Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vāc sulu un piena pakas

Sulu un piena paku vākšanas akcijā "Šķiro pakas!" iesaistījušās 263 klases no Latvijas izglītības iestādēm, pulcējot kopā 5723 skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus. Sulu un piena paku vākšanas akcijā iesaistījušies arī Alūksnes novada bērni.

Akcijas organizatori vēsta, ka visaktīvāk akcijā iesaistās Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde "Sprīdītis". 5.grupas bērni savākuši 10,50 kilogramus sulu un piena paku, 10.grupas bērni – 5,12 kilogramus. Liepnas vidusskolas 6.klases audzēkņi savākuši 3,36 kilogramus sulu un piena paku, Ilzenes pamatskolas 7.klases bērni – 2,98 kilogramus. Savukārt aktīvāko skolēnu top deviņ desmitniekā 44.vietā ir Anete Salmiņa no Ilzenes pamatskolas, kas savākusi 2,98 kilogramus paku un 52.vietā Daniels Prancāns no PII “Sprīdītis” ar savāktiem 2,02 kilogramiem paku.

Akcijas dalībnieki paralēli ikdienas gaitām aktīvi vāc tukšās kartona dzērienu pakas no sulām, piena un piena produktiem, izskalo tās, saplacina un uzskaita savā kampaņas dalībnieka profilā.

Visas savāktās pakas kampaņas organizatori aprīļa otrajā pusē izvedīs no izglītības iestādēm un nogādās otrreizējai pārstrādei papīrfabrikā "Līgatne", kad arī varēs uzzināt kampaņas uzvarētājus, kas savākuši visvairāk dzērienu pakas, kā arī tiks apzināts kopējais kampaņas ieguldījums vidē un resursu taupīšanā.

Skolu ziņas