Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VKKF atbalstījis Alūksnes muzeja projektu

Valts Kultūrkapitāla fonds 2019. gada 2. kultūras projektu konkursā Kultūras mantojuma nozarē piešķīris 900,00 EUR Alūksnes muzeja projekta “Leo Kokles gleznas “Terēze” restaurācija” realizācijai.

Alūksnes muzeja krājuma mākslas priekšmetu kolekcija var lepoties ar vairākām izcilā novadnieka gleznotāja un portretista Leo Kokles gleznām. Pirmo gleznu dāvinājumu no mākslinieka māsas Ainas Ķirķes muzejs saņēma 1979. gadā, ar mērķi izveidot pastāvīgu ekspozīciju par Leo Kokli. 1980- to gadu beigās māksliniekam veltītā pastāvīgā ekspozīcija tika izveidota, eksponējot mākslinieka gleznas un personīgos priekšmetus.

2013. gadā, pieminot mākslinieku 90- tajā jubilejā, ekspozīcija tika atjaunota, papildinot to ar laikmetam raksturīgiem interjera elementiem, un izstādot arī muzeja krājumā esošos Leo Kokles grafiskos darbus.
2019. gada martā, mākslinieka 95 gadu jubilejas atceres pasākumā Alūksnes muzejs saņēma dāvinājumu no mākslinieka sievas Terēzes Kokles. Viens no dāvinājuma priekšmetiem bija Leo Kokles glezna “Terēze” (gleznota 1957.- 1958.gadā, audekls, eļļa), kurā attēlota mākslinieka Leo Kokles sieva Terēze Kokle.

Lai gleznu eksponētu, tai bija nepieciešama restaurācija. Restaurācijas darbus veiks stājglezniecības restauratore – meistare Dace Pāže.

Kultūra