Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godina Alūksnes atbrīvotāju piemiņu

Trešdien, 30.maijā, pie piemiņas akmens Helēnas ielā tika godināti 1. Valmieras kājnieku pulka un 2. Igauņu jātnieku pulka karavīri, kas 1919.gada 29.maijā atbrīvoja Alūksni.

Trešdien, 30.maijā, pie piemiņas akmens Helēnas ielā tika godināti 1. Valmieras kājnieku pulka un 2. Igauņu jātnieku pulka karavīri, kas 1919.gada 29.maijā atbrīvoja Alūksni.
Pasākumā piedalījās un klātesošos uzrunāja Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks, Nacionālo Bruņoto Spēku Kājnieku skolas komandieris kapteinis Agris Ozoliņš, Brāļu kapu komitejas Alūksnes nodaļas priekšsēdētājs Uldis Veldre, kā arī Kuperijanova (Igaunija) bataljona štāba priekšnieks majors Tomass Mels.
"Uldis Veldre laikrakstā bija aicinājis alūksniešus 29.maijā atnākt pie šī pieminekļa un godināt karavīrus ar ziediem. Otrdien šeit noliku 88 baltus ziedus pateicībā par 88, varbūt ne visiem baltiem, tomēr mūsu sirdīs baltiem Alūksnei dāvātiem brīvības gadiem. Nebūtu šo vīru toreiz, varbūt nebūtu mūsu šeit un tagad. Lai alūksnieši mūžam šajā dienā atnāk šurp un piemin karavīrus, kuri neatgriezās mājās," sacīja V.Litaunieks.
U.Veldre, kurš atceres brīdī piedalījās kopā ar saviem domubiedriem Zigfrīdu Kalaci un Zigurdu Miesnieku, teica: "Katras tautas saknes ir vēsture, ne velti to veido varoņi gan kaujās, gan darbā." Viņš klātesošajiem atgādināja par darbiem, kas veikti, lai arī mūsdienās karavīru piemiņa būtu dzīva. U.Veldre pateicās pārstāvjiem no Igaunijas, kas allaž rod iespēju piedalīties piemiņas pasākumos Alūksnē.
"Vēsture māca, ka pastāv tikai tās tautas, kurām ir pietiekama nacionālā apziņa un vienotība. Vienotība ir tas, kas mums nepieciešams, tādēļ šodien esam šeit kopā ar igauņiem, kas mums ir palīdzējuši, kad tas bijis nepieciešams, un devuši lielu ieguldījumu visas Latvijas atbrīvošanā. Atcerēsimies tālos notikumus, bet skatīsimies uz vienotu nākotni visiem kopā," atceres brīdī sacīja kapteinis Agris Ozoliņš.
Arī viņa igauņu kolēģis majors T.Mels savā uzrunā uzsvēra, ka abu tautu - igauņu un latviešu - vēstures vienmēr ir bijušas saistītas gan agrāk, gan tagad, kopā esot ES un NATO. Viņš izteica cerību, ka abas tautas arī turpmāk sadarbosies veiksmīgi.
Pēc atceres pasākuma klātesošie - pašvaldības, Brāļu kapu komitejas, Kājnieku skolas, Instruktoru skolas, Kuperijanova bataljona pārstāvji, alūksnieši - nolika ziedus pie piemiņas akmens.

Citu datumu laikraksti

 • Audzēkņi mācās praksē

  Alsviķu profesionālā skola no šā gada janvāra līdz jūlijam īsteno projektu „Alsviķu profesionālās skolas kvalifikācijas prakses”.Alsviķu profesionālā...

 • Būs Mazo bērnu tusiņš

  Ikviens pirmsskolas vecuma bērns kopā ar vecākiem tiek gaidīts Mazo bērnu tusiņā Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē „Sprīdītis”.Ikviens...

 • Sveiks čaklākos

  Šodien Malienas tautas namā notiks Malienas pamatskolas skolēnu mācību gada noslēguma pasākums – skolēnu interešu izglītības atskaites...

 • Stirnas karbonādes alū

  Stirnas karbonādes - 150 līdz 200 g katra, sāls, ķimenes, piparu graudi, smaržīgie pipari, kadiķogas, šķipsna ingvera, liels sīpols, gabals selerijas...

 • Neaizraujieties ar svilpošanu!

  Ar 1.jūniju mednieki varēs doties stirnāžu medībās.Ar 1.jūniju mednieki varēs doties stirnāžu medībās. Tautā mēdz teikt - meklēt Jāņu buku. Lai...

 • Copes dienas

  30.maijs. Laba copes diena. 31.maijs. Slikta copes diena. Zivīm paredzēts gavēnis. 1.jūnijs. Normāla copes diena. 2.jūnijs.30.maijs. Laba copes...