Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Toms: būt jaunam ir vieglāk

Iespējams, ka daļai Alūksnes iedzīvotāju Toms Priede ir pazīstams kā konkursa „Mis un Misters Alūksne 2005” dalībnieks. Citi viņu ir redzējuši kādā basketbola spēlē, jo Toms spēlē BK „Alūksne” komandā.

Iespējams, ka daļai Alūksnes iedzīvotāju Toms Priede ir pazīstams kā konkursa "Mis un Misters Alūksne 2005" dalībnieks. Citi viņu ir redzējuši kādā basketbola spēlē, jo Toms spēlē BK "Alūksne" komandā.
Savukārt ikdienā viņu var sastapt Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā, kur jaunietis mācās 12.klasē. Ar kādiem plāniem un cerībām puisis saista jauno 2007.gadu?
- Šis gads iesācies visai mierīgi, turklāt liekas, ka arī diezgan veiksmīgi. Protams, vienmēr var būt vēl labāk, taču atšķirībā no citiem gadiem šis ir sācies bez liekiem uztraukumiem un problēmām.
- Kas būtu vajadzīgs, lai gads iesāktos pavisam veiksmīgi?
- Es spēlēju basketbolu, tāpēc personīgi man gada sākums būtu patīkamāks, ja arī aizvadītās spēles būtu nedaudz veiksmīgākas.
- Vai tas tev šobrīd ir pats svarīgākais?
- Šogad es beidzu 12.klasi, tāpēc pagaidām vissvarīgākais man ir 12.klases izlaidums, bet pēc tam – studiju uzsākšana Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātē.
- Kāpēc tāda izvēle?
- Manuprāt, tā ir perspektīva profesija, kas varētu būt arī interesanta. Būvniecības nozare saistīta gan ar darbu pie papīriem, gan izbraukumiem. Es nespēju ilgstoši nosēdēt uz vietas, tāpēc uzskatu, ka šī profesija man varētu būt visatbilstošākā. Tieši būvniecības nozarē man vēl nav sanācis strādāt, taču vasarās esmu strādājis citos darbos. Tajos gan vairāk bija nepieciešamas komunikācijas prasmes ar cilvēkiem.
- Tas tevi nesaista?
- Sūdzēties nevaru, taču ir zināms, ka darbs ar cilvēkiem ne vienmēr ir patīkams. Grūti ir izdarīt tā, kā otrs to vēlas, turklāt vienmēr kāds paliek neapmierināts, ņemot vērā, ka visiem pa prātam jau nekad nevar izdarīt.
- Atgriežoties pie basketbola, kāpēc izvēlējies tieši šo sporta veidu?
- Aizraušanās ar basketbolu sākās pavisam nejauši. Kad es mācījos pirmajās pamatskolas klasītēs, mans draugs apmeklēja basketbola treniņus. Tā kā tobrīd es vēl nekur nebiju iesaistījies, viņš piedāvāja atnākt uz treniņu un paskatīties, kā tas viss notiek. Tā tas viss arī sākās, taču, ja sākumā basketbols man bija tikai brīvā laika pavadīšanas veids, tagad tas jau ir kļuvis par dzīvesveidu.
- Kā tas izpaužas?
- Vairāk ikdienas grafikā. Lielu daļu mana laika aizņem treniņi un spēles, taču basketbols atstājis iespaidu arī uz manu domāšanu. Šis sporta veids iemāca disciplīnu un darbu komandā. Basketbols ir komandas spēle, jo laukumā tu neesi viens. Bez tevis ir vēl četri cilvēki, kas ir tavi komandas biedri, un treneris, kas vienlaikus ir gan vadītājs, gan draugs un atbalstītājs.
Domāju, ka pēc studiju uzsākšanas tas gan būs tikai brīvā laika pavadīšanas veids. Protams, no basketbola spēlēšanas es neatteikšos, taču tas būs tikai prieka pēc, nevis ar tālejošiem mērķiem.
- Ko tu uzskati par saviem līdz šim lielākajiem panākumiem?
- Šobrīd mani lielākie panākumi saistās ar basketbolu, kur dažādos turnīros komandai izdevies izcīnīt vairākas medaļas. Liels ieguvums pašam bija arī piedalīšanās konkursā "Mis un Misters Alūksne". Visas tās nodarbības, grupas dalībnieki, kopības sajūta un pozitīvā enerģija, kā arī necerēti iegūtais "Vicemistera" tituls – tas viss atstāja uz mani labu iespaidu.
- Vai tev viegli izdodas gūt panākumus, sasniegt iecerētos mērķus?
- Sākumā jau tie mērķi ir tādas nelielas cerības, kas pāraug sapņos, bet, ja runa ir par sapņiem, tad ir zināms, ka, ja ļoti grib, tie arī piepildās. Protams, ar sapņošanu vien nepietiek, jo ikvienā panākumā ir ieguldīts milzīgs darbs. Arī tajā pašā konkursā bija negulētas naktis, uztraukumi un steiga pēdējās dienās, regulārs nodarbību apmeklējums, taču tas viss attaisnojās. Pat tad, ja es nebūtu neko ieguvis, gandarījumu par paveikto es saņemtu no tām pozitīvajām emocijām, kas nāca no apkārtējiem cilvēkiem. Liels nopelns ir arī maniem vecākiem, jo reizēm šķita, ka es to nevarēšu izdarīt līdz galam. Viņi mani atbalstīja, uzmundrināja un reizēm jau tie vienkāršie vārdi "tu to vari, tev tas izdosies" patiešām nostrādā, kā tas bija arī šajā gadījumā.
- Vai vecāki tevi vienmēr atbalsta?
- Ne vienmēr. Ir reizes, kad viņi ar šaubām skatās uz manām iecerēm, taču beigās tomēr saprot, ka tā ir mana izvēle un es iecerēto tāpat īstenošu. Tad viņi man palīdz neatkāpties no sava mērķa un atbalsta, lai es to varētu sasniegt līdz galam.
- Vai mūsdienās būt jaunam ir viegli?
- Vai būt jaunam ir viegli? Tas noteikti ir vieglāk nekā tad, ja esi jau cilvēks gados. Protams, kad esi pusaudžu vecumā, tad liekas, ka no tevis prasa pārāk daudz un ka visa nepieciešamā izdarīšanai vajadzīgas pārāk lielas pūles. Arī tajā pašā basketbolā. Reizēm šķiet, ka no tevis prasa neiespējamo, taču tas tā nav. Viss ir izdarāms. Cita runa, ja ir slinkums. Arī plašais piedāvājumu klāsts dod tev tikai lielākas izvēles iespējas, lai tu varētu sevi izpaust tajā jomā, kas tev vislabāk padodas. Manuprāt, attiecībā uz brīvām izpausmēm šobrīd ierobežojumu vispār gandrīz nav. Ja tu kaut ko gribi darīt, tad tu vari atrast gan vietu, gan veidu, kā to izdarīt.
- Vai, dzīvojot mazpilsētā, nerodas sajūta, ka dažas iespējas tev tiek atņemtas?
- Protams, lielpilsētā šo iespēju ir vairāk, taču tajā pašā laikā tās tiek "apgrieztas". Lai tiktu spēlēt to pašu basketbolu, lielpilsētā ir vajadzīgs lielāks laika un naudas patēriņš. Mazpilsētā varbūt šo iespēju nav tik daudz, toties tās ir pieejamas visiem. Šajā gadījumā es mazpilsētu uzskatu par priekšrocību, jo būtisks pluss te ir arī tas, ka viss atrodas gandrīz vienā vietā. Nepilnas stundas laikā tu vari aiziet no vienas pilsētas malas līdz otrai.
- Vai tas nozīmē, ka pēc studijām Rīgā labprāt atgrieztos šeit?
- Visticamāk, ka jā. Šeit nav tik lielas burzmas kā Rīgā, turklāt ir mierīgāks dzīves temps. Man ir gadījies vasarā strādāt Rīgā un tad ir bijis tā – kā sāc strādāt pirmdienas rītā, tā attopies tikai piektdienas vakarā. It kā priekšā ir divas brīvas dienas, gribas gan atpūsties, gan satikties ar draugiem un apciemot vecākus, taču saproti, ka vienā reizē to visu izdarīt nevar. Paiet vēl divas dienas, ir pienācis pirmdienas rīts, bet liekas, ka brīvdienu nemaz nav bijis, tikai viss atkal jāsāk no sākuma. Tas nogurdina.
- Vai vienīgā vieta, kur tu izliec emocijas un enerģiju, ir basketbola laukums, bet ikdienā tev patīk klusums un miers?
- Tā nevarētu teikt. Basketbola laukumā tiek atstāts ļoti daudz enerģijas un emociju, taču daļa emociju ir tādas, kas nav izliekamas uz āru, piemēram, kad atpūšos ar draugiem, lai relaksētos no visiem uztraukumiem un problēmām. Lai gan tā nav spēle, taču ir gan enerģija, gan emocijas un visa tā atpūta notiek ar lielu atdevi.

