Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padzīt bezsaimnieka kaķus vai barot?

Alūksnē Torņa ielas daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem palaikam rodas domstarpības par pagalmā un pagrabos dzīvojošo kaķu likteni.

Alūksnē Torņa ielas daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem palaikam rodas domstarpības par pagalmā un pagrabos dzīvojošo kaķu likteni. Nesen mūsu laikraksta redakcijā ieradās sieviete, kura uzskata, ka bezsaimnieka kaķiem, kas uzturas kādas mājas teritorijā, nevis klaiņo, ir jānodrošina gan silta dzīvesvieta, gan barība.
"Tās ir tikai šo cilvēku iedomas. Acīmredzot viņi nepareizi izprot Latvijas Kinoloģiskās federācijas dzīvnieku aizsardzības grupas vadītājas Astrīdas Kārkliņas teikto laikrakstam "Čas". Jā, klaiņojošs nav kaķis, kurš dzīvo kādā mājā un pagalmā, bet ar to jāsaprot, ka tam ir saimnieks vai vismaz cilvēks, kas par to rūpējas. Kāpēc tad kaķu īpašniekiem tie ir jāreģistrē, jāmaksā nodeva un jāvakcinē? Savukārt par bezsaimnieka kaķiem ir jāinformē pašvaldība, lai tos aizvestu uz patversmi. Ja mājas iedzīvotāji ļoti vēlas, lai šie dzīvnieki turpina dzīvot viņu mājā, tad ir jāveic to sterilizācija un kastrācija," skaidro Alūksnes suņu un kaķu patversmes veterinārārste Sarma Ločmele.
Viņa norāda, ka tādā gadījumā iedzīvotājiem ir ne tikai jābaro kaķi, bet arī jāsavāc to mēsli un barības atliekas. Iestājoties vēsākam laikam, kaķi labprāt uzturas telpās, kur ir siltumtrases nopakotās caurules. Viņi saplosa pakojumu. Turklāt iespējams, ka kāds tur bija izlicis žurku zāles, jo vairāki kaķi tika atrasti miruši. SIA "Alūksnes nami", kas ir mājas apsaimniekotāja, iztīrīja šīs telpas un aiztaisīja visas ieejas, lai kaķi tajās vairs neiekļūtu. Tie joprojām var uzturēties iedzīvotāju pagrabtelpās, bet tas nav risinājums.
Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes priekšnieks Marģers Kamerāds uzsver, ka Dzīvnieku aizsardzības likumā nav paredzēts "pierakstīt" kaķus kādā mājā vai pagalmā. Tiesa, ja kaķus sterilizē, tad tos var palaist tajā vietā, kur tie dzīvojuši, lai to populācija nevairotos. Tādā gadījumā kaķus iezīmē, nogriežot nelielu daļu auss. Savukārt cilvēkiem, kuri ir barojuši un citādi rūpējušies par šiem dzīvniekiem, tos pieradinājuši, ir jāturpina to darīt.
Pilsētas domes deputāti kopā ar speciālistiem 27.novembrī pārrunās Alūksnes suņu un kaķu patversmes darbību un spriedīs, kā to uzlabot. Tiks lemts arī, ko iesākt ar šiem kaķiem. Atliek cerēt, ka vairākus gadus sasāpējusī problēma beidzot tiks atrisināta. Bez pašvaldības finansējuma nav iespējams sterilizēt kaķus, kuriem dzīvesvieta ir mājas pagrabs. Tiesa, mājas iedzīvotājiem vajadzētu vienoties, cik kaķu tie ir gatavi aprūpēt.

Citu datumu laikraksti

  • Sautētas sīkās zivis

    Kilograms sīku zivju, divi sīpoli, divas ķiploka daiviņas, pētersīļu zaļumi, divas lauru lapas, pieci melnie pipargraudi, glāze augu eļļas, piecas...

  • Copes kalendārs

    20.-21.novembris. Sliktas copes dienas.20.-21.novembris. Sliktas copes dienas. 22.-23.novembris. Teicamas copes dienas. 24.novembris. Nekādi dižie...

  • Drīz pirmais ledus

    Nepacietīgākajiem vispirms ledus jāmeklē mazajos seklajos ezeriņos, kuros ūdens ātrāk atdziest.Nepacietīgākajiem vispirms ledus jāmeklē mazajos...