Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stārķa ligzdas nogāšanā nelikumību nav

Alūksnes rajona Ziemeru pagasta ceļa Alūksnes – Lucka malā 5 metrus no ceļa uz “Zamanu” mājām 5.jūnijā sakaru līnijas demontāžas laikā nogāzās baltā stārķa ligzda, rezultātā gāja bojā divi balto stārķu mazuļi.

Alūksnes rajona Ziemeru pagasta ceļa Alūksnes – Lucka malā 5 metrus no ceļa uz "Zamanu" mājām 5.jūnijā sakaru līnijas demontāžas laikā nogāzās baltā stārķa ligzda, rezultātā gāja bojā divi balto stārķu mazuļi.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes Kārtības policija 15.jūnijā pieņēma lēmumu par lietvedības izbeigšanu administratīvā pārkāpuma lietā. Madonas reģionālā vides pārvade šo lēmumu pārsūdzēja, un tika uzsākts kriminālprocess. Tomēr nu arī kriminālprocess ir izbeigts. "Darbu veicēji netika informēti, ka attiecībā uz stārķa ligzdu būtu jāizstrādā atsevišķa demontāžas instrukcija, kā arī demontāža būtu jāsaskaņo ar Valsts vides dienestu," informē Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis.
Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā vides pārvaldei lūgts sniegt informāciju, kurā normatīvajā aktā ir noteikts, kādā veicamo pasākumu secībā un kārtībā demontējams vads, ja, veicot profesionālo darbību, operators saskaras ar īpaši aizsargājamo sugu. Valsts vides dienests uz jautājumu atbildi nesniedz, atrunājoties vien ar Sugu un biotopu aizsardzības likumu. Krimināllikumā noteikts, ka attiecībā uz aizsargājamiem dzīvniekiem visās to attīstības stadijās ir aizliegtas šādas darbības: jebkura mērķtiecīga ķeršana un nogalināšana, apzināta traucēšana un dzīvotņu postīšana, kā ar apzināta ligzdu un olu bojāšana.
Normatīvajos aktos nav noteikts, ka, veicot profesionālo darbību, konstatējot īpaši aizsargājamo sugu, ir jāizstrādā darba veikšanas instrukcija un jāpaziņo Valsts vides dienestam. Darbu veicēju darbība nebija vērsta uz mērķtiecīgu divu stārķu mazuļu nogalināšanu, apzinātu traucēšanu un apzinātu ligzdas iznīcināšanu. Darbu veicēji un vadītājs nevarēja paredzēt divu stārķu mazuļu bojāejas iestāšanās iespēju, tāpēc nodarījums nav noziedzīga sastāva un kriminālprocess jāizbeidz.

Citu datumu laikraksti

  • Sautētas sīkās zivis

    Kilograms sīku zivju, divi sīpoli, divas ķiploka daiviņas, pētersīļu zaļumi, divas lauru lapas, pieci melnie pipargraudi, glāze augu eļļas, piecas...

  • Copes kalendārs

    20.-21.novembris. Sliktas copes dienas.20.-21.novembris. Sliktas copes dienas. 22.-23.novembris. Teicamas copes dienas. 24.novembris. Nekādi dižie...

  • Drīz pirmais ledus

    Nepacietīgākajiem vispirms ledus jāmeklē mazajos seklajos ezeriņos, kuros ūdens ātrāk atdziest.Nepacietīgākajiem vispirms ledus jāmeklē mazajos...