Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācās darīt ar prieku

Ar pozitīvām emocijām, jaunām zināšanām un prasmēm no trīs dienu nometnes “Mazpulcēnu pieccīņa” atgriezušies Strautiņu un Ziemeru mazpulcēni. Vienlaikus visā Latvijā notika četras šādas nometnes, pulcējot vienkopus gandrīz 400 mazpulcēnus.

“Lai gan nometnes nosaukumā minēts vārds “pieccīņa”, nekādas cīņas tur nenotika. Nometnē tika apvienoti pieci skaisti kopsaucēji, kas ir visu Latvijas mazpulku kustības pamatā,” piedzīvotajā dalās Ziemeru mazpulka vadītājs Jānis Bērtiņš.

Nometnes bija daļa no Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstītā projekta “Visu daru es ar prieku!”. Projektu īsteno biedrība “Latvijas Mazpulki”, bet tajā iesaistījušies 30 mazpulki. “Projektā 12 katra mazpulka bērni un jaunieši apmeklēja īpašas nodarbības, ko vadīja pieredzes bagāti skolotāji – seniori. Nodarbībās viņi iesaistījās motivāciju un pašapziņu veicinošās aktivitātēs, iemācījās praktiskas dzīves gudrības, piedalījās kopīgos pasākumus un paveica daudz ko citu, ko skolās nemāca,” iepazīstina Strautiņu mazpulka vadītāja Sandra Buliņa. Strautiņos ar mazpulcēniem darbojās Gunta Strjadenkova, Ziemeros – J.Bērtiņš. Lai parādītu cits citam, ko gada laikā izdevies apgūt, visi projekta dalībnieki tika aicināti uz mācību gada noslēguma nometnēm četrās dažādās Latvijas vietās – Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā, Valkas novada Kārķu pagastā, Priekules novada Bunkas pagastā un Madonas novada Ļaudonas pagastā. Abi Alūksnes novada mazpulki devās uz nometni Kārķos, kuru vadīja Silvija Dorša.

Nometnes vadītāja atklāj, ka katra diena bija veltīta savai tēmai. Pirmajā dienā viņi bija aicināti iepazīt Kārķu pagastu, darbojoties četros nodarbību veidos – “uzzini”, “izdari”, “radi” un “sporto”. Dienas laikā apgūto varēja likt lietā, piedaloties nakts trasē. “Trase sastāvēja no vairākiem kontrolpunktiem, no kuriem katru vajadzēja sasniegt noteiktā laikā. Katrā kontrolpunktā dalībniekus gaidīja kāds uzdevums un erudīcijas jautājumi,” skaidro S.Dorša. Visu pasākumu apvienoja uzdevums atklāt organizatoru izdomātu noziegumu, kas mazpulcēniem arī veiksmīgi izdevies. Nometnes otrā diena veltīta vides jautājumiem, bet tās noslēgumā mazpulcēni aicināti iepazīt latviešu svētku tradīcijas. “Pēdējā dienā viņi paši gatavoja sieru un cepa plātsmaizi, devās vākt jāņuzāles, pīt vainagus, kurināt ugunskuru pēc seno latviešu tradīcijām un darīt citus darbus, kas piedienas Līgosvētkiem,” stāsta S.Dorša.

Lai gan nometne veidota, balstoties uz mācību gadā apgūto, vienlaikus tā ļāvusi iepazīt Valkā un tuvākajos novados notiekošo. Ekskursijas uz tuvējām pilsētām un pagastiem, kas mijās ar pieredzes apmaiņu, J.Bērtiņš min kā nometnes lielāko vērtību vadītājiem.
Savukārt S.Buliņa atklāj, ka ar šo nometni projekts vēl nebeigsies. “Septembra pirmajā pusē visi Vidzemes mazpulki brauks ciemos uz mūsu pusi, lai piedalītos Viktora Ķirpa Ates muzeja Pļaujas svētkos,” viņa atklāj. Vienlaikus tiks izmantota iespēja iepazīstināt viesus ar Alūksnes novada skaistākajām vietām. Pasākuma izskaņā visi projekta dalībnieki saņems sertifikātu par izietajām mācībām.

Skolu ziņas