Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes Kultūras centrā izstāde "Ciano rudens"

Oktobrī Alūksnes Kultūras centrā būs aplūkojama izstāde “Ciano rudens”, kas  veidota gaismas mākslas ciantopijas tehnikā, kurā dominē tikai viena krāsa – zilā.

Zilās krāsas pretstats ir oranžā krāsa un tā ir rudens dominante. Izstādē “Ciano rudens” viedotāji –  Heršela grupas mākslinieki –  rudens kontrastus parāda sev ierastajā, zili baltajā, krāsu salikumā. Darbos sastopams rudens karnevāla košums un nostalģija cilvēka izjūtās, mainīgās noskaņas sievietes pasaulē, klusās un vētrainās pārmaiņas dabas motīvos.

Ar cianotipijas tehnikas prezentēšanu mākslinieku apvienība “Heršela grupa” interpretē tradicionālās vērtības – glezniecību, grafiku, fotogrāfiju, mūsdienīgā izpildījumā, nojaucot robežu starp fotogrāfiju un glezniecību, fotogrāfiju un grafiku, starp dokumentālo un māksliniecisko, tādējādi radot jaunu mākslas produktu!

Heršela grupas mākslinieki: Aivars Rozenbahs, Dace Lejēja, Zane Begge-Beģe, Anita Zīverte un Solvita Spirģe-Sēne.
Jāpiebilst, ka šī mākslinieku apvienība Alūksnes Kultūras centrā viesojās 2016.gadā ar izstādi “Ciano spēles”.

Cianotipija radusies 19.gadsimtā kā viens no pirmajiem fotoprocesiem, šo tehniku iesākumā lietoja botāniķi fotogrammu izgatavošanai, vēlāk tā tika izmantota arī fotoreprodukciju radīšanai, rasējumiem un grāmatu ilustrācijām. Pats vārds cyan ir cēlies no grieķu vārda κυανός [kyaneos] un tas nozīmē “zils”. Cianotipijas attīstības rezultātā, vārdu cyan sāka lietot arī krāsas nozīmē - tā ir debeszila, gaiši zila vai zaļganzila.

Izstāde Alūksnes Kultūras centrā būs aplūkojama līdz oktobra beigām.
Ieeja bez maksas.

Kultūra