Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā savu ideju zaļai rītdienai!

Ikviens vidusskolēns ir aicināts piedalīties konkursā “Tava ideja zaļai rītdienai!” un  iesniegt praktiskas idejas vides jautājumu risināšanai.

„Mēs sagaidām idejas, kas risinātu vides problēmas savā apkārtnē, pilsētā, valstī un varbūt pat visā Eiropā. Vides aizsardzība ir visas Eiropas politikas prioritāte, bet to īstenot vienmēr iespējams tikai katrā konkrētajā vietā. Tāpēc svarīgi, lai par to domātu un aktīvi rīkotos ne tikai politiķi un ierēdņi, bet katrs cilvēks,” saka Eiropas Komisijas  pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka.
Līdz 20.martam vidusskolēni var iesniegt pieteikumus saviem projektiem, kuru mērķis ir samazināt cilvēku darbības ietekmi uz vidi, par tēmām: racionāla dabas resursu izmantošana, bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, klimata pārmaiņas un vides piesārņojuma mazināšana. „Šobrīd vairāk nekā jebkad cilvēki visā pasaulē mācās domāt ne tik par sevi un savu labumu, bet arī par pasauli sev apkārt. Aicinu arī jauniešus būt līdzatbildīgiem un nestāvēt malā!” saka konkursa eksperts, vides žurnālists Māris Olte. No 2.aprīļa līdz 2.maijam būs jāiesniedz jau detalizētāk izstrādāti projekti, savukārt maija beigās Eiropas Savienības mājā paredzēts konkursa noslēguma pasākums. Galvenā balva - dators, finālistiem – apmaksāts brauciens uz Briseli. Vairāk informācijas var atrast mājaslapā “www.esmaja.lv”.

Skolu ziņas