Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viens tiecas pēc naudas, cits - pēc varas

Lietišķās saskarsmes skolotāja Agita Vītola: - Nesaskaņas starp profesionālajām un personiskajām vērtībām ir diezgan bieži sastopama parādība, kas kalpo arī par konfliktu un nesaskaņu cēloni.

Lietišķās saskarsmes skolotāja Agita Vītola:
- Nesaskaņas starp profesionālajām un personiskajām vērtībām ir diezgan bieži sastopama parādība, kas kalpo arī par konfliktu un nesaskaņu cēloni. Vissliktāk cilvēks jūtas tad, ja dzīves situācija viņam liek izdarīt izvēli, kura neatbilst viņa vērtību skalai. Cilvēki šodien bieži vien izvēlas strādāt sev netīkamu darbu, lai vairāk nopelnītu, savilktu galus kopā. Pastāv arī tādi gadījumi, kad cilvēks strādā vai nodarbojas ar to, kas viņam ļoti patīk un labi padodas, taču nenodrošina iztiku. Citi iemācās knapināties vai arī meklē papildu peļņas un ienākumu iespējas. Izvēle ir atkarīga no individuālās vērtību sistēmas. Mūsdienās aptaujātie jaunieši kā vērtību visbiežāk min atalgojumu, karjeras izaugsmi, prestižu darbu.
Pusaudzim vērtība ir ielu un popkultūra, vienaudžu pieņemšana, modernas un stilīgas drēbes. Vecākā gadagājuma cilvēkiem vislielākā vērtība ir viņu veselība. Otrajā plānā bieži vien nostājas ārējais izskats, modes tendences.
Dzīvē mēs bieži vien mainām savu vērtību sistēmu. Kādā dzīves posmā vislielākā dzīves vērtība var būt ģimenes dibināšana, bērnu audzināšana, bet, kad šie uzdevumi ir izpildīti, mēs kritiski izvērtējam, kas mums ir vērtība un kas ne. Iespējams, ka tas, ko kādreiz uzskatījām par galveno vērtību, tagad kļuvis mazsvarīgs un otrādi.

Citu datumu laikraksti

  • Uz lēnākām upēm un ezeriem drīz gaidāms pirmais ledus

    Termometra stabiņš pamazām tuvojas nullei, tāpēc nepacietīgākie copmaņi jau pārskata ziemas makšķerītes un ledus urbjus.Termometra stabiņš pamazām...

  • Copes dienas

    25.janvāris. Īpaši panākumi nav gaidāmi. Dažkārt ir svarīgi zināt, ar ko zivis barojas.25.janvāris Īpaši panākumi nav gaidāmi. Dažkārt ir svarīgi...

  • Veiksmīgi medī lūšus

    Katra mednieka sapnis ir nomedīt lūsi, bet ne katram izdodas to īstenot.Katra mednieka sapnis ir nomedīt lūsi, bet ne katram izdodas to īstenot....