Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koris “Atzele” dosies uz Somiju

Alūksnes Kultūras centra skolotāju koris ”Atzele” un latviešu-somu koris ”Ziemeļmeita” ar koncertprogrammu ”Dzintara tilts” iepriecinās Somijā dzīvojošos latviešus un kora mūzikas cienītājus divos koncertos – 9. februārī Rietumsomijas pilsētā Loimā un 10. februārī Somijas galvaspilsētā Helsinkos, informē Alūksnes Kultūras centra
Mārketinga speciālists Gints Skulte.

Koncerta nosaukums "Dzintara tilts" ir radies no asociācijas, ka abu koru mājvietas atrodas Baltijas jūrai pretējos krastos un kori ir simboliski satikušies uz “Dzintara tilta”. Koncertu galvenā mērķauditorija ir Somijas latvieši un vietējie latviešu kultūras un kormūzikas cienītāji, kuri, tēlaini izsakoties, tiks aicināti muzikālā ceļojumā pa “Dzintara tiltu”, lai kaut uz brīdi varētu iegremdēt pēdas Ziemeļlatvijas smilšainajā liedagā.

Diriģentu Jāņa Baltiņa un Inas Perevertailo vadībā "Atzele" uz Somiju kā ciemakukuli aizvedīs latviešu klasiskās kora mūzikas skaistākās melodijas un iemīļotāko latviešu komponistu, tostarp Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un Uģa Prauliņa skaņdarbus. Koncertprogrammā iekļauti arī spilgtākie skaņdarbi no XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

Latviešu-somu kori "Ziemeļmeita" dibinājuši Somijā dzīvojošie latviešu 2012. gadā. Diriģenti – Ilmārs Millers un Karola Kisiela.

Kora atpazīstamība savā mītnes zemē ir augusi līdz ar pakāpeniski pieaugošo koncertu daudzumu, kas savukārt radījis interesi par kori arī somvalodīgo kora mūzikas cienītāju vidū. Koris “Ziemeļmeita” pilda nozīmīgu pienākumu, uzturēdams savos dziedātājos piederības sajūtu Latvijai – kora organizētie koncerti Somijā pulcina kuplu skaitu latviešu pat no vistālākajiem Somijas nostūriem.

“Koncertus 9. februārī Loimā un 10. februārī Helsinkos organizē koris ”Ziemeļmeita” ar Loimā pilsētas pašvaldības, Loimā evaņģēliski luteriskās tautas augstskolas un Latvijas Ārlietu Ministrijas atbalstu.

Ceļojumu uz Somiju koris “Atzele” uzsāks 7. februāra naktī no Alūksnes Kultūras centra.

Kultūra un izklaide