Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvar tiesā pašvaldību

Šonedēļ pieņemtais Gulbenes rajona tiesas spriedums paredz nekavējoties atjaunot darbā Alūksnes novada pašvaldībā Antru Lielmani pilsētvides plānotājas amatā un par piespiedu darba kavējumu izmaksāt viņai atlīdzību.

Gulbenes rajona tiesas priekšsēdētāja Gunta Gulbinska, kura skatīja šo lietu, norāda - A.Lielmanes prasība apmierināta daļēji.

Atbrīvo nepamatoti
Par nelikumīgu un spēkā neesošu atzina pašvaldības 2009.gada 19.novembrī izsniegto darba līguma uzteikumu un nolēma atjaunot A.Lielmani iepriekšējā darbā par pilsētvides plānotāju. Tiesa par spēkā neesošu atzina pašvaldības 2009.gada 11.augusta aktu “Pretendentu Alūksnes novada pašvaldības teritoriālplānotāja amatam izvērtēšanas apkopojums”, kas attiecas uz A.Lielmani. “Tā kā A.Lielmane tiek atjaunota darbā kā nepamatoti atbrīvota, no pašvaldības par labu A.Lielmanei tiek piedzīta 2617,92 latu atlīdzība par piespiedu darba kavējumu par 96 darbdienām. Pašvaldībai būs arī jāsedz ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi un jāsamaksā valsts nodeva,” stāsta  G.Gulbinska. Bet tiesa ir noraidījusi A.Lielmanes prasību veikt grozījumus darba līgumā, pārdēvējot viņas amata nosaukumu no pilsētvides plānotājas uz teritoriālplānotāju.
Galvenie nosacījumi atjaunošanai darbā ir – netika saņemta iepriekšēja arodbiedrības piekrišana A.Lielmanes atlaišanai un pašvaldība A.Lielmanei nepiedāvāja citu darbu jeb vakanci, kas bija novada domē uzteikuma brīdī. “Tiesa konstatēja, ka pašvaldība nemaz nav iesniegusi izziņu par amatu aizpildījumu domē uzteikuma brīdī, lai tiesa varētu pārliecināties, ka novada administrācijā uzteikuma brīdī patiesi nav nekādu vakanču – pat fiziska darba veicēja. Saskaņā ar Darba likumu šādi apstākļi ir jāpierāda pašam darba devējam, bet Alūksnes novada pašvaldība to nevarēja pierādīt,” saka G.Gulbinska. Spriedums vēl nav stājies spēkā - novada dome kopš 24.maija to var pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Uzvar taisnīgums
A.Lielmane par šādu tiesas spriedumu ir gandarīta, jo pašvaldības rīcība bija ļoti negodīga. “Uzteikumu es saņēmu pērn pēc slimošanas. Domes uzteikumu nesaskaņoja arodbiedrība, kur esmu biedrs – pašvaldība to ignorēja, kas jau ir pārkāpums. Tagad darba kabinets man ir ierādīts administratīvajā ēkā, darba apstākļi arī ir atbilstoši,” saka A.Lielmane.
Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova skaidro – A.Lielmane tika atlaista no darba, jo tādas štata vietas domē vairs nebija. “Tiesas spriedums paredz atjaunot amatā, kura novada domes struktūrā nav. Pašlaik A.Lielmane ir atjaunota pilsētvides plānotājas amatā, bet ko darīt tālāk – lems deputāti. Pašlaik izmainīsim A.Lielmanes amata aprakstu, paredzot, ka pilsētvides plānošana viņai jāveic visa novada teritorijā. Šobrīd viņai ir uzdots jau domāt par vizuālo noformējumu un tēlu Alūksnes Pilsētas svētkiem, “Kāpa 2010”, ūdens motosporta sacensībām, bet tālejošāk – arī jau par Ziemassvētku noformējumu pilsētā, lai nebūtu tādu pārmetumu kā pērn, ka noformējums ir nepārdomāts,” saka J.Čugunova.

No kā maksās?
“Alūksnes Ziņas” taujāja Alūksnes novada domes vadībai, no kādiem līdzekļiem paredzēts maksāt kompensāciju? Vai no tā darbinieka algas, kurš kļūdaini nolēma atbrīvot A.Lielmani no amata? Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers piekrīt, ka tā būtu pareizāk, bet tas vēl nav nolemts. Iespējams, to segšot no domes administrācijas darba algu ietaupītajiem līdzekļiem.
G.Gulbinska norāda, ka Gulbenes rajona tiesā lietas izskatīšanu rudens pusē gaida arī Alūksnes novada pašvaldības darbinieks Jānis Cīmiņš.

Citu datumu laikraksti

 • Ilzenē satiekas lelles

  Nedēļas nogalē Ilzenes centrā “Dailes” notika Visu leļļu diena. Tās laikā pirmizrādi piedzīvoja gadu tapusī Ilzenes bērnu veidotā multiplikācijas...

 • Gandarī sadarbība

  Saskaņā ar Eiropas Sociālā fonda projektu pirms pusgada Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas internātā darbu sāka bezdarbnieks Jānis Spricis....

 • Pārņem “Strautiņus”

  Turpmāk bijušās sociālās korekcijas izglītības iestādes (SKII) “Strautiņi” teritorija tiks izmantota Nacionālo Bruņoto Spēku vajadzībām. Tajā skaitā...

 • Saņem stipendiju studijām

  Paziņoti Latvijas Universitātes Fonda stipendijas “Ceļamaize un M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendija” saņēmēji. Starp 26 konkursu izturējušajiem...