Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes slimnīcas likvidācijas draudi! 22

Iepazīstoties ar jauno Veselības ministrijas piedāvāto „reformu” projektu - „Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru”, ar nožēlu jākonstatē, ka Ministru prezidenta Māra Kučinska publiskais apsolījums saglabāt Alūksnē 24 stundu neatliekamās palīdzības slimnīcu ir kārtējie ZZS politiķu neķītrie meli tautai! Šajā projektā Alūksnē paredzēta 1.līmeņa ārstniecības iestāde, kura nodarbojas ar hronisku pacientu aprūpi bez jelkādām neatliekamās palīdzības iespējām!! Ar vienu parakstu ZZS pārstāvošā veselības ministre Anda Čakša izņirgājas par vairāk kā 11 000 parakstījušos vienkāršo iedzīvotāju! Alūksnes un Apes novados krasi pasliktināsies medicīniskās palīdzības pieejamība, pretēji A.Čakšas apgalvojumiem un MK noteikumu prasībām par neatliekamās palīdzības laiku un attālumu.

Bažas un pamatotas aizdomas atkal par dažu deputātu politiski angažētu personīgu ieinteresētību paslepus, bez publiskas apspriešanas, savstarpēji sarunājot, pieņemt iedzīvotājiem vitāli svarīgus lēmumus rada fakts, ka likumprojekts Alūksnes novada domē saņemts 28/06/2017., bet vairums deputātu par to nav informēti līdz pat šim brīdim.

Šāds autoritārs darba stils tieši sasaucas ar situāciju iepriekšējā sasaukuma domes sēdē, kad novada vadība atbildību par akcionāru kopsapulcē doto solījumu neizpildi centās uzvelt slimnīcas vadībai, un tikai pateicoties tādu godprātīgu deputātu kā Elita Laiva izpratnei, neizdevās uzsākt politiski uzstādīto Alūksnes slimnīcas likvidēšanas plānu.

Neuzticība Alūksnes novada vadības patiesai vēlmei saglabāt slimnīcu radās jau toreiz, kad veselības ministres A.Čakšas piespiedu vizītes laikā Alūksnē slimnīcas vadītājai un deputātei Marutai Kauliņai neļāva piedalīties apspriedē pie novada mēra par slimnīcas nākotni. Iepazīšanās caurskrējienā pa Alūksnes slimnīcas telpām ministre veikli izvairījās no konstruktīvas sarunas ar slimnīcas valdi, aizbildinoties, ka viss jau sarunāts ar novada vadību, un pati aizsteidzās uz pasākumu Tallinā. Lai atceramies, ka Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāju un atbalstītāju dziesmotā piketā pie Saeimas nebija ieradies neviens Alūksnes novada ZZS deputāts, lai aizstāvētu vairāk kā 11 000 parakstījušos iedzīvotāju, tai skaitā savu vēlētāju intereses. Līdz ar to visi novada vadības mutiskie solījumi ir dziļi apšaubāmi.

Esam informējuši par draudošo Alūksnes slimnīcas kā 24 stundu neatliekamās palīdzības stacionāra likvidēšanu novadu deputātus un vēlamies likumā paredzētā kārtībā uzzināt katra viedokli un iespējamo rīcības plānu novadu iedzīvotāju, vēlētāju Satversmē garantēto dzīvībai svarīgo interešu aizstāvībai!

Komentāri 22

Čiekurs Egle

Ja priekšsēdētājs jau iepriekš ir bijis par slimnīcas reorganizāciju, tad tās liktenis jau tika izlemts 4. jūnijā, kad alūksnieši ar smaidu sejā meta urnās ZZS saraksta lapiņas. Visi bagāti, varēs braukt uz Rēzekni, vai Valmieru. Ekstra bagātie protams brauks uz Rīgu.

pirms gada, 2017.07.06 19:05

santa.sanpaulija

Sirsnīgi sveicieni ZZS vēlētājiem! Varat paspiest roku apsveikumā ne tikai savam deputātam, bet arī cits citam par naivumu.
Saprotu, ka uzpērk vārdu salikums Zemnieku savienība, piedodiet, bet domāju, ka visvairāk vecāka gadagājuma lauku cilvēkus. Mīļie cilvēki, no zemniecības tur vairāk arī nekā nav kā vārds šiltē! Ne viņi aizstāv zemi, ne mūs. Un tas, ka pārstāvis izskatās pēc lādzīga lauku papus, neko nenozīmē. Kauliņtēvu (ceru, ka tādu godavīru vēl kāda daļa atcerās) laiki ir pagājuši...

