Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līgo dienā sacenšas velosacensībās

Jau ceturto gadu pēc kārtas Ilzenes pagasta iedzīvotāji Līgo dienā tiek aicināti piedalīties īpaši viņiem rīkotās velosacensībās „Līkloči papardēs”, kuru galvenais mērķis ir nevis cīņa par medaļām.

Jau ceturto gadu pēc kārtas Ilzenes pagasta iedzīvotāji Līgo dienā tiek aicināti piedalīties īpaši viņiem rīkotās velosacensībās "Līkloči papardēs", kuru galvenais mērķis ir nevis cīņa par medaļām, bet gan sportiski veselīga izkustēšanās pirmssvētku noskaņās.
"Šis pasākums ir kļuvis par īpašu tradīciju, kas katru gadu norisinās Jāņu dienas priekšvakarā," stāsta viens no sacensību organizatoriem Viesturs Kazainis. Viņš atklāj, ka par idejas autoriem kļuvuši Ilzenes pagasta aktīvie riteņbraucēji, kas ir regulāri dalībnieki lielajās kalnu velosipēdu sacensībās valsts mērogā.
Tiesa, tieši no šādu sacensību zīmola cenšas izvairīties Ilzenes pagasta sporta aktīvisti, jo, kā uzsver V.Kazainis, sacensības "Līkloči papardēs" vairāk domātas tiem cilvēkiem, kuriem riteņbraukšana saistās ar aktīvo atpūtu, nevis dalību plaša mēroga sporta pasākumos.
Interesants savējiem un viesiem
Domājot par to, kā šīs sacensības padarīt vēl interesantākas, kā goda viesi uzaicināti profesionālie sportisti no Smiltenes, Valkas un pat Rīgas. "Ir cilvēki, kuri lielajās sacensībās nekad nav bijuši, tāpēc nemaz nezina, kādā līmenī brauc sporta klases pārstāvji. Uzaicināti tika mani komandas biedri un draugi, ar kuriem regulāri sacenšamies kopīgās sacensībās, tāpēc var teikt, ka šogad "Līkloči papardēs" norisinājās draugu un domubiedru lokā," saka V.Kazainis.
Jāpiebilst, ka, neskatoties uz profesionālo sportistu līdzdalību, sacensību trase tika veidota tā, lai to būtu pa spēkam izbraukt gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan tajā pašā laikā tā liktos pietiekami interesanta pieredzes bagātajiem riteņbraucējiem. Par ne mazāk svarīgu aspektu kļuva izvēlētais apvidus, kas ikvienam sacensību vērotājam ļāva aktīvi sekot līdzi sportistu gaitām, kas tandēmā ar sacensību norises komentētāju Gunti Kozilānu deva pilnīgu priekšstatu gan par trasē, gan sacensību epicentrā notiekošo.
Laureātu godā – gandrīz visi vietējie
Pirmie uz sacensību starta stājās paši mazākie dalībnieki – bērni pirmsskolas vecumā. Savukārt pēc viņu finiša uz starta līniju devās visi pārējie dalībnieki, lai distancē dotos katrs individuāli.
Rezultātā par sacensību uzvarētājiem jaunākajā vecuma grupā kļuva Dāvis Korsītis, Asnāte Korsīte un Niklāvs Ogņevs. Starp sākumskolas vecuma meitenēm ātrākās riteņbraucējas izrādījās Laine Melece, Alise Kazaine un Beāte Kazaine, bet starp šī vecuma puišiem – Arvis Vinogradovs, Jurģis Līdumnieks un Niks Kaparšmits. 5.-9.klašu konkurencē uzvaru izcīnīja Iveta Dzilna un Rolands Zarītis, bet jauniešu vecuma grupā – Sintija Kazaine un Uģis Pušpurs. Vecuma grupā no 21 līdz 39 gadiem par trīs veiksmīgākajām dalībniecēm kļuva Laila Boka, Daina Levane un Inga Baumane, bet vīriešu konkurencē – Raivis Kazainis, Didzis Žīgurs un Ilvis Ābeļkalns. Savukārt dāmu un kungu grupā labākos rezultātus uzrādīja Inga Ķīse un Ainārs Pušpurs, bet sporta klasē par uzvarētāju 11 dalībnieku konkurencē kļuva ilzenietis Reinis Markss, kā arī pie balvas tika vienīgā sporta klases pārstāve – Lelde Tipāne.
Gandarī dalībnieku aktivitāte
Kā atzīst V.Kazainis, ar šāgada sacensību norisi apmierināti bija gan vietējie iedzīvotāji, gan uzaicinātie viesi. "Pasākums nepārprotami bija izdevies, kas nozīmē, ka tā tradīcija ne tikai turpinās, bet arī attīstās. Tik daudz dalībnieku kā šogad vēl nebija bijis, jo parasti tie bija kādi 30 līdz 40 braukt gribētāji, bet šogad – kopā ar 12 sporta klases pārstāvjiem trasē devās 61 dalībnieks. Patīkami, ka sporta klasē uzvaru izcīnīja ilzenietis Reinis Markss. Mums tas ļoti daudz nozīmēja, ņemot vērā, ka šī bija vienīgā dalībnieku grupa, kurā startēja dalībnieki no citiem rajoniem," uzsver V.Kazainis.
Viņš pieļauj domu, ka nākamajos gados par sacensību dalībniekiem varētu tikt uzaicināti arī interesenti no citiem pagastiem, taču tikai tādā gadījumā, ja izdosies saglabāt sacensību sākotnējo ideju – sarīkot braucienu svētku noskaņā ar draudzīgu sāncensības garu.

Citu datumu laikraksti

 • Par drošiem Līgosvētkiem

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Līgosvētku laikā aicina būt īpaši uzmanīgiem ar uguni. Vasaras saulgriežu svētku svinēšana nav iedomājama...

 • Tiekas seminārā Igaunijā

  Alūksnes pilsētas tūrisma, muzeju, vēstures un pilsētvides attīstības speciālisti jūnija sākumā piedalījās INTERREG IIIA programmas finansētā...

 • Sveiks Līgas un Jāņus

  Pededzes pagastā Līgodienā līgotāji brauks no mājas uz māju, lai apciemotu pašvaldībā dzīvojošos septiņus Jāņus un divas Līgas.Pededzes pagastā...

 • Stirnas gaļa ar balzama mērci

  700 g stirnas muguras bez kauliņa, divas ēdamkarotes augu eļļas, neliela selerijas sakne, divi burkāni, četri āboli, sešas ēdamkarotes kartupeļu...

 • Līnim patīk klusums

  Lai arī līņi mīt visur, izņemot nelielas upītes un lielāko upju straujos posmus, lomā viņi gadās reti.Lai arī līņi mīt visur, izņemot nelielas upītes...

 • Copes dienas

  19. jūnijs. Diena, kad zivis ķersies “gariem zobiem”. Katra ūdenskrātuve ir specifiska, un tā barība, kas ļoti labi piesaista vienā ūdenskrātuvē,...