kas izjutīs lielāku atsaucību uz jaunizsludinātām vakancēm, tādējādi arī iegūstot dominējošas pozīcijas darba tirgū," skaidroja Brodiņš,

Viņš piebilda, ka patlaban karjeras portālā "Cv.lv" pieejamas vidēji 1300 vakances darbam Latvijā. "Sagaidāms, ka šāds vakanču apjoms varētu saglabāties visa ārkārtējā stāvokļa laikā, mēreni pieaugot, tam noslēdzoties. Līdzšinējos darba sludinājumu apjomus varētu izdoties sasniegt ne ātrāk kā gada laikā," prognozēja Brodiņš.

Pēc viņa teiktā, situācija uzņēmumos ir neviennozīmīga. Uzņēmumi, kas saskārušies ar dīkstāvi vai būtisku darbības apjomu samazinājumu, tuvākajā laikā plāno samazināt darbinieku skaitu, pārskatīt atalgojuma sistēmu, samazināt darba slodzi, pieteikt dīkstāves pabalstus un izmantot citas pieejamās iespējas.

Kā atzīmēja Brodiņš, tuvākajā laikā šie uzņēmumi arī neplāno meklēt jaunus darbiniekus. Vienlaikus ir ievērojams skaits uzņēmumu, kas iesaldējuši jauna personāla piesaisti, taču plāno to atjaunot līdzšinējos vai līdzīgos apjomos līdz ar dažādu pašreiz aktuālu ierobežojumu atcelšanu.

"Šī darba devēju daļa sagaida biznesa darbības atjaunošanos. Un ir daļa uzņēmumu, kas šobrīd aktīvi meklē jaunus darbiniekus, jo saskaras ar darbaspēka trūkumu, pieaugoša pieprasījuma dēļ. To vidū ir uzņēmumi, kuru biznesa procesi jau iepriekš bija saistīti ar attālinātu darbu, tostarp informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) jomas uzņēmumi un biznesa pakalpojumu centri, kā arī uzņēmumi, kas būtiski kāpinājuši savu darbības jaudu pašreizējā situācijā," sacīja "CV-Online Latvia" vadītājs.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "CV-Online Latvia" 2018.gadā strādāja ar 3,428 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,3% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet peļņa palielinājās par 57% un bija 887 440 eiro. Finanšu dati ar 2019.gadu vēl nav publiskoti.

Kompānija reģistrēta 2000.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 2842 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētā kompānija "CV-Online Estonia"

Lietotāju raksti