Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kļūs par lauksaimniecības skolu 27

Nākamajā mācību gadā Liepnas vidusskola plāno piedāvāt jaunu izglītības programmu – vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientēta virziena programmu, kas piedāvās padziļināti apgūt ar lauksaimniecību saistītus priekšmetus.

Ar šādu ieceri Alūksnes novada pašvaldības izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas deputātus iepazīstināja Liepnas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Ženija Mahņeva. Viņa skaidro, ka jaunā izglītības programma būs balstīta uz vispārējās vidējās izglītības programmu. Vienīgi fizika, ķīmija un bioloģija būs apvienotas vienā mācību priekšmetā – dabaszinības.

Tiem skolēniem, kas izvēlēsies kādu no profesionāli orientētajiem mācību priekšmetiem, no pārējiem atšķirīgas būs astoņas stundas. Ž.Mahņeva atklāj, ka šobrīd vidusskola plāno piedāvāt divus profesionāli orientētus virzienus: mājsaimniecību, kurā ietilps divi apakšnovirzieni – tekstildizains un uzturs, kā arī lauku teritoriju apsaimniekošanu. Jaunās izglītības programmas tiks piedāvātas 10. - 12.klašu skolēniem.

Šobrīd tiek kārtoti dokumenti, lai iegūtu licenci, taču tai klāt vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību. Komitejas deputātus interesēja, cik daudz papildu līdzekļu prasīs programmu īstenošana. Uz to Ž.Mahņeva paskaidroja, ka pedagogu atalgojums tiks segts no valsts budžeta. Savukārt materiāli tehniskās bāzes pielāgošana prasīs minimālus līdzekļus. Lielākos izdevumus veidos aprīkojums, kas vajadzīgs ar uzturu saistīto priekšmetu apgūšanai. Savukārt lauku teritoriju apsaimniekošanā plānots veidot sadarbību ar vietējo zemnieku saimniecību īpašniekiem.

Atbalstu jaunajām iecerēm pauda Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča. Viņa atgādina, ka lauksaimniecības novirziens kā Liepnas vidusskolas atšķirīgais piedāvājums saskatīts jau pirms diviem gadiem. Tiek pieļauts, ka ar laiku līdzīgas ievirzes priekšmetus varētu piedāvāt 7. - 9.klašu skolēniem. Savukārt deputāti, akceptējot vidusskolas priekšlikumu, pauda cerību, ka tā izdosies piesaistīt jauniešus no citiem novadiem

Komentāri 27

Ak vai, nu gan muļķīgs joks laikam.Šai skolai slikta slava, uz papīra pensionāri mācās.Skolēni neparko dabū papīru, pat var neapmeklēt skolu.žēl, ka citās skolās sūri jāmācās, lai dabūtu diplomu, bet šajā var laist brīvo.Tas pats būs ar to lauksaimniecību.

pirms 6 gadiem, 2012.03.28 07:15

Deputāti pauda cerību, ka ar šito varēs piesaistīt jauniešus no citiem novadiem...Naivums.Neizdodas pat skolām ar senām tradīcijām.Nav jau jauniešu.Zemē nomesta nauda.Nepārdomāti.Jāstutē esošās skolas.Smieklīga liekas arī sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem.Kā tas būs no likuma viedokļa?

pirms 6 gadiem, 2012.03.27 06:43

Var tikai apsveikt šādu ideju, jo- pastāvēs, kas pārmainīsies! Skauģi neguļ!

pirms 6 gadiem, 2012.03.25 10:30

Varēja jau vairāk sīpoliņu pats saražot! Vēl jau var reproduktīvais vecums atļauj!

pirms 6 gadiem, 2012.03.24 09:40

viens no tautas

Lauki izmirst visā Latvijā, ne tikai Liepnā !

Šīs visas visas refomas skolu apvienošanā un pārprofilēšanā ir tāda "imitācija", kur prmkārt nedomāpar izglītības kvalitāti, bet gan skolas eksistenci vispār - arīl aukos cilvēkiem vajag darbu ! Nav jau noslēpums,ka laukos skolas ir vienas no iestādēm, kur tiek piesaistītas kaut kādas dotācijas no valsts ! Pašvaldibu kantori un skolas ir gandrīz vai vienīgās darba vietu devējas, ja netiek attīstīta ražošana ! Taču skolas ir arī lauku inteliģences nozīmīgākā daļa !

Bet vai Liepnai jau sen nevajadzēja domāt par investīcijām ražošanai, par ceļu sakārtošanu, tuvumā kūdras purvs, tik daudz mežu -Sīpola kungam vajadzēja domāt par nākotni , ne dzīvot vienai dienai- kas tajā sporta hallē vingros,kur radīsies bērni, Liepnā, ja viņu vecākiem nebūs darba ! Arī Liepnas internātskolas galvenais labums ir darba vietu skaits vietējem, bet ši skola atņem audzēkņus arī vidusskolai ...
Vai tikai darbinieku abās skolās nav vairāk kā bērnu ?
Varas vīru negausība un rījība Latvijā sākot no pagastvečiem, novadu pašvaldībām līdz valsts ministriem un prezidentiem pazudina valsti un degradē tās jēdzienu vispār, verdzina un piesmej tautu, bet gan jau mīlļie rijēji, arī Jums drīz vairs nebūs , ko "rīt" nebūs jau tautas nodokļu maksātāju, uz kuras rēkina jūs esat piezīdušies kā tādas dēles un laputis ! Drīz paši par sviem pieraustajem īpašumiem nespēsiet nodokļus nomaksāt ! Cik tad ilgi Jūs, tie pāris tūkstoši Latvijas mantraušiu, savā starpā tirgosieties?
Pārdosieties ārzemniekiem? To dara arī prostitūtas ! Vienai dienai.....

