Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācās būvēt robotus

Divu dienu robotu būves semināru piedāvāja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Robotikas kluba aktīvisti sadarbībā ar kolēģiem no Tartu universitātes Igaunijā.

Pirmajā dienā jaunieši apmācīti “Lego Mindstorm” robotu programmēšanā. “Šie roboti ir kā lego klucīši, kas saliekami pa detaļām kopā. Pēc tam tu vari izveidot programmu, liekot viņiem darīt to, ko gribi,” skaidro RTU Robotikas kluba dalībnieks Edgars Skrodis. Savukārt otrajā dienā jaunieši apmācīti praktiski, katram būvējot savu sumo robotu. Dienas izskaņā jaunieši sacentās, kurš sumo robots pirmais izstums otru ārā no laukuma. Vislabāk ar šo uzdevumu tika galā Osvalda Neidera un Anrija Jargana robots. Savukārt pirmajā dienā labākos rezultātus uzrādīja Edgars Podnieks un Lauma Sliņķe. Abi jaunieši atzīst, ka ar robotu būvēšanu saskārušies pirmo reizi, taču, pēc pašu domām, veiksmīgi tika ar visu galā. “Process ir diezgan interesants un viegls,” apgalvo Edgars. Tam piekrīt arī Lauma. Abi, ja vien būtu tāda iespēja, līdzīgās nodarbībās piedalītos atkārtoti. E.Skrodis atzīst, ka tieši tāds esot pasākuma mērķis – iepazīstināt un ieinteresēt. “Es pats sāku ar mazu robotiņu būvēšanu, bet tagad jau veidoju sev telefonu no nulles. Ņemot vērā, ka dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, tas nav mazsvarīgi,” viņš stāsta.

“Skolā jau neko tādu nemāca,” saka Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas informātikas skolotājs un Alūksnes Bērnu un jauniešu centra lego robotikas pulciņa pasniedzējs Ivars Vīksna. Lai ieviestu šādu piedāvājumu, būtu nepieciešami vairāki simti latu, ja ne pat tūkstoši. Piemēram, pirmās dienas uzvarētāji dāvanā skolai saņēma divus “Lego Mindstorm” robotus. I.Vīksna lēš, ka tie izmaksā apmēram pustūkstoti latu. Savukārt otrajā dienā vienam robotam paredzētie materiāli maksā apmēram simts latus. Otrreiz viņi vairs nav izmantojami. Šajā gadījumā visi izdevumi tika segti no Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta “ICT DCNet”, ko īsteno abas universitātes.

Vairāk foto šeit .

Skolu ziņas