Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni iepazīst Cēsīs

Pagājušajā nedēļā Liepnas Internātpamatskolas skolēni devās ekskursijās uz Cēsīm. 10 līdz 17 gadus vecie bērni Cēsīs iepazina kultūrvēsturiskos objektus, kuros pirms vairākiem gadu simtiem norisinājušies svarīgi notikumi, kā arī ieņem svarīgu lomu mūsdienās.

Ekskursijas organizatore, projekta “Cēsis un Līgatne cauri gadsimtiem” vadītāja Elva Daktiņa stāsta, maršrutā Cēsi, Līgatne skolēni apskatīja Cēsu Sv. Jāņa baznīcu, kas ir lielākā reliģiskā celtne Ziemeļlatvijā, Cēsu pirmo tirgus laukumu, kas pašlaik ieņem nozīmīgu lomu pilsētas ikdienā. Skolēni uzzināja kādus amatus apgūst Cēsu profesionālajā vidusskolā un dzirdēja divu Cēsu profesionālās vidusskolas audzēkņu “beatbox” priekšnesumu. Skolēni apmeklēja Cēsu pils kompleksu – kāpa Jaunās pils tornī, kā arī uzzināja kā viduslaiku pilī dzīvojuši bruņinieki un kāpa tumšajā, baisajā un aukstajā viduslaiku cietumā, kur ieslodzīja tos, kuri bija nogrēkojušies un ārā tā arī neizlaida. Skolēni pastaigājās arī pa romantisko pils parku, lūkoja vienīgos pilsētas vārtus, kas simboliski atdala vecpilsētu no vienības laukuma, pabija pie Brīvības cīņās krituši pieminekļa. Dienas otrajā pusē skolēni viesojās aušanas darbnīcā, kur redzēja kā top tautas tērpi, jostas un segas. Ekskursijas noslēgumā skolēni izklaidējās atpūtas vietā „Meža kaujas”, kur tika piedāvātas ar Brīvības cīņām saistītas aktivitātes. Pēc tam sekoja pikniks.

Skolu ziņas