Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Enerģijas diena Gaujienas skolā

16.aprīlī Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā notika Enerģijas dienas darbu prezentācija. Tas bija turpinājums tradicionālajai Vides dienai, kura pagājušajā mācību gadā bija veltīta ūdens tēmai un saistījās ar starptautiskā projekta „Comenius” tēmu.

16.aprīlī Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā notika Enerģijas dienas darbu prezentācija. Tas bija turpinājums tradicionālajai Vides dienai, kura pagājušajā mācību gadā bija veltīta ūdens tēmai un saistījās ar starptautiskā projekta "Comenius" tēmu.
Enerģijas dienas gaitā klašu kolektīvi izstrādāja dažādus darbus par enerģiju, tās veidiem un lietderīgu izmantošanu.
Sākumskolas klašu skolēni savu skolotāju vadībā darbojās grupās, kurās noskaidroja, kas ir enerģija, kā taupīgāk to lietot ikdienas dzīvē.
5.klase latviešu valodas stundā veidoja darbus, kurus vienoja nosaukums "Mans zaļais dzīvības koks".
6.klase ģeogrāfijas uzzināja interesantus faktus par enerģiju, piemēram, ka 1 amerikānis patērē tikpat daudz enerģijas, cik 2 eiropieši, 35 indieši, 210 tanzānieši un 600 Butānas iedzīvotāji.
8.klase matemātikas stundā pievērsās ļoti aktuālai tēmai – naftas noplūde Daugavā – izpētei. Aprēķinot Daugavas garumu Latvijā (357 km) un kopējo upes garumu (1005 km), noskaidroja, ka 90 km garumā Latvijā pa Daugavu tecēja nafta. Viņi detalizēti aprakstīja, kad sākās naftas noplūde, kāda bija Latvijas rīcība.
9.a klases tēma bija par HES, tās plusiem, mīnusiem, kā turpmākajā nākotnē varētu uzlabot HES darbību.
11.klase krievu valodā pētīja naftas ietekmi uz vidi un tās nozīmīgumu. 11.klase meklēja alternatīvas naftas izmantošanai, un viena iespēja ir biodīzeļdegvielas izmantošana, jo pēc tās izmantošanas nav tik daudz CO2 un kancerogēno vielu.
12.klase tulkoja tekstus angļu valodā par enerģiju, tās veidiem, izmantošanu, kā arī sistematizēja to informāciju, kuru bija ieguvusi pagājušā mācību gada Projektu nedēļā, kuras laikā apmeklēja Naukšēnus, lai reāli dzīvē redzētu, kā notiek biodīzeļdegvielas ražošana. 12.klase izpētīja un izveidoja prezentācijas par alternatīvās enerģijas veidiem.
Visu klašu veikumi bija aplūkojami prezentācijā, kur pārstāvji stāstīja par paveikto.
Starptautiskais projekts "Comenius" ir 3 gadu darbs. Šis ir starptautiskā projekta "Comenius" trešais – noslēdzošais - gads, tāpēc tiek apkopotas Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas aktivitātes, rezultāti, sagatavoti gala produkti un prezentācija noslēguma sanāksmei Turcijā maijā.

Citu datumu laikraksti

 • Lai sabiedrisko vietu sakopšana būtu droša!

  Aprīlis tradicionāli Latvijā ir Spodrības mēnesis, kad iedzīvotāji un skolēni dodas sakopt apkārtni un attīrīt to no atkritumiem.Aprīlis tradicionāli...

 • Aicinām ziedot patstāvīgas dzīves uzsākšanai!

  Labdarības portāls “Ziedot.lv” sadarbībā ar izdevniecību “Dienas Bizness” uzsācis ilgtermiņa labdarības projektu “Lielās dzīves skola”, kurā palīdzēs...

 • Tulko un uzvari!

  Eiropas Komisija rīko jaunu konkursu “Juvenes Translatores”, lai noskaidrotu, kuri ir Eiropas Savienības labākie jaunie tulkotāji.Eiropas Komisija...

 • Copes kalendārs no 24. līdz 30.aprīlim

  24. - 25.aprīlis. Naktīs par naktstārpiem iznteresi izrāda vēl vēdzeles, tiesa, laika apstākļiem paliekot siltākiem, tās makšķerniekiem piesakās...

 • Nedēļa līdz startam

  Vēl nedēļa līdz brīdim, kad spiningotāji varēs bez bažām doties pie ūdeņiem, lai ķertu līdakas un asarus. Vien zandarti pagaidām jāatstāj mierā, jo...

 • Piedalies starptautiskā konkursā!

  23.aprīlī sākās interneta konkurss skolēniem “Euro-scola 2007”, kurā viņi var pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību.23.aprīlī sākās...