Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunajai “Spodras” vadītājai tīk spodrība un kārtība

3.maijā darbu sāka Alūksnes pašvaldības jaunās aģentūras “Spodra” direktore Ilona Mironova.

3.maijā darbu sāka Alūksnes pašvaldības jaunās aģentūras "Spodra" direktore Ilona Mironova.
I.Mironova ir dzimusi Jēkabpilī, bet nu jau 27 gadus dzīvo Alūksnē un neslēpj, ka pazīst šeit katru pilsētas stūrīti. Viņas vecāki daudz ceļoja, jo viņu darbs bija saistīts ar celtniecību, tāpēc Ilona ir dzīvojusi daudzviet - Sibīrijā, ļoti ilgi nodzīvoja pie Baikāla ezera, bet vēlāk vecāki atbrauca uz Alūksni, jo šeit vajadzēja celt mājas, tādēļ arī Ilona Alūksni jau gandrīz 30 gadus sauc par savu pilsētu.
Kā jūs sevi raksturotu?
Ar citiem cilvēkiem vienmēr cenšos atrast labu kontaktu un sadarboties. Esmu uzņēmīgs cilvēks, akurāta, vienmēr visu sakārtoju tā, lai nepieciešamības gadījumā gan es, gan citi varētu atrast vajadzīgo. Ja vajag, esmu diezgan stingra (smejas).
Man pašai patīk kārtība, tāpēc no citiem cilvēkiem gaidu un prasu to pašu - rūpīgu darbu. Uzskatu, ka nekļūdās tikai tas, kas neko nedara, tādēļ saprotu arī reizes, kad kādam ir gadījies kļūdīties - bet, protams, vēlams, lai būtu mazāk kļūdu. Šādos gadījumos izrunājam radušos situāciju un cenšamies kopīgi rast risinājumu.
Sevi uzskatu par dabas bērnu. Man ļoti patīk lasīt sēnes, jo tādējādi mežā varu atpūsties. Labprāt atpūšos pie ūdeņiem un strādāju dārzā. Ļoti patīk lasīt grāmatas, bet diemžēl šai nodarbei atliek arvien mazāk laika.
Ar ko esat nodarbojusies līdz šim?
Jau sešus gadus strādāju Alūksnes veikalā "Karīna" - kopš brīža, kad to atvēra. Sākumā biju pārdevēja, bet pēc pusgada mani iecēla par veikala vadītāju. Pirms tam esmu strādājusi par pārdevēju uzņēmuma "RCI" būvmateriālu veikalā Alūksnē. Kad absolvēju Mālpils tehnikumu, kur ieguvu specializāciju celtniecībā, strādāju par būvdarbu vadītāju uzņēmumā "Pārmaiņa". Tolaik Palmu mājā Alūksnē veicām remontu, jo tur iekārtoja banku. Esmu apmeklējusi arī dažādus kursus. Secināju, ka vēlos vēl kaut ko mācīties, tādēļ iestājos Rēzeknes augstskolā un 2004.gadā absolvēju vides inženierus Inženierzinātnes fakultātē. Tagad apsveru domu par studēšanu maģistrantūrā, jo uzskatu, ka cilvēkam ir jāmācās visu mūžu.
Iegūtais bakalaura grāds vides aizsardzībā liecina par to, ka šī nozare jums pašai ir ļoti tuva.
Tiesa, mana izvēlētā profesija ir vairāk vīrišķīga, jo saistīta ar celtniecību, vides inženieriju, bet man tā patīk. Iespējams, tas ir tādēļ, ka mamma un tētis ir celtnieki. Kad vēl mācījos skolā, prātoju, kur iet mācīties. Ekonomika mani neinteresēja, kā advokāti arī nevarēju sevi iedomāties - es labāk kaut ko risinu, daru praktiski. Jāatzīst, ka Mālpils tehnikumā savā grupā es biju vienīgā meitene, bet mēs bijām ļoti draudzīga grupa. Tagad gandrīz visi mani grupasbiedri strādā Rīgā un ir ievērojami cilvēki.
Kad studēju Rēzeknes augstskolā, Alūksnes pašvaldības uzņēmumā SIA "Rūpe" biju praksē, ar tās kādreizējo vadītāju Elitu Sūnu kopīgi apmeklējām gan pilsētas izgāztuvi, attīrīšanas iekārtas, jo mana diplomdarba tēma bija par atkritumu apsaimniekošanu Alūksnē. Tā man bija iespēja iepazīt arī paša uzņēmuma darbību. Lai gan tagad "Rūpē" ir veikta reorganizācija, daļa līdzšinējo pienākumu būs jāveic jaunajai aģentūrai "Spodra".
Kas rosināja pretendēt uz "Spodras" direktora amatu?
Es gribēju atrast savai izglītībai atbilstošu darbu. Kad vēl studēju, iesniedzu dokumentus Vides pārvaldē Gulbenē cerībā, ka varētu strādāt tur. Bet man atbildēja, lai vispirms absolvēju augstskolu, jo studentus darbā neņemot. Kad izlasīju avīzē sludinājumu par "Spodras" direktora amatu, nodomāju, ka tas varētu būt interesants un arī man atbilstošs. Tikai nedaudz māca šaubas par vadītāja pienākumiem, tomēr nolēmu pieteikties, jo vairākus gadus esmu strādājusi par veikala vadītāju.
