Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sporta skolas izmisuma solis 8

Paredzot, ka ar šāgada plānoto un samazināto budžetu izdzīvot nevarēs, Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Līga Tomsone vērsusies Alūksnes novada pašvaldībā ar iesniegumu palielināt iestādes maksas pakalpojumus......

(Rakstā ir 7982 simboli...)

Lasīt visu rakstu...

Komentāri 8

peteris.apsukrums

Nu ko var ņemties ap tām skolām, ja prātiņa pašiem nav! Kāpēc mākslīgi uztur un grūž līdzekļus, piemēram , Malienā? Nu skatieties – no Alūksnes bērnus pieved,no Mālupes – 2 reisi no rīta, divi vakarā. Paralēli kursē Malienas buss . Divi šoferi pucē vaiga sviedros.Algas 2 šoferiem!Līdz Alūksnei pa labo ceļu dažas minūtes. Nevajadzēs 11 000 iztērēt Malienas autobusa remontam. Mālupes buss arī jau tāds pašvaks. Šogad 9. klasi beidz daudz skolēnu – kas paliks? Kolektīvam atlaišanas pabalsti arī nekādi lielie, jo skolotāji pārsvarā no malu malām. Beigsies problēmas ar ugunsdzēsējiem,ietaupīsies nauda un , galvenais, skolēni Alūksnē beidzot redzēs normālas telpas, normālu aktu zāli un sporta bāzi. Kur problēma?Bet tur jau tā draugu būšana un klapes uz acīm.Vaidēt un pūst miglu acīs ir vieglāk, un pils torņus atjaunot arī.To, kā kaimiņu novados izturas pret izglītību,skolotājiem , palasiet kaut vai Dzirkstelē. Tādus pazemojumus, kā musu novadā , tur necieš. Lai veicas sportistiem!

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.12 20:33

Čiekurs Egle

Mūsu galvām vieglāk ir kārtējos 200000 eur iegrūst kādā projektiņā ar EU līdzfinansējumu, jo gan jau ka no turienes kaut kas atlec, nekā reāli rūpēties par iedzīvotāju dzīves līmeni novadā, un tas ir fakts mīļie!!! Pēc pašiem kaut vai plūdi, kā sacīt jāsaka. Kā pašvaldība aizņēmumus atdos??? Nu skaidrs, ka uz skolu un citu nenozīmīgo pašvaldības iestāžu rēķina.

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.13 09:00

peteris.apsukrums

Daži skaitļi no Domes atļaušanās.
1.līdz 243903,00 EUR aizņēmums Valsts kasē Kompjutertomogrāfa iegādei (atmaksa – 2028 . gads)(garantēt ar Alūksnes novada pašvaldības pamatbudžeta līdzekļiem)
2.LĒMUMS Nr.464 (decembrī)Par saistību uzņemšanos un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras attīstības risinājuma īstenošanu.Projekts. Paši izlasiet, kāds. Izmaksas - ne mazāk kā 695 780 EUR.2.2.Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums indikatīvi ne mazāk kā 15% jeb 104 367 EUR
3.Alūksnes pilsdrupu Dienvidu torņa pārbūve izmaksās 278 306
4. Projekts ”Multifunkcionālās servisa ēkas izbūve Pilssalā”Kopējās būvdarbu izmaksas ir 846 991,86 EUR.
Un turpat AZ Dukuļa gaudas par jostu savilkšanu un taupīgo budžetu.
Varētu turpināt ar industriālo halli un tamlīdzīgi. Paši par sevi projekti nav peļami un pat vērtīgi. Tikai sakiet, kā tas skar mani kā Alūksnieti? Ko es gribu? Gribu sakoptus ceļus (pabrauciet Maliena – Liepna), Gribu veselības aprūpi ( Alūksnē izmeklējums pieejams pēc 3 mēnešiem, Balvos – tas pats pēc 2 nedēļām), gribu izglītības pakalpojumus atbilstoši laikam ar drošām ēkām un telpām (nevis Alūksnes centrā mani bērni vispirms gaida, kad skolotājs izslauka slapjo grīdu).Gribu , lai bērni sporto par tādām pašām maksām kā kaimiņos, gribu, lai mūsu vecīšus tāpat kā Gulbenes novads , kādreiz aizved uz Balvu baseinu un lai pietiek naudas aprūpes centram kaut vai Mālupē (kur iet bojā viens no labākajiem sporta kompleksiem novadā)Bet pa to laiku, kamēr multifunkcionālajā servisa ēkā par miljonu daži ierēdņi vēros zušu vairošanos un brančeri ražos nenopērkamas drēbes, laikam jāmeklē ģimenei draudzīgāks novads.Un visbeidzot – gribu , lai alūksniešiem tāpat kā gulbeniešiem nav liegta iespēja brīvi komentēt notiekošo , nav jau privātkantoris šis portāls, vai tomēr ir?Varbūt tad cilvēku viedoklis vismaz publiski izskanēs.
Ar čiekuru laikam esam palikuši divi vien