pirms 6 gadiem, 2012.03.23 20:15

Deputāti
pirms arbalstāt šādu margarīnu, padomājiet labi

pirms 6 gadiem, 2012.03.23 18:28

A sak ludzu, ka var viens lauksaimnieks slikti zināt bioloģiju un nezinat fiziku?

pirms 6 gadiem, 2012.03.23 15:45

vecāks

Normāli domājošs vecāks sūta tekstildizainu apgūt mākslas skolā.Un tad jāpadomā - cik maksā materiāli, vai to var pavilkt mūsdienās.Mākslas skola dod profesionālās ievirzes diplomu, ar ko bērns var tālāk kaut ko iesākt.
Vēlot veiksmi Liepnai, taču nedomāju, ka ķerties pie tekstildizaina ir prāta darbs.Šķiet, ka ķeksīša variants.Bet vai bērns no tā būs ieguvējs?

pirms 6 gadiem, 2012.03.23 15:12

zzz

Kāda tomēr skaudīga tauta - aiz bezdarbības pat komentāru kvalitātei zems līmenis!
Bet darbīgos ļaudis, kā arī Liepnu - saulītē celt!

pirms 6 gadiem, 2012.03.23 12:45

Un sekot vajadzētu arī citām skolām, nevis pelt.

pirms 6 gadiem, 2012.03.23 08:46

Ar likumu būtu jāaizliedz vispārizglītojošās skolas pēc savas patikas un ne/saprašanas patvaļīgi pārveidot.Tās NAV tam domātas.Vidusskola ir un paliek visusskola.Profesija jāāpgūst profskolās.Lūk - apvienos un izveidos dabaszinības un tā vietā mācīs kaut kādu hreņu.
A ko tas jaunietis pēc tam darīs?
Vai diploms šim par uzturmācību arī būs?
Cik līdz šim Liepnas sagatavoto traktoristu?Visas šīs darbības tikai ķeksītim.Liepnas bērni jau tā pa ielām klīst un saņem diplomu tā vien tik.

pirms 6 gadiem, 2012.03.23 06:23

traģikomēdija

Eu, komēdija, a, varbūt nemaz neiedziļinies un rullē projām no šīs vietas un ieteicams tā patālāk, kur pat i-neta nav, jo tavi komentāri nav vajadzīgi... atradusies te lietpratēja! Ko pati(s) esi piedāvājis? Un pārējie arī, kuri te gudri ņaud, labāk braucat uz tundru!

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 22:57

komēdija riktīga

Liielāks sviests nav dzirdēts.Mahņeva laikam joko!
Tekstildizains esot lauku teritorijai piemērota programma....kopā ar uzturu.KAS TO MĀCĪS???Un tekstildizains, kas ir viena noDĀRGĀKAJĀM programmām prasīs minimālus līdzekļus?Kurš vecāks to varēs atļauties???Un ko tas bērns ar tām apmuļļātajām prasmēm (8 stundas)darīs????
Un ko nozīmē sadarbība ar vietējiem zemes īpašniekiem - tos tā kā iekļaus mācību līdzekļu sadaļā - pļava tāda un tāda?
SVIESTU SVIESTS.Bija sajūta, ka tā sieviete tomēr reāli kaut ko sajēdz...atļaujiet ierēkt.
Deputātiem gan tomēr jāpakonsultējas ar kādu, citādi galīgs apsmieklis var sanākt.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 22:14

Par dabaszinību mācīšanu-ar ko Galla ir slikts kadrs?

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 22:02

Gunta Kupča varēja parūpēties, lai neslēdz Apes jau aprīkoto skolu, nevis tagad nodarbojas ar savām fiksajām novirzienu idejām.ŠĪ dāma laikam grasās padarīt par apsmieklu visu Alūksnes novadu, apvienojot pamatskolas un mūzikas skolas, slēdzot jau esošas aprīkotas skolas un veidojot tukšā vietā jaunu.Lai nu labāk parūipējas par esošajām skolām.Populisms, darbības imitācija un vairāk nekas.Novads arī ausis atkāris.
Liepnas kvalitāte gan zināma.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 22:00

students

tas ir kaut kāds nenopietns joks!?
nu ne jau tajā čuhņā, smiekli nāk. uz papīra jau viss izskatās labi...

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 20:01

xxxxx

Kur palika traktormācība!!! Būs tāpat ar lauksaimniecību , nevajaga tikai runāt,bet vajag arī kaut ko arī darīt.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 19:19

pensionārs

Gan jau ,Liepnā, būs arī kāda lopu ferma,kur praksi iziet utt.,MALAČI !
Bija Ape,būs Liepna,lai veicas!

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 19:19

Patīkams

Liepnenieši - malači...orientēti uz attīstību, tā tik turpināt....Nebūtu arī slikti apgūt piem., mežsaimniecību, grāmatvedības pamatus, aerobiku utt. Jaunieši būs/(tu) plašu zināšanu klāstu un varēs katrs izvērtēt-kas kuram patīk vai nē, lai tālāk dzīvē saprastu uz ko tiekties un kādā nozarē darboties.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 19:01

Skolu ziņas