Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši tiksies Starpkultūru dienā 1

Nedēļas nogalē Alūksnes novadā ieradīsies 18 brīvprātīgie no Vācijas, Gruzijas, Spānijas, Ungārijas, Francijas, Polijas un Portugāles, kas pašlaik veic brīvprātīgo darbu dažādās Latvijas pilsētās un dažādās organizācijās.

Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” gaitā katru gadu Latvijā ierodas brīvprātīgie no dažādām valstīm. Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs šogad īsteno projektu „Ieelpo Eiropu II”,  saskaņā ar kuru centrā darbojas divas jaunietes - Maike (Vācija) un Andrea (Spānija).

“Atbalstot brīvprātīgo ideju par Starpkultūru dienu, tā ir izvērtusies plašumā. Sestdien dienas pirmajā pusē Alūksnes jaunieši ir sagatavojuši brīvprātīgajiem dažādas aktivitātes, lai iepazītu pilsētu. Aptuveni pulksten 16.15 visi kopīgi dosies uz Ilzenes sporta, kultūras, interešu un mūžizglītības centru „Dailes”. Alūksnes jaunieši, kas vēlas doties uz Ilzeni, aicināti ierasties pulksten 16.15 pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, no kurienes autobuss aizvedīs uz Ilzeni,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pulksten 17.00 Ilzenē sāksies brīvprātīgo jauniešu piedāvātās aktivitātes, ko viņi atveduši no savām valstīm. Spāņi piedāvās veidot cilvēku torni un teātra meistardarbnīcu, vācu meitenes iepazīstinās ar smilšu attēlu veidošanu, gruzīnu puisis mācīs savas tautas dziesmas un dejas, būs iespēja piedalīties poļu spēlēs, mācīties dažus ungāru vārdus un citu. “Tā ir nebijusi reize, kur vienkopus satiekas tik daudz jauniešu no dažādām valstīm un kopīgi piedāvā iespēju iepazīt viņu tautu kultūru, tādēļ aicinām uz pasākumu ikvienu,” saka E.Aploka

Komentāri 1

Skolu ziņas