Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik liela nozīme profesijas izvēlē ir naudai?

Natālija Pomerance, darbā iekārtošanas konsultante: Ja cilvēkam ir jārūpējas par ģimeni, viņš vairs nevar domāt tikai par sevi.

Natālija Pomerance, darbā iekārtošanas konsultante:
Ja cilvēkam ir jārūpējas par ģimeni, viņš vairs nevar domāt tikai par sevi. Šobrīd dominē materiālisms, tāpēc, lai varētu dzīvot kaut kādā labklājības līmenī, mēs esam spiesti meklēt nevis sev tīkamāku, bet labāk apmaksātu darbu. Diemžēl nauda nozīmē ļoti daudz, taču man liekas, ka cilvēks, kurš nestrādā sev tīkamu darbu, atradīs iespēju, kā attīstīt arī savu aizraušanos. Man ir paveicies, ka strādāju darbā, kurš man patīk un kur par finansiālo pusi sūdzēties nevaru. Patiesībā manas intereses ir ļoti daudzveidīgas, tāpēc nav pat izkristalizējusies viena niša, bez kuras nevarētu iztikt, turklāt esmu cilvēks, kuram patīk riskēt. Tiesa, līdzās labi apmaksātam darbam ir svarīgi arī citi faktori, kā, piemēram, iespēja strādāt sev vēlamajos darba apstākļos un karjeras izaugsme.
- Dzidra Bauere, bibliotekāre:
Tagad tendence ir izvēlēties labāk apmaksātu, nevis sev tīkamāku darbu. Protams, katrā jomā ir savi entuziasti, kuriem noteicošais nav nauda, bet iespēja strādāt konkrētu darbu. Tādu cilvēku gan vairāk ir starp vecākās paaudzes cilvēkiem, jo, manuprāt, jaunie, izvēloties profesiju vai darbu, ņem vērā galvenokārt atalgojuma lielumu. Es savā specialitātē esmu nostrādājusi visu mūžu, tāpēc tagad kaut ko mainīt vairs negribētu. Ja man vēlreiz vajadzētu domāt par profesijas izvēli, būtisks faktors būtu nauda, jo bez tās mūsdienās neko izdarīt nevar. Galu galā cik ilgi tad cilvēks spēj būt entuziasts, ja par nopelnīto naudu var izdzīvot tikai ar grūtībām?
- Dace Bukša, tautas nama metodiķe:
- Ja man sava profesija būtu jāizvēlas tagad, labam atalgojumam būtu lielāka nozīme nekā tam, vai šī profesija man ir vai nav tīkama. Es savu profesiju izvēlējos laikā, kad varēja atļauties darīt to, kas patīk, taču tagad noteicošais faktors būtu nauda. Protams, pat tad, ja konkrētās profesijas atalgojums mani pilnībā apmierinātu, taču tas mani nemaz nesaistītu, es to neizvēlētos. Manuprāt, pret veicamo darbu ir jābūt kaut nelielām simpātijām, taču cilvēki vairs nevar atļauties būt entuziasti. Tas atspoguļojas arī sabiedrībā – cenas aug, tāpēc cilvēki domā, kā izdzīvot, un meklē labāk apmaksātus darbus, kas bieži nesaskan ar viņu interesēm.

Citu datumu laikraksti

  • Uz lēnākām upēm un ezeriem drīz gaidāms pirmais ledus

    Termometra stabiņš pamazām tuvojas nullei, tāpēc nepacietīgākie copmaņi jau pārskata ziemas makšķerītes un ledus urbjus.Termometra stabiņš pamazām...

  • Copes dienas

    25.janvāris. Īpaši panākumi nav gaidāmi. Dažkārt ir svarīgi zināt, ar ko zivis barojas.25.janvāris Īpaši panākumi nav gaidāmi. Dažkārt ir svarīgi...

  • Veiksmīgi medī lūšus

    Katra mednieka sapnis ir nomedīt lūsi, bet ne katram izdodas to īstenot.Katra mednieka sapnis ir nomedīt lūsi, bet ne katram izdodas to īstenot....