Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī “Alūksnes Ziņām” ir ēnas

Vakar daudzi Alūksnes izglītības iestāžu audzēkņi Ēnu dienas laikā kļuva par “ēnām” dažādu profesiju pārstāvjiem, lai iepazītu viņu darbu.

Vakar daudzi Alūksnes izglītības iestāžu audzēkņi Ēnu dienas laikā kļuva par "ēnām" dažādu profesiju pārstāvjiem, lai iepazītu viņu darbu. Arī "Alūksnes Ziņām" bija četras "ēnas" – Eva Caune no Alūksnes vidusskolas 12.c klases un trīs Alūksnes sākumskolas 6.a klases audzēknes - Anete Bērziņa, Jūlija Hatilova un Līga Pāsa.
Meitenes uzzināja, kā top vietējā avīze, kāds ir tās saturs un kā laikraksts tiek veidots. Viņas ne tikai vēroja "Alūksnes Ziņu" žurnālistu darbu, bet arī pašas intervēja cilvēkus, gatavojot materiālus rubrikai "Aptauja". Viņu darbu var vērtēt ikviens lasītājs šajā rubrikā šodien un sestdien.
Pēc Ēnu dienas laikā piedzīvotā alūksnietes atzīst, ka laikam tomēr negribētu būt par žurnālistēm, jo šis darbs nav viegls. Toties visas secina, ka Ēnu dienās guvušas izsmeļošu ieskatu par žurnālista profesiju.
"Mēs varējām izvēlēties, kuru profesiju pārstāvjus Alūksnē "ēnot" - policistus, ugunsdzēsējus vai vietējo laikrakstu darbiniekus. Es izvēlējos avīzi, jo tas šķita visinteresantākais darbs. Līdz šim es nevarēju izprast, kas vietējā avīzē var būt tik interesants, ka tētis to vienmēr pērk, bet tagad secinu, ka tā ir forša avīze. Man ļoti patika doties ielu aptaujā un uzrunāt cilvēkus," stāsta Līga. Jūlija atklāj, ka par žurnālisti negribētu būt, jo žurnālistam ir jāspēj rakstīt daudz rakstu, kas ir grūti. Toties viņai bija interesanti uzzināt, kā top "Alūksnes Ziņas".
Anete uzsver, ka skolā viņai labi padodas latviešu valoda, un skolotāja ieteikusi dienās kļūt par žurnālisti, tādēļ Ēnu dienā viņa nolēma iepazīt šo profesiju. "Pašlaik vēl nezinu, vai vēlos būt žurnāliste. Pirms šāgada Ēnu dienas nebiju pat iedomājusies, ka laikraksta redakcijā strādājošajiem ir jāveic tik daudz un atbildīga darba. Visinteresantākā bija ielu aptauja, tikai, uzrunājot cilvēkus, bija nedaudz bail, ka neatsaka atbildēt uz jautājumu. Esmu secinājusi, ka žurnālista darbs ir ļoti grūts," saka Anete.
Eva Ēnu dienā piedalās pirmo reizi. "Man patīk, ka žurnālistam ir iespēja satikties un kontaktēties ar ļoti dažādiem cilvēkiem, tādēļ darbs nav vienmuļš. Vienīgi avīzes žurnālistiem ir daudz jāraksta, kas man, laikam, nepadotos. Žurnālistam ir jāspēj uzmanīgi klausīties un visu precīzi piefiksēt. Es iesaku arī citiem skolēniem noteikti izmantot Ēnu dienu, lai iepazītu kādu profesiju," norāda Eva.
Jūlija un Līga arī pērn iesaistījās Ēnu dienā. Toreiz viņas "ēnoja" Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāju Viktoru Litaunieku. "Šajā amatā mēs arī negribētu strādāt, jo tur ir ļoti daudz darba, jāraksta dažādi dokumenti. Salīdzinoši "Alūksnes Ziņās" bija interesantāk, jo šeit arī pašas kaut ko praktiski varējām darīt," viņas atzīst.

Citu datumu laikraksti

 • Uz nebēdu vēl var medīt vilkus

  Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, kas ietver Alūksnes, Balvu un Gulbenes rajona mežus, ir nomedīti 24 lūši.Ziemeļaustrumu virsmežniecības...

 • Smejies vesels!

  Seržants dodas makšķerēt. Iekārtojies upes krastā, viņš atver tārpu kārbu un kliedz: — Vajadzīgs viens brīvprātīgais. Divus soļus uz priekšu!Seržants...

 • Copes dienas

  20. - 22.februāris. Zivis būs kūtras. Pie kaut cik ievērības cienīga loma tiks tikai paši zinošākie zemledus makšķernieki.20. - 22.februāris Zivis...

 • Sodīs par likuma neievērošanu

  Kopš janvāra ir mainīta skaidrās naudas darījumu deklarēšan”Par nodokļiem un nodevām” ir veikti grozījumi.Kopš janvāra ir mainīta skaidrās naudas...

 • Uzstāsies klarnešu kvartets

  Sestdien, 17.februārī, Gaujienas tautas namā pulksten 15.00 būs klarnešu kvarteta “Quattro Differente” un skolēnu – jauniešu teātra studijas...

 • Ir reģistrēti 65 jauni uzņēmumi

  Pērn Latvijā pēdējo 11 gadu laikā reģistrēts visvairāk jaunu uzņēmumu.Pērn Latvijā pēdējo 11 gadu laikā reģistrēts visvairāk jaunu uzņēmumu. Arī...