Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zeltiņos būs leļļu izrāde “Mēness Taurenis”

18.maijā pulksten 12.30 Zeltiņu tautas namā biedrība „Latvijas Leļļu Teātru Klubs” aicina uz leļļu izrādi “Mēness Taurenis” .

Izrādē piedalās Rūķu meitene, vārdā Roze, nedaudz citu rūķu, piemēram: Ķērpītis, Diļļuks un Rūcītis, kā arī Tauriņš, Tauriņa ola, Tauriņa kāpurs, Ķērpīša dārza sargs (parādās tikai katrā septītajā izrādē), Mēness, Saule, Visums jeb Bezgalība (parādās gandrīz katrā izrādē), Zvans (tam nav nekāda sakara ar viedtālruņa zvanu), Profesors un skatītāju iztēle.

Rūķu ciemā dzīve rit savu ierasto gaitu. Visi rūķi stāda kāpostus, lai novāktu bagātīgu ražu. Bet tā ir būtiski apdraudēta, jo to laika gaitā ir sacaurumojuši tauriņu kāpuri (uz vienas kāpostgalviņas rūķi ierauga vienu kāpuru, kurš grauž kāposta lapu). Par laimi, kāpostu grauzējs ir tik niecīgs, ka rūķiem nesagādā problēmas tikt ar to galā. Tomēr tas sarūgtina kāpuru mammu – Tauriņu.

Vai gaisīgais Taurenis spēs stāties pretī rūķu lepnībai un augstprātībai? Vai Rūķi sapratīs, ka nedrīkst darīt pāri tiem, kas ir mazāki, vājāki, savādāki?

To varam uzzināt tikai un vienīgi noskatoties leļļu izrādi “Mēness Taurenis”.

Izrādē ir nedaudz mūzikas, bet atklājas daudz no sabiedrības slēptu faktu par rūķu sadzīves patiesajiem apstākļiem.

Kultūra