Kādas bija izjūtas, kad uzzinājāt, ka vakantajam amatam esat izvēlēta tieši jūs?
Biju ļoti pārsteigta - tas bija negaidīti. Vēl līdz pēdējam brīdim, kad deputāti par to lēma domes aprīļa sēdē, neticēju, ka tas notiek ar mani. Bet vienu zinu droši - tas būs mans sirds darbs.
Vai nebūs žēl pamest līdzšinējo darbu veikalā "Karīna"?
Protams, būs, jo šeit ir ļoti labs darba kolektīvs, arī šis darbs man patīk un ir labs uzņēmuma direktors. Bet - tomēr vēlos izmantot izaugsmes iespējas, kuru Alūksnē nav nemaz tik daudz. Ja man šāda iespēja ir radusies, izmantošu to. Tad jau redzēsim, kā veiksies jaunajā darbā, bet katrā ziņā es ļoti centīšos to darīt labi.
Kādas ieceres jums saistās ar jauno darbu?
Vispirms iepazīšos ar darba apstākļiem, situāciju, un tad būs jāsāk strādāt. Es ceru, ka Alūksne būs ļoti skaista pilsēta. Manuprāt, pilsētā vajadzētu vairāk pievērst uzmanību apzaļumošanai - Alūksnē vajag vairāk ziedu! Kad es biju Jūrmalā, daudzviet pilsētā bija izliktas brīnumskaistas ziedu piramīdas. Kad mana mamma atgriezās no Beļģijas, stāstīja, cik tur ir krāšņas puķudobes. Kāpēc kas līdzīgs nevarētu būt Alūksnē? Uzskatu, ka mums Alūksnē tā pietrūkst, piemēram, pilsētas centrā šajā ziņā ir tukšums. Pie taksometru stāvvietas un Alūksnes Lielās aptiekas ir dekoratīvās puķu vāzes, bet tas ir stipri par maz. Pie agrākā universālveikala savulaik bija puķudobe, bet tagad tur ir automašīnu stāvlaukums. Pērn ziedu piramīda mūs priecēja administratīvās ēkas laukumā, tomēr - gribas vēl vairāk ziedu pilsētā. Tādēļ jau pirms stāšanās jaunajā darbā vēroju pilsētu un iztēlojos, ko kurā vietā vajadzētu pamainīt.
Alūksnē ir skaists parks, turklāt pilsētas centrā. Pie strūklakām ir izvietoti soliņi, sakopta apkārtne, bet diemžēl tā nav pārējā parka teritorijā. Gar parka malu vijas ezers, bet ezermalā trūkst soliņu. Tādēļ strādāšu arī pie pilsētas parka labiekārtošanas.
Kāda būsiet kā jaunās aģentūras direktore - barga vai ļoti demokrātiska?
Būšu gan barga, gan demokrātiska - kā kurā situācijā būs nepieciešams. Konfliktus ar cilvēkiem vienmēr vispirms cenšos risināt "aci pret aci" izrunājoties. Ja arī tad cilvēks nesaprot, tad pieņemu mērus. Strādājot par veikala vadītāju, mans darbs nemitīgi bija saistīts ar cilvēkiem, vajadzēja risināt arī konfliktsituācijas, un tas nav vienkārši.
Jūsuprāt, cik daudz pilsētas sakopšanā var izdarīt ar naudu un cik - ar cilvēku labu gribu?
Manuprāt, arī ar labu gribu var izdarīt ļoti daudz - ne vienmēr vajag kaudzi naudas, piemēram, var iestādīt daudzgadīgas puķes, kas labi pārcieš ziemu, nevis katru gadu pirkt jaunus rožu stādus. Arī vienu puķudobi var rakt nedēļu, lai gan patiesībā tas darbs ir padarāms dažās stundās.
Arī kontaktējoties ar vietējiem iedzīvotājiem, uzklausot viņu ierosinājumus, var daudz izdarīt. Uzskatu, ka mūsu cilvēkiem ir daudz ideju - varbūt es kā direktore nemaz nebūšu par kaut ko aizdomājusies, tādēļ iedzīvotāju ierosinājumi lieti noderēs.
Kādu jūs pati kā alūksniete vēlētos redzēt savu pilsētu nākotnē?
Manuprāt, starp primārajiem darbiem ir pilsētas ielu un gājēju celiņu seguma sakārtošana un atjaunošana, kam gan vajag daudz naudas. Tomēr pamazām, pa drusciņai tas tiks izdarīts. Vēlos, lai mūsu pilsēta ir skaista, lai uz šejieni brauc daudz tūristu un viesu. Lai tas viss būtu, ir vēl daudz jādara.
Es ceru, ka mana darba panākumi jaunajā amatā būs redzami jau apmēram pēc mēneša.