Citu datumu laikraksti

 • Precizējums

  Konkurss “Mini Mis un Misters Ape 2007” notiks sestdien pulksten 16.00 Apes tautas namā, nevis Alūksnes tautas namā, kā bija minēts iepriekšējā...

 • Nepārejošais vecā gada rūgtums...

  Dzīvojam diezgan tālu no Malienas pagasta centra, tādēļ pārsvarā paļaujamies uz publicēto rajona laikrakstos, tā arī tas notika 2006.gada...

 • Alūksnes rajons izveidots 10.janvārī pirms 40 gadiem

  Šogad aprit 40 gadi, kopš Alūksnes rajons izveidots kā administratīvi teritoriāla vienība.Šogad aprit 40 gadi, kopš Alūksnes rajons izveidots kā...

 • Nomedī tikai vienu lūsi

  Pirmajā lūšu medību sezonas mēnesī Latvijā nomedīti 32 lūši.Pirmajā lūšu medību sezonas mēnesī Latvijā nomedīti 32 lūši. Tikai viens nomedīts...

 • Vakarā - uz vēdzelēm

  Ja vakaru esat nolēmis pavadīt nevis siltā istabā, bet upes krastā pie ugunskura un jūs nebaida iespēja izmirkt līdz ādai, nejauši paklūpot aiz kāda...

 • Vai eholote palīdz noķert zivis?

  Laiki, kad makšķerēšanai pietika ar veikalā nopirktu vienu āķi, lazdas kātu un auklu no vecmāmiņas pūra lādes, ir pagājuši.Laiki, kad makšķerēšanai...

 • Mēness kalendārs

  6.janvārī - dilstošs Mēness Lauvas zvaigznājā. Šīs dienas galvenā tendence ir mīlestība, prieks par esamību un dzīvi. Var doties ceļā, uzsākt darbus,...

 • Remontē rajona policijas pārvaldi

  Alūksnes rajona policijas pārvaldes telpās pašlaik tiek remontēts otrā stāva gaitenis un kāpnes.Alūksnes rajona policijas pārvaldes telpās pašlaik...

 • Pamatskolā remontē grīdu

  Skolēnu brīvdienu laikā Ziemeru pamatskolā tiek veikti otrā stāva grīdas seguma remontdarbi.Skolēnu brīvdienu laikā Ziemeru pamatskolā tiek veikti...