Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nav nepieciešama kadastra izziņa no zemes dienesta

No šīs nedēļas, veicot darījumus ar jebkuru zemesgrāmatā ierakstītu īpašumu, vairs nav nepieciešama kadastra izziņa no Valsts zemes dienesta.

No šīs nedēļas, veicot darījumus ar jebkuru zemesgrāmatā ierakstītu īpašumu, vairs nav nepieciešama kadastra izziņa no Valsts zemes dienesta, jo klienta īpašuma tiesību nostiprināšanai nepieciešamos datus no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas zemesgrāmatu nodaļas saņems elektroniski.
Alūksnes Zemesgrāmatu nodaļas tiesnese Ingrīda Brūvere atzīst, ka jaunā kārtība atvieglos darījumus klientiem un darbu – nodaļas darbiniekiem. "Iedzīvotājiem tas ietaupīs gan laiku, gan naudu, jo par kadastra izziņas saņemšanu bija jāmaksā atkarībā no tā, cik ātri to vēlējās saņemt. Pirmdien jauno kārtību jau iepazina pirmie mūsu klienti un atzina, ka tā ir ērtāk," saka I.Brūvere.
Viņa norāda, ka jau kopš 2006.gada 1.septembra vairs nav nepieciešams iesniegt kadastra izziņu zemesgrāmatai, veicot darījumu ar dzīvokļa īpašumu, ja tiesības uz dzīvokļa īpašumu ir nostiprinātas zemesgrāmatā un kopš pēdējās dzīvokļa kadastrālās uzmērīšanas lietas izgatavošanas nav veikta dzīvokļa pārbūve.
"Toreiz klienti pie jaunās sistēmas pierada ātri un atzinīgi to novērtēja, jo tas atviegloja viņu darījumus – it īpaši tiem, kuriem darījumi jākārto biežāk. Tagad tāda pati kārtība ir ieviesta arī attiecībā uz darījumiem ar zemi un būvēm," atzīst I.Brūvere.
Viņa norāda, ka kadastra izziņas joprojām būs nepieciešamas īpašuma pirmreizējai ierakstīšanai zemesgrāmatā. Tas būs nepieciešams gadījumos, kad īpašumi tiek sadalīti vai apvienoti, un kā vienīgais oficiālais dokuments, kas apliecina Kadastra informācijas sistēmā reģistrēto informāciju par īpašumu. Kadastra izziņa parastā kārtībā tiek sagatavota piecu darbdienu laikā un par šo pakalpojumu jāmaksā valsts nodeva - 5 lati. Valsts nodeva par paātrinātā kārtībā sagatavotu kadastra izziņu ir 25 lati, ja tā tiek sagatavota divu darbdienu laikā, un 50 lati, ja vienas darbdienas laikā.
Tieslietu ministrija skaidro, ka jaunā kārtība nodrošinās iespēju uzturēt aktuālākus un kvalitatīvākus datus gan Kadastra informācijas sistēmā, gan datorizētajā zemesgrāmatā. Netiks pieļauta laika nobīde starp brīdi, kad ir izsniegta kadastra izziņa, un brīdi, kad īpašumtiesības tiek nostiprinātas zemesgrāmatā, kas ir būtiski, jo starplaikā ar īpašumu var būt notikušas kādas izmaiņas.
Jaunās kārtības pieņemšana ir viens solis, izpildot Tieslietu ministrijas izvirzīto uzdevumu uzlabot nekustamo īpašumu reģistrācijas sistēmas efektivitāti un vienkāršot reģistrācijas procedūras, kā arī valdības deklarācijā minēto uzdevumu, ieviešot e-pārvaldi, pakāpeniski samazināt birokrātiskos šķēršļus, pieprasot no iestādēm dažādas izziņas, kuras var saņemt elektroniskā veidā.

Citu datumu laikraksti

 • Pirms iedegas jāņugunis

  Alūksnes rajona pansionātā “Alūksne” šī vasara ienākusi ar jaunām vēsmām - sakārtoti sanitārie mezgli, pašu spēkiem izremontētas trīs klientu...

 • Sāk gatavoties Eiropas čempionātam

  Alūksnes pilsētas domē 7.jūnijā notika pirmā darba grupas sanāksme par Eiropas čempionāta JT-250 motorlaivu klasē un Latvijas čempionāta visās laivu...

 • Pirks zemi Alsviķos

  Valdība šonedēļ apstiprināja valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” ieceri pirkt 20 zemes vienības, tostarp Alsviķu pagastā.Valdība šonedēļ...

 • Bejas skola svinēs 140.jubileju

  Bejas pamatskola šovasar 4.augustā pie sevis gaidīs ikvienu absolventu un kādreizējo darbinieku, jo skola šogad svin 140 gadu jubileju.Bejas...

 • Jaunieši diskutē par problēmām izglītībā

  Mācību gada nogalē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā norisinājās jauniešu forums.Mācību gada nogalē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā...

 • Būs Pasaku pusstundas

  Virešu pagasta bibliotēkā šonedēļ sāks jaunu tradīciju – katras nedēļas trešdienā pulksten 14.00 bibliotēkā tiks gaidīti pagasta bērni uz Pasaku...