Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarunu ciklu atklāj tikšanās ar novadnieku

Pēc ilgāka pārtraukuma Alūksnes pilsētas bibliotēka atsākusi ciklu “Sarunas tuvplānā: rakstnieki par dzīvi un literatūru”, pirmais tikšanās viesi bija dzejnieks un prozaiķis Andris Akmentiņš.

Pēc ilgāka pārtraukuma Alūksnes pilsētas bibliotēka atsākusi ciklu "Sarunas tuvplānā: rakstnieki par dzīvi un literatūru", pirmais tikšanās viesi bija dzejnieks un prozaiķis Andris Akmentiņš.
Uz tikšanos viņš ieradās kopā ar diviem jaunajiem literātiem – Renāti Vilnīti un Arvi Viguli -, kuriem, kā izrādās, šis ir pirmais gads, kura laikā viņi aktīvi viesojas dažādās pilsētās, lai iepazīstinātu gan ar sevi, gan saviem darbiem. Tikšanās laikā atklājās, ka jaunie literāti pārstāv Jēkabpili un Cēsis. Tiesa, šobrīd abi savu radošo darbību izvērtuši Rīgā, kur Arvis Latvijas Kultūras akadēmijā apgūst spāņu valodas zināšanas, bet Renāte uzsākusi studijas Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes pirmajā kursā. Savas uzstāšanās gaitā abi jaunie autori, prezentējot savus darbus, iepazīstināja arī ar notikumiem un pārdzīvojumiem, kuru iespaidā tie tapuši. Paralēli dzejoļiem klausītāji varēja gūt ieskatu viņu pārdomās un dzīves uzskatos, kas savijušies ar viņu radītajiem darbiem.
Tiesa, šī tikšanās bija īpaša ne tikai tāpēc, ka atklāja kārtējo cikla "Sarunas tuvplānā: rakstnieki par dzīvi un literatūru" sezonu. Alūksnes pilsētas bibliotēkas vadītāja Iveta Ozoliņa stāsta, ka daļēji A.Akmentiņš uzskatāms par novadnieku, jo savulaik Alsviķu pagasta "Akmentiņu" mājās pavadījis bērnību un skolas vasaru brīvdienas. Šo māju vārdu viņš izvēlējies arī par savu pseidonīmu. Šoreiz A.Akmentiņš, kurš izdevis vairākus dzejas krājumus, kā arī ir dziesmu tekstu un pat mūzikas autors, klātesošos iepazīstināja ar neierastu literārās darbības formu, kur autora teksts tiek papildināts ar vizuālo materiālu - paša radītām fotogrāfijām.
Ar ilustrācijām fotogrāfiju veidā viņš prezentēja divus darbus, no kuriem viens esot uztverams kā pamācība makšķerēšanas iesācējiem, bet otram piešķirts nosaukums "Mākoņcope". Jāpiebilst, ka starp pēdējam minētajam darbam pievienotajām fotogrāfijām alūksnieši varēja atpazīt sev zināmas vietas, ko dzejnieks un prozaiķis fiksējis, makšķerējot tepat Alūksnes ezerā. Tikšanās beidzās ar muzikālajiem darbiem A.Akmentiņa izpildījumā, kā arī neformālām sarunām ar tikšanās dalībniekiem.
Pasākumu ciklu "Sarunas tuvplānā: rakstnieki par dzīvi un literatūru" atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Nākamā tikšanās šā cikla laikā paredzēta ar dzejnieci Maiju Laukmani, kas Alūksnes pilsētas bibliotēkā viesosies nākamās nedēļas izskaņā.

Citu datumu laikraksti

  • Sautētas sīkās zivis

    Kilograms sīku zivju, divi sīpoli, divas ķiploka daiviņas, pētersīļu zaļumi, divas lauru lapas, pieci melnie pipargraudi, glāze augu eļļas, piecas...

  • Copes kalendārs

    20.-21.novembris. Sliktas copes dienas.20.-21.novembris. Sliktas copes dienas. 22.-23.novembris. Teicamas copes dienas. 24.novembris. Nekādi dižie...

  • Drīz pirmais ledus

    Nepacietīgākajiem vispirms ledus jāmeklē mazajos seklajos ezeriņos, kuros ūdens ātrāk atdziest.Nepacietīgākajiem vispirms ledus jāmeklē mazajos...