Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārto jaunsargu testu 1

Ādažu militārajā bāzē beigusies ikgadējā jaunsargu 4.līmeņa noslēguma testu nometne. Apliecību, kas dos atlases priekšrocības dienestam Nacionālajos Bruņotajos Spēkos un stājoties Zemessardzē, saņēma 78 jaunsargi, tajā skaitā arī Andris Klempners no Alūksnes 201. jaunsargu vienības.

Apes novada 202. jaunsargu vienības instruktors Juris Ozoliņš atklāj, ka A.Klempners bija vienīgais Alūksnes un Apes novadu pārstāvis šajā nometnē. “Tas tāpēc, ka šogad tika ieviests vecuma cenzs. Tā kā pārbaudījumos nācās šaut ar kaujas ieročiem, tad nometnē nedrīkstēja piedalīties jaunsargi, kas jaunāki par 18 gadiem,” viņš skaidro. Lai iegūtu apliecību, A.Klempneram bija jākārto kompleksais tests likumos un reglamentos, tests ieroču mācībā, tūrismā, lauka kaujas iemaņās, pirmās palīdzības sniegšanā, fiziskajā sagatavotībā un militārajā topogrāfijā. J.Ozoliņš sola, ka nākamajā gadā Alūksnes un Apes novadi būs pārstāvēti kuplākā skaitā.

Šobrīd abos novados darbojas apmēram 170 jaunsargi. Lai pārbaudītu nodarbībās apgūto, vecākie jaunsargi kopā ar kolēģiem no Smiltenes 218. jaunsargu vienības devās pārgājienā uz Igauniju. “Pārgājiena galvenais uzdevums bija pārbaudīt jauniešu zināšanas un prasmes izdzīvošanā un orientējoties svešā apvidū,” norāda instruktors. Pārgājiena dalībnieki nakšņojuši igauņu mežabrāļu bunkuros, kuros savulaik uzturējās partizāni. Jauniešiem pašu spēkiem nācās nodrošināt maltīti un parūpēties par ziemas apstākļiem atbilstošu nakšņošanu. Naktī notika dažādi pārbaudījumi. Mēneša beigās pārgājiens paredzēts jaunāko grupu dalībniekiem jeb 1. - 2.līmeņa jaunsargiem.

Komentāri 1

Skolu ziņas