Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starptautiskais mākslas simpozijs „Dialogs 2018”

No 2018. gada 25. jūnija līdz 6. jūlijam Latvijas mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē Zvārtavas pilī, Gaujienas pagastā, Apes novadā norisināsies starptautisks keramikas simpozijs „Dialogs 2018”.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) organizētie starpnozaru starptautiskie mākslas simpoziji notiek ikgadēji kopš 2001.gada. Simpozija mērķis ir veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas pedagogiem un augstskolām. Šogad simpozija kuratore, LMA Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Keramikas apakšnozares asociētā profesore Jevgeņija Loginova ir aicinājusi līdzās Latvijas māksliniekiem piedalīties 24 profesionālus māksliniekus no Anglijas, Vācijas, Turcijas, Moldovas, Krievijas, Nīderlandes, Baltkrievijas un Somijas.

Simpozija programmā paredzēts mākslinieku radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases. Šī gada simpozija tēma ir „Gaisma”. Mākslinieki veidos speciāli Zvārtavas pils muzeja interjeram un LMS muzeja kolekcijai paredzētus oriģināla dizaina gaismas objektus un piedalīsies biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” Starptautiskā mākslas un izglītības centra un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošās filiāles Zvārtavas pils izglītības programmas aktivitātēs.
Zvārtavas pils, kas celta 1881.gadā, negotiskā stilistikā ar citām muižas kompleksa ēkām, parku un ezeru ir vieta, kas valdzina māksliniekus, mākslas interesentus, bet it īpaši keramiķus un porcelāna māksliniekus, kuriem šeit ir radīta materiāli tehniskā bāze ar iespējām savus mākslas darbus apdedzināt keramikas krāsnīs.


Simpozija noslēgumā 2018.gada 5.jūlijā no plkst.12.00 līdz 16.00 visi interesenti tiek aicināti uz atvērto durvju dienu Zvārtavas pilī.


Simpoziju organizē: Latvijas Mākslas akadēmija

Simpoziju atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA „Kronis”, SIA ,,Maiznīca Flora”, SIA “Merrild Baltics”, “Trikātas Pienotava”, A/S “Putnu fabrika Ķekava”, SIA “Alūksnes putnu ferma”, Būvniecības nams “Kurši”.


Simpozija kuratore - Jevgeņija Loginova, tel.: 29774138, e-pasts: [email protected]

Kultūra