Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensiju indeksācija atcelta, piemaksu nākotne neskaidra

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vakar ar balsu vairākumu no Pensiju likuma grozījumiem
izslēdza priekšlikumu atjaunot mazo pensiju indeksāciju, ko bija ierosinājusi ZZS un kas
bija paredzēta jau šogad.

Komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) paskaidroja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš nosaka atlaistās 10. Saeimas darba kārtību, izvirzījis nosacījumu, ka neiekļaus indeksācijas jautājumu parlamenta darba kārtībā, ja par to nebūs vienošanās ar Finanšu ministriju. A. Barča tikusies ar Finanšu ministrijas darbiniekiem un parlamentāro sekretāri Ilzi Viņķeli, tomēr vienošanās nav panākta. Tas nozīmē, ka priekšlikums par pensiju indeksācijas atsākšanu no likumprojekta jāsvītro.

Ilze Viņķele uzskata, ka pie indeksācijas jautājuma varēs atgriezties. To vislietderīgāk darīt
pēc Saeimas vēlēšanām un skatīt kopā ar 2012. gada valsts budžetu.

Deputāti vēlējās arī skaidrību par pensiju piemaksām. Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ingus Alliks mierināja, ka, iespējams, piemaksa arī turpmāk saglabāsies 70 santīmu apmērā, jo
pagaidām nav saņemts uzdevums to pārskatīt.

Latvijas ziņas