Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāmas sadancos Alūksnē

Svētdien, 29.aprīlī, Alūksnes Kultūras centrā jau 14.reizi uz sadanci “Tikšanās Marienburgā” sabrauks sieviešu deju kolektīvi. Šoreiz Alūksnē tiksies vairāk nekā 200 dejotājas, pārstāvot 16 kolektīvus no dažādām Latvijas vietām. Koncerts sāksies pulksten 12.00.

Koncerts solās būt gaišs, priecīgs un interesants. Alūksnes Kultūras centra senioru deju kopas “Sidraba pavediens” dejotājas iestudējušas jaunu Ilzes Līviņas deju “Saulei sveiciens”, kas būs kā veltījums Latvijas valstij simtgadē. Dejai iegādāti arī jauni tērpu akcenti – baltas blūzes un tautiskas jostas. Deju kopas “Sidraba pavediens” vadītāja Nellija Slišāne teic, ka arī pārējo dejotāju dejotās dejas būs gaišas - par to liecinot deju nosaukumi. Koncertam savdabīgu odziņu piešķiršot austrumu deju dejotājas no Gulbenes un Jaunalūksnes.

“Gadu laikā sadancis nav zaudējis savu aktualitāti, un ik gadu piesakās un izsaka vēlmi braukt uzstāties arvien jauni kolektīvi. Šogad pie mums pirmo reizi brauks ciemos pieci kolektīvi. Mums viņi visi ir zināmi, jo esam ciemojušies un koncertējuši pie viņiem, tādēļ viņi grib braukt ciemos uz Alūksni. Mums ir daudz draugu. Diemžēl visus uzņemt nevaram, tāpēc nākas arī atteikt. Lai arī Kultūras centrs ir liels, nevaram koncertu veidot neizmērojami garu. Šogad koncerts būs divās daļās, lai arī pašas dejotājas redz citu uzstāšanos,” stāsta N.Slišāne. Viņa teic, ka dejotāju prieks nemazinās, bet arvien aug. “Sievietes ir aktīvas. Jā, senioru tautisko deju kolektīvu paliek mazāk, jo bieži vien kungi nevēlas dejot, bet sievietes vēlas, tādēļ dāmu kolektīvu aktivitāte arvien aug,” viņa saka.

Pēc koncerta jeb sadanča, uz kuru laipni aicināti visi interesenti, tikai dejotājas vienosies kopīgā atpūtas pasākumā. Kā teic N.Slišāne, tā būs skaista satikšanās, senioru dejotāju kopā būšana un draudzēšanās. “Dejotājām Alūksnē patīk, viņas grib braukt ciemos pie mums, satikties. Kolektīvu darbības attīstībai ir ļoti svarīgas domubiedru tikšanās, pieredzes apmaiņa. Pasākumam ir svarīga nozīme radošās darbības motivācijai. Tam gatavojoties, tiek veidojas jaunas horeogrāfijas, kas sekmē dejotāju izaugsmi un sniedz jaunu skatuvisko pieredzi, paaugstina dejas meistarību,” skaidro N.Slišāne. Viņa atklāj, ka arī viņām gaidāmā vasara būs pasākumiem bagāta, jo saņēmušas uzaicinājumus uzstāties pasākumos gan tepat Alūksnes novadā, gan citviet Latvijā.

Pasākums tiek organizēts ar Alūksnes novada pašvaldības finansiālu atbalstu projektā “Aktīva dzīvesveida un kolektīvo deju popularizējošs pasākums, veltīts Latvijas valsts simtgadei “Tikšanās Marienburgā - uzziedam pavasarim, kad gadiem es pāri skatos””. Koncerta tapšanu atbalsta arī Alūksnes Kultūras centrs un biedrība “Pavasara pūpoli”.

Kultūra