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.13 10:23

Liene

Neesat, neesat divatā ar čiekuru palikuši, es arī vēl tepat :) Citi tikai slinkāki un nereģistrējas, lai izteiktu komentārus, ko joprojām brīvi te var darīt. Bet kopumā - sabiedrība rūgst par domes "darbiem" un ir daudz neapmierināto, īpaši par to, kāds solās būt šā gada domes budžets. 1,4 miljoni gadā jāatdod aizņēmumos - šausmas! Pilnībā piekrītu deputātam Kalējam, kam domē divus mēra vietniekus un divus sabiedrisko attiecību speciālistus? Pa vienam! Un paskat, cik naudiņas ietaupīsies - teju 40 000 eiro gadā, pietiks sporta skolai un vēl kaut kam!
Viena no pašvaldības funkcijām un pienākumiem ir gādāt par izglītības pieejamības nodrošināšanu novadā - tad par to arī rūpējieties un izskaitiet ārā valsts piešķirto dotāciju pedagogu algām, kad lielāties, ka novadā jau visvairāk līdzekļu tērē izglītībai. Cik ir bez valsts dotācijas? - joprojām izglītībai visvairāk???

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.14 13:33

prokurors3

Ir jau daudzi citi, tikai tā reģistrēšanās riebjās. Piekrītu par to vienu vietnieku, ielika jau divus gadus politiski tās divas vietas, nekāda labuma ne pienesuma nav, sevišķi jau no Fomina. Tāda amfībija vien ir, ai zmuguras čīkst un gaužās par visiem, bet pats nekāds darītājs nav, tik ar muti vien strādā. Lai arī Adlers nav nekāds zelta gabaliņš un nav mans favorīts, tomēr tas skrien, jo galā redz naudu! Fomins tik krēslu ar labu algu. Sabiedriskie speciālisti, tas jaunais guru ir nonsens, deguns aukstāk par pašu iet. Aploka normāli tika un tiktu galā, arī Dukuļa politisks lēmums, lai uz vēlēšanām zēzēsiešu labā strādātu un kultivētu savbiedrībai barojamo vielu. Vispār nav normāli, ka sabiedrisko attiecibu speciālists ir deputāts vienlaikus, lai gan pēc likuma nav konnflikts, tāds tomēr ir. Un avīze novada vēstis ir tikai slavas dziesmu apvītas.

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.15 17:08

vellavarti

eiropas līdzfinansējums būs izsaimniekots.kamēr visi domes atkatņiki nesēdēs cietumā,labāku dzīvi varat aizmirst.kā adlerjuga tika par vietnieku ar tik zemu vēlētāju uzticību,un vispār visas ārprātīgās nejēdzības ar iepirkumiem par simtiem tūkstošiem.CIETUMS RAUD PĒC JUMS.

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.14 18:07

zile57

Pilnībā piekrītu: kam vajadzīgi 2 vietnieki un 2 sabiedrisko attiecību speciālisti? Arī tas tiesa, ka vietnieks Fomins tikai aizņem sēdekli, iepozē, papļāpā, kur vajag, un pasniedz puķes. Vai tam ir jātērē tāda nauda algai?! Bet kungs jau turēsies ar abām rokām, jo citu darbiņu vairs nedabūt un kur gan vēl tik ērti un silti būs? Būs vien mums visiem ar saviem nodokļiem jānes viņš pikupaunā līdz sasniegs pensiju. Adlers tiešām vismaz ņemās un šiverējas.
Bet tas viens no attiecību speciālistiem jau nu darbu dabūs arī citur.
Ir arī citas lietas, uz ko dome varētu krietni taupīt. Kāpēc jāķerās klāt sporta skolai? Bērnu vecākiem tās aldziņas ir daudz pieticīgākas nekā domes ''darbaļaudīm''.

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.16 11:56

Čiekurs Egle

Uz izglītības iestāžu rēķina jau parasti tiek veikta vislielākā ekonomija, tāpat kā bieži vien izglītības iestādēm paredzētie līdzekļi tiek novirzīti dažādu projektu bīdīšanai.

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.16 13:05

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...

 • No sirds uz sirdi

  No sirds uz sirdi

  Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ,,Pienenīte” noslēgusies labo darbu nedēļa ,,No sirds uz sirdi…”. Katras grupiņas bērni, bērnu vecāki,...

 • Aicina radīt novada iedvesmas stāstus Latvijas simtgadei

  Sagaidot Latvijas simtgades gadu, Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi novadpētniecības konkursu “Šodiena jau rīt būs vēsture”.Par konkursa tēmu...

 • Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Biedrība “Apes attīstības atbalsta klubs” realizējusi vēl vienu ilgi lolotu sapni par skaistu un labiekārtotu virtuvi Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas...