Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Sonus” svin 20 gadu jubileju

“Tikai nevajag nekādus vēstures apskatus! Svarīgākais ir tas, kādi esam tagad, nevis ko esam paveikuši pirms pieciem, desmit vai piecpadsmit gadiem,” iesaucas Alūksnes jauktā kora “Sonus” diriģente Ināra Kravale, uzrunāta pāris dienas pirms jubilejas koncerta pagājušajā sestdienā.


Tajā kolektīvs svinēja savas darbības 20 gadus. Maz cilvēka mūžam, bet ne kora gadījumā, kas šobrīd ir starp spēcīgākajiem dziedošajiem kolektīviem Alūksnes novadā.

Pasaules vēju
appūsti
Jubilejas koncerta moto bija “Vēl pasaulē prieku ir daudz”. Šie vārdi atspoguļojās gan kora izpildītajās dziesmās, gan veidā, kā tās tika pasniegtas. Caur dažādos sastāvos izpildītajiem priekšnesumiem strāvoja jauneklīgums, atraktivitāte un ideju bagātība. Tās ir lietas, ar kurām koristi atklātos klausītājiem, kam šis koncerts būtu pirmā reize, kad dzirdēts “Sonus”.
Tiesa, Alūksnes un Apes novados diez vai atrastos kāds, kas ne reizi nebūtu redzējis kori uzstājamies. Neskaitot aktīvu dalību vietējos pasākumos, kora vārds nereti izskanējis arī ārpus valsts robežām.
“Esam pasaules vēju appūsti,” saka viena no ilggadējām kora dziedātājām Aija Borovska, domājot par daudzajām valstīm, kurās šajos 20 gados būts.
Koris kā atkarība
Liela nozīme ir arī tiem brīžiem, kas piedzīvoti ikdienas darba procesā. “Pirmdienas vakaros bieži ir meklēti iemesli neiet uz kori, bet, ja tomēr aizeju, ir prieks par padarīto,” atzīst A.Borovska. Kāds cits korists – Andris Mičulis – atzīst, ka dziedāšana korī ir viņa kaitīgais ieradums jeb atkarība, bez kuras nu nekādi nevar iztikt.
Kora nozīmi dalībnieku dzīvēs un tam atbilstošo koncerta moto akcentē Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte. “Pasaule mūs apbrīno, bet diez vai tā līdz galam saprot, kāpēc mēs, tik maza tauta, gandrīz katrs esam spējīgs un varošs kāpt lielajā dziesmu svētku estrādē. Mēs, latvieši, zinām, ka to pasaka tikai divas rindiņas: “Liku bēdu zem akmeņa, pāri gāju dziedādams..”,” viņa saka, pasniedzot pašvaldības goda rakstus kolektīva ilggadējiem dziedātājiem.

Visur gaidīti viesi
Sveikt jubilārus ieradās arī kora kolēģi – pārstāvji no Alūksnes skolotāju kora “Atzele”, jauktā kora “Dzelme” un kaimiņu novada jauktā kora “Ape”. Daži sveicēji dāvāja vitamīnus spēkam un izturībai turpmākajā darbā, citi - laba vēlējumus, pateicības vārdus un ziedu pušķus, bet vēl kāds – dziesmu krājumu drīzumā paredzētajam koru sadziedāšanās pasākumam, tādējādi apliecinot, ka “Sonus” arī turpmāk būs gaidīts viesis ikvienā šeit rīkotajā pasākumā.

Citu datumu laikraksti

 • Ilzenē satiekas lelles

  Nedēļas nogalē Ilzenes centrā “Dailes” notika Visu leļļu diena. Tās laikā pirmizrādi piedzīvoja gadu tapusī Ilzenes bērnu veidotā multiplikācijas...

 • Gandarī sadarbība

  Saskaņā ar Eiropas Sociālā fonda projektu pirms pusgada Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas internātā darbu sāka bezdarbnieks Jānis Spricis....

 • Pārņem “Strautiņus”

  Turpmāk bijušās sociālās korekcijas izglītības iestādes (SKII) “Strautiņi” teritorija tiks izmantota Nacionālo Bruņoto Spēku vajadzībām. Tajā skaitā...

 • Saņem stipendiju studijām

  Paziņoti Latvijas Universitātes Fonda stipendijas “Ceļamaize un M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendija” saņēmēji. Starp 26 konkursu izturējušajiem...