pirms gada, 2017.07.07 16:21

Čiekurs Egle

P.S. ja tā godīgi, kam mums te tāds dienas stacionārs tad vispār vajadzīgs? Ekonomējiet vēl vairāk un likvidējiet vispār.

pirms gada, 2017.07.06 19:06

maragrigule

Latvijas valsts valdošie VĪRI un SIEVAS(ministru līmenī) ar slimnīcu reformu palīdzību izkauj Latvijas LAUKU iedzīvotājus,bet vēl dzīvos padzen ar skolu reformu palīdzību.

pirms gada, 2017.07.06 20:30

maragrigule

P.S.Alūksnes nov.ZZS deputāti,ir pienācis laiks pierādīt vai jūs esiet tik stipri(kā arī stipri vien griboši cīnīties) lai mūsu slimnīca paliktu 24 stundu darba režīmā ar ātrās palīdzības nodrošinājumu !!!!?????

pirms gada, 2017.07.06 22:24

kurkulis13

Bļāviens, kas atkal notiek? Čakšai mūsu slimnīca ir kā nagla pakaļā. Interesanti zināt, kur tad mēs saņemsim to palīdzību. Vai gadījumā tā nebūs Gulbene, kur uzdarbojas Čakšas draudzene Vāne? Varbūt Vāne aizgāja no padomnieces amata, lai nemestu uz ministri ēnu, kad viss tiks novirzīts uz Gulbeni. Šeit nu deputātiem būtu jāsāk rīkoties, bet nav jau ticības viņiem. daži ir tiešām reāli deputāti, kuri vēlas ko darīt, bet viņi ir mazākumā. Atkal jāsāk vākt paraksti, bet jāievēro iepriekšējās pieļautās kļudas.. Jāraksta kolektīvas vai personīgas vēstules Ministru kabinetam, Čakšai, un Saeimai. Paldies dakterim Skultem, kurš paziņoja šo vēsti. Alūsnieši, sāksim rīkoties un aizstāvēt savu slimnīcu. Divreiz jau esam aizstāvējuši. Mans viedoklis, ir pieprasīt Čakšas demisiju, un jādomā kā atstādināt ZZS deputātus, kuriem nerūp Alūksnes iedzīvotāju liktenis.

pirms gada, 2017.07.07 09:20

ranitar

Kliegt gribas cik mūsu domnieki ir nevarīgi! Kur ir tie Dukuļa, Adlera darbi, kas uzlabo novada cilvēku dzīvi? Dukulim sen laiks sēdēt veterānu rindās ne vadīt novadu! Paklausieties kādreiz, kā notiek novada sēdes, kāds rīdzenes līmenis. Laiks komandas maiņai!

pirms gada, 2017.07.07 10:20

Lelle Lellevija

Nu ko?! Apsveicu ZZS vēlētājus ar slimnīcas slēgšanu! Palasījāties Dukulīša stulbumavīzīti un izdarījāt "pareizo" izvēli. Tagad varēsiet braukt uz Valmieru, Rēzekni vai Rīgu ārstēties, jo Vānes slatūžis jūs nemaz pretī neņems, mērdēs turpat ātro mašīnās, lai nepasliktinātu statistiku, kā tas tiek darīts jau tagad. Dukuli, Tu domā, ka ar Tevi nekad un nekas nevar notikt???
Maruta, nu re, ko nozīmē "pareizās" koalīcijas izvēle! Rezultāts nebija ilgi jāgaida. Bet Tev tika piedāvāts cits variants!!! Pati izvēlējies likvidāciju. Žēl, ka nejūti kas ir kas!
Fomin, bet Tu tagad labi dziļi bāz savu galvu smiltīs, lai neviens mats nenokrīt no Tavas stulbās galvas un galvenais lai padir$enis no pēcpuses neizkrīt. Izgājušo 4 gadu laikā kultūra, sports un tūrisms Alūksnē nolaisti uz grunti, bet galvenais ir saglabāt "glauno"amatu (kur nekas nav jādara) un saņemta algu no nodokļu maksātāju kabatām, kā jau pats esi saviem partijas biedriem deklarējis!
Līga, bet Tu eja tālāk par varas dūžu pasūtījumu un aizliedz vispār te visiem komentēt, nu ņem piemēru no Rašas Putina, tad būss viss štokos!

pirms gada, 2017.07.07 13:40

santa.sanpaulija

Tas, ka ministre Čakša cenšas savas protežē privātkantora labā, nu jau visiem ir skaidrs. Gaidām tikai izskaidrojumu no novada vadītāja, KĀPĒC ČAKŠAS CAURSKRĒJIENA LAIKĀ ALŪKSNĒ NO SARUNĀM PAR SLIMNĪCU UN TĀS NĀKOTNI TIKA ATBĪDĪTA IESTĀDES VADĪTĀJA MARUTA KAULIŅA? Kaut kas neiedomājams!!! Izskatīt kādu jautājumu par jebkuru iestādi bez tās vadītāja !!! Ir sajūta, ka notika ZZS iekšējas sarunas ar tirgošanos un vienošanos kurš kuram cik un par ko! Un vienīgais cilvēks, kurš kaut ko spētu pamatoti atspēkot ir tas, kurš iestādes lietas zina no a līdz z , proti - tās vadītājs. Bet tā: sarunāja, pasvieda pliku kaulu cilvēku pūlī : līdz vēlēšanām pārtrauca situācijas šūpošanu, pēc tam - pašu ļaudis, paši sarunāsim...

pirms gada, 2017.07.07 16:48

Pexis

Jābūt galīgi naivam un nesaprotošam valsts varas struktūru, lai pļerkstētu, ka valsts līmeņa lēmumus var ietekmēt viena provinces novada atsevišķi deputāti. Vieglāk ir noticēt Silvijas L. pastāstam, ka Pilssalā ir nobēdzināti templiešu dārgumi...

pirms gada, 2017.07.07 16:43

Lelle Lellevija

Cīmiņjāni, labāk paklusē! Šoreiz runa ir par neizglābtajām cilvēku dzīvībām, nevis Tavām vai manām ambīcijām! Tu arī nekļūsti jaunāks...fu, fu ka tik kas nenotiek....
Ja Tu neatšķit leģendas(kas ir sekmīgi izmantojamas tūristu piesaistē) no zinātniskiem pētījumiem, kuriem ir nepieciešamas tikai dokumentāli apstiprinātas liecības, tad Tev ar to intelektiņu ir pavisam vāji. Turpini vien rāpot....

pirms gada, 2017.07.07 19:07

Pexis

Nevajag jaukt sāpi par slimnīcas nākotni ar vietējās varas iespējām ietekmēt valdību Rīgā. Nevajag piemirst, ka līdzīgas sāpes ar valsts iestāžu infrastruktūras optimizēšanas sekām (ne tikai slimnīcu) ir visā valstī. Katrā lokālā vietā jebkāda optimizācija bija(ir) sāpe no vietējā skatupunkta, bet tas citādi izskatās no valsts viedokļa. Starp citu, ja aizklopētu Ludzas vai Preiļu slimnīcu, alūksniešiem būtu ne silts ne auksts. Tā teikt - uff...labi ka ne mūsējo.

pirms gada, 2017.07.08 09:09

Čiekurs Egle

Pareizi, vieglāk jau ir noplātīt rokas un teikt, ko tad mēs te pret Rīgu un valsts varu, vai ne? Es gan nesaprotu, kas tur labs vai citāds būtu no valsts viedokļa? Ja vien mērķis nav iznīcināt tā sauktās lauku teritorijas, tad valsts ir tikai zaudētāji, tomēr cilvēks ir katras valsts vērtība un resurss. Vai arī jūs atbalstiet šādu te mērķtiecīgu Latvijas tautas iznīcināšanu? Par pierobežas novadiem bija vispār īpaši jārūpējas, jo ja būs šaize ar kaimiņiem, tad bez pierobežas Rīgas kungu pēcpuses ātri sāks svilt.

pirms gada, 2017.07.08 13:07

santa.sanpaulija

Dārgais Pexi! Runa jau ir par neloģisku optimizāciju kāda personīgo peļņas interešu vārdā !!! Kā var izskatīties no valsts skatapunkta un viedokļa, ja slimniekus čupām ved no Balviem un Gulbenes uz Alūksni nevis otrādi, bet optimizēt grib tieši Alūksnes slimnīcu!

pirms gada, 2017.07.08 20:22

santa.sanpaulija

Dārgais Pexi! Runa jau ir par neloģisku optimizāciju kāda personīgo peļņas interešu vārdā !!! Kā var izskatīties no valsts skatapunkta un viedokļa, ja slimniekus čupām ved no Balviem un Gulbenes uz Alūksni nevis otrādi, bet optimizēt grib tieši Alūksnes slimnīcu!

