Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ielaiž vēl 2000 sīgu mazuļus

Pagājušajā nedēļā otro reizi Alūksnes ezerā ielaida sīgu mazuļus, kuri vienas vasaras laikā ataudzēti 15 līdz 20 gramus smagi.

Pagājušajā nedēļā otro reizi Alūksnes ezerā ielaida sīgu mazuļus, kuri vienas vasaras laikā ataudzēti 15 līdz
20 gramus smagi. Tāpat kā pērnajā rudenī sīgu mazuļi atvesti no Jaunalūksnes pagasta zivju audzētavas "Silenieki".
Pašvaldību aģentūras "Alja" direktors Igors Zvejnieks norāda, ka mazuļi tika ielaisti iekšezerā, kur ir mazāk lielo plēsoņu zivju, tāpēc tie varēs labāk iejusties jaunajā vidē. Arī pagājušā gada oktobrī tika ielaisti 2000 sīgu mazuļi. I.Zvejnieks atzīst, ka tā ir smalka lieta, jo šo zivju mazuļus nedrīkst traumēt. "Ja ir zaudēti desmit procenti zvīņu, tad sīgas mazulis var neizdzīvot un iet bojā. Lai gan liekas, ka abas reizes izdevās veiksmīgi tos ielaist ezerā, pagaidām nav informācijas, kā sīgas ir iedzīvojušās ezerā. Par makšķernieku lomu tās varētu kļūt ne agrāk kā pēc diviem trim gadiem, kad to svars sasniegs kilogramu," spriež I.Zvejnieks.
Lai gan sīgas ezerā ir ielaistas arī 1962., 1963.gadā, līdz šim nav dzirdēts, ka kāds būtu izvilcis šo zivi. Neviens Latvijā nav pētījis, cik daudz sīgu mazuļu izdzīvo. "Silenieku" pārvaldnieks Armands Roze pērn atzina, ka 2000 sīgu mazuļu ir ļoti maz tik lielam kā Alūksnes ezers. To skaitu vajadzētu reizināt vismaz ar desmit, tomēr arī šis daudzums ļaus spriest par to izdzīvošanas un vairošanās apstākļiem ezerā. I.Zvejnieks cer, ka izdzīvos vismaz desmit procenti ielaisto sīgu.
Šogad Alūksnes ezerā ielaisti 260 000 līdaku kāpuru, 3000 ataudzētu zušu mazuļu un 2000 sīgu mazuļu. Pērn zivju krājumus papildināja 50 000 līdaku kāpuru, 3000 zušu mazuļu, 1000 līdakas un 2000 sīgu mazuļu.

Citu datumu laikraksti

  • Apmāca konfliktu risināšanā

    E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija un Alūksnes vidusskola pagājušajā nedēļā piedalījās Bērnu un ģimenes ministrijas rīkotajā konferencē...

  • Sākas pieteikšanās konkursam

    Sākot ar šo nedēļu, Sabiedrības veselības aģentūra aicina 7.-8.klašu skolēnus pieteikt savas klases dalību projektam „Nesmēķējošā klase...

  • Pavāru klase gatavo Mārtiņdienas mielastu

    Mārtiņdiena 10.novembrī iezīmējas ar rudens beigām un ziemas sākumu, bet tradīcijas vēsta, ka šie svētki svinami jau visu nedēļu.Mārtiņdiena...