Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidroti zinošākie skolēni dabaszinātņu un matemātikas konkursā

11. maijā ar lielo finālu noslēdzās 7. - 9.klašu skolēnu konkurss ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, ko rīkoja Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs.

Konkursa neklātienes kārtā, kurā piedalījās 898 skolēni, 7.klašu grupā dalīto 2.,3.vietu ieguva Jānis Ločmelis no Sikšņu pamatskolas, savukārt 8.klašu grupā dalīto 2.,3. vietu ieguva Sanija Kluce un Annija Kluce arī no Sikšņu skolas.

Organizatori konkursu veidojuši kā platformu, ar kuras palīdzību raisīt izpratni par dabaszinātnēm kā vienotu veselumu, kā arī rosināt skolēnus virzīt savu turpmāko dzīvi un karjeru eksaktajās nozarēs. Iespēja piedalīties un apliecināt savus spēkus un erudīciju tika dota ikvienam Latvijas skolēnam, kurš mācās 7. - 9. klasē, tai skaitā bērniem ar īpašām vajadzībām. Konkursa noslēguma posmā 11. maijā tikās 33 finālisti, kas kā veiksmīgākos bija sevi pierādījuši starp visiem 898 skolēniem - virtuālo kārtu dalībniekiem. Fināls notika LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās un parkā.

Lielā fināla sacensības tika atklātas, pārbaudot skolēnu erudīciju ar uzdevumiem interaktīvās tāfeles vidē. Turpmākie uzdevumi matemātikā, ķīmijā, bioloģijā un fizikā konkursantiem jau bija cietāks rieksts, nācās skolā iegūtās zināšanas un prasmes izmantot reālās dzīves situācijās, saskatīt likumsakarības un izstrādāt stratēģijas, piemēram, risinot uzdevumus par blīvumu. Dienas otrajā, praktiskajā daļā, jaunieši piedalījās radošās darbnīcās „Aizraujoši par dabaszinātnēm un matemātiku!", kas norisinājās brīvā dabā - fakultātes parkā. Darbnīcās skolēni iejutās jauno zinātnieku lomās, eksperimentos iepazina fizikas likumsakarības, risināja asprātīgus problēmuzdevumus. Savukārt pēc aktivitātēm fakultātes parkā, skolēni devās ekskursijā uz LU Lāzeru centru un savām acīm pārliecinājās, kā top augstā zinātne.

 

Skolu ziņas