Citu datumu laikraksti

 • “Pieminekļa nemieri” - kam tas ir izdevīgi?

  Piemineklis “Bronzas kareivis” Igaunijā no Tallinas centra ir aizvākts, vandaļi trako.Piemineklis "Bronzas kareivis" Igaunijā no Tallinas centra ir...

 • Liec savu ideju kausā!

  Līdz 28.maijam var pieteikties inovatīvo biznesa ideju konkursam “Ideju kauss ’07”.Līdz 28.maijam var pieteikties inovatīvo biznesa ideju konkursam...

 • Pavasaris tavā virtuvē

  Turpinām konkursu kulinārijas meistariem. Ja uzmanīgi lasāt laikrakstu, tad jums nebūs grūti atbildēt uz šodienas jautājumiem.Turpinām konkursu...

 • Bērnudārzā pasakas - arī piena glāzē

  Sešas Alūksnes rajona pirmsskolas izglītības iestādes, kas iesaistījušās Skolas piena programmā, dāvinājumā no akciju sabiedrības „Valmieras piens”...

 • Enerģijas diena Gaujienas skolā

  16.aprīlī Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā notika Enerģijas dienas darbu prezentācija. Tas bija turpinājums tradicionālajai Vides dienai, kura...

 • Tiekas Mālupes pamatskolas absolventi

  Mālupes pamatskolā nedēļas nogalē notika absolventu vakars, kurā pulcējās skolas pedagogi un kādreizējie audzēkņi.Mālupes pamatskolā nedēļas nogalē...

 • Lai sabiedrisko vietu sakopšana būtu droša!

  Aprīlis tradicionāli Latvijā ir Spodrības mēnesis, kad iedzīvotāji un skolēni dodas sakopt apkārtni un attīrīt to no atkritumiem.Aprīlis tradicionāli...

 • Aicinām ziedot patstāvīgas dzīves uzsākšanai!

  Labdarības portāls “Ziedot.lv” sadarbībā ar izdevniecību “Dienas Bizness” uzsācis ilgtermiņa labdarības projektu “Lielās dzīves skola”, kurā palīdzēs...

 • Tulko un uzvari!

  Eiropas Komisija rīko jaunu konkursu “Juvenes Translatores”, lai noskaidrotu, kuri ir Eiropas Savienības labākie jaunie tulkotāji.Eiropas Komisija...