pirms gada, 2017.07.08 20:22

Pexis

Santai.s.
Ko nozīmē "čupām"? Pilnu statistiku lūdzu pa trim rajoniem - cik ved, ko ved, kāpēc ved?

pirms gada, 2017.07.08 21:52

panda13

Pexi, ja tu esi tas Jānis.C, tad nu tev vajadzētu zināt pašam to statistiku. Tā bija publicēta masu saziņas līdzekļos, ja nemaldos, tas arī šeit portālā. Par to, ka Alūksnes slimnīca pārsniedz kvotas un tas notiek tikai tādēl, ka slimnīca uzņem daudzus no citiem rajoniem. Šeit tāpat kā visur ir saskatāma draugu būšana. Arī veselības ministrei ir draudzene, kurai ir privāta slimnīca Balvi-Gulbene.Līdz ar to jāpalīdz draudzenei tikt pie finansējuma un citiem labumiem. Toties mūsu vara ir bez mugurkaula. Tā nu ir iegājies, ka nevēlas aizstāvēt savu pilsētu un novadu. Viss tiek pārcelts uz Gulbeni. Tas ne par ko labu neliecina. Padomā Pexi ja nu gadījumā tev rodas vajadzība pēc neatliekamas operācijas un vēl nakts vidū. Kur tevi vest, ja te nebūs slimnīcas?

pirms gada, 2017.07.09 12:33

santa.sanpaulija

Pexim.
Tu nu nebūsi tas, kurš man pieprasīs statistiku vai ko citu. Vēlies precīzi, ej uz slimnīcu un skaidro PATS : CIK, KO UN KĀPĒC!

pirms gada, 2017.07.09 17:02

Pexis

Pandai.
Nav netā tādas statistikas. Ir tikai vispārējas frāzes rakstos par slimnīcu - ved no turienes, ved no citurienes. Ja varat atrast, iemetiet saiti.
Par tautas protestiem. Iedomājos, ka parakstus lasa visos novados, kur slimnīcas un visi satiekas pie Saeimas. Alūksnieši ar plakātiem - " Slimnīcu Alūksnē, ne Gulbenē!", gulbenieši - "Slimnīcu Gulbenē!" u.t.t. Ko nu darīt ?

pirms gada, 2017.07.09 19:52

Pāvels Melnis

Ja kas, ir vēl slimnīca Veros. ~60 km caur Luhamaa. Es mēģināšu iegūt un iztulkot cenrādi, tiklīdz man būs brīvāks brīdis. Vienīgais mīnuss, ko varu pateikt uzreiz, tur dzemdību nodaļa diezgan noslogota un var, piemēram, nebūt iespējas dzemdēt vannā.

pirms gada, 2017.07.10 11:08

Lelde

Kas attiecas uz kvotu pārsniegumu! Izskatās, ka Rīgas un Alūksnes deputātiem ir piemirsies, ka te ir armijas daļa. Un ja sākt skatīties likumdošanu, piemēram dažādus starptautiskos līgumus utt šeit slēgt ciet slimnīcu nemaz nedrīkst, tas viss var vienā brīdī var sākties ar NATO sankcijām utt. Vai mūsu pašvaldības budžetā būs miljoni, ko samaksāt sodos? Vai tas kārtējo reizi būs jāsedz mums no nodokļu naudas? Tā kā mīļie deputāti, ja nevēlaties zaudēt amatus (kā iecēlām tā varam arī atcelt) lūdzu esiet tik laipni,un sāciet strādāt, un īpaši iedziļinieties likumdošanā, priekš tam taču ir juristi , kuriem algu par to maksā. Bet, ja Jūs iedomājaties, ka kaut kāda Čakša kau ko grib un kaut ko ir piesolījusi par labu darbu, neesiet tik naivi, sūdus strebsiet paši. Ne jau šī patupā ministrīte.

pirms gada, 2017.07.12 11:02

kurkulis13

Rodas pamatots jautājums, ko dara mūsu deputāti lai slimnīca paliktu līdzšinējā līmeni? Vai tās slavas dziesmas, kas bija portālā par to Balvu - Gulbenes apvienību nerada jau reālus draudus un brīdinājumu, ka būs jābrauc uz privātslimnīcu?

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.09 09:54

Lietotāju raksti