Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izcīna zelta medaļu 10

Kad pēc novada bioloģijas olimpiādē iegūtās 1.vietas Strautiņu pamatskolas 9.klases skolniekam Artūram Kalašņikam piedāvāja pretendēt uz dalību valsts olimpiādē, viņš vēl šaubījās, vai maz ir vērts doties uz Rīgu, lai sacenstos ar Latvijas zinošākajiem skolēniem.

“Iespēja piedalīties valsts olimpiādē ir liels pagodinājums, tomēr tas prasa arī milzīgu sagatavošanās darbu,” skaidro Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe Vera Zučika. Līdz šim Artūrs bija piedalījies tikai novada olimpiādēs, pārbaudot zināšanas matemātikā, kā arī latviešu valodā un literatūrā. Lai gan divus gadus iegūtas 1.vietas, valsts olimpiāde puisim bija neapgūts lauciņš. Padoms lūgts vecākajai māsai. Pēc abu sarunas puisis saņēmis nepieciešamo drosmi. Tagad viņš par savu lēmumu var tikai priecāties, jo dalība bioloģijas valsts olimpiādē vainagojusies ar zelta medaļu.

“Tas mums ir īpašs gadījums,” atzīst Strautiņu pamatskolas direktore Ingrīda Pedece. Par jaunieša panākumiem priecājas viss skolas kolektīvs, jo neviens neatceras līdzīgu gadījumu pamatskolas vēsturē. Sevišķi lepna ir Artūra bioloģijas un ķīmijas skolotāja Līga Šteinere. Kaut gan vienreiz viņa jau devusies ar audzēkņiem uz valsts olimpiādi ķīmijā, medaļa mājās pārvesta pirmo reizi. “Šī ir pirmā zelta medaļa manā vairāk nekā 30 gadus ilgajā pedagoga stāžā,” viņa saka. Lai pienācīgi sagatatovos startam olimpiādē, skolotāja ar Artūru papildus strādājusi apmēram mēnesi. “Šāda veida olimpiādes prasa īpašu sagatavošanos. Pat tad, ja skolnieks ir pilnībā apguvis mācību vielu, ar olimpiādes uzdevumiem viņš nespētu tikt galā,” viņa apgalvo.

No bioloģijas skolotāju metodiskās apvienības vadītājas Intas Sinātes aizlienēts mikroskops, kas palīdzētu sagatavoties uzdevumiem. “Mums pašiem tik smalka mikroskopa nemaz nav,” atklāj L.Šteinere. Brīvdienās viena diena pavadīta Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tur kopā ar bioloģijas skolotāju Metu Lerhu pētīti dažādi preparāti. Artūrs strādājis arī individuāli, mājās pārlasot skolotājas dotos materiālus. Tagad viņš atzīst, ka bez papildus gatavošanās diez vai būtu ticis ar uzdevumiem galā. “Jautājumi bija daudz sarežģītāki. Pusi uzdevumu veidoja praktiskā daļa: vajadzēja strādāt ar mikroskopu, atbildēt uz jautājumiem pēc herbārija vai dzīvniekiem trauciņos, kā arī pētīt kristālus preparātos un diafragmas elpošanu,” iepazīstina Artūrs.

Lai gan ar vairumu uzdevumu viņš veiksmīgi ticis galā, uz 1.vietu puisis nav cerējis. Tagad iegūtā medaļa viņam devusi motivāciju vairāk piestrādāt pie dalības matemātikas un ķīmijas olimpiādēs, kur plānots startēt. Savukārt L.Šteinere piebilst, ka Artūra panākumi apliecinājuši mazo skolu konkurētspēju. “Parasti tiek runāts par to, ka lauku skolās ir zema izglītības kvalitāte. Ja tas atbilstu patiesībai, tad diez vai Artūrs tik tālu tiktu,” viņa saka. “Tas tikai pierāda, ka lauku skolas spēj pienācīgi sagatavot skolēnus gan novada, gan republikas konkursiem,” viņu papildina I.Pedece.

Iegūtā medaļa ir notikums arī novada kontekstā, jo, kā atklāj V.Zučika, tik bieži tādas netiek izcīnītas. “Mēs varam justies priecīgi par to vien, ka mūs uzaicina piedalīties valsts olimpiādē, bet, ja vēl mēs tiekam pie kādas vietas, tad tas jau ir panākums,” viņa uzsver, cerot, ka šī nebūs vienīgā medaļa šajā mācību gadā.

Komentāri 10

Mudīte Bīmane

pievienojos Jurim, lieliska skolotāja,ielika pamatus vidusskolai un augstskolai:)jauki,daudz tādu medaļu vēl..

pirms 6 gadiem, 2012.02.21 11:38

ex

Beidzot kaut kas riktīgi pozitīvs arī par novada skolu lietām!!!Malači strautiņieši!!!

pirms 6 gadiem, 2012.02.07 22:20

Milzīgs prieks, par Līgas Šteineres kundzes un Artūra Kalašņika kopīgi iegūtajiem panākumiem ;)

pats arī esmu mācījies Strautiņu pamatskolā un varu teikt tikai to labāko, par visiem pamatskolas pedagogiem!

pirms 6 gadiem, 2012.02.07 11:34

JĀNIS

prieks par Strautiņu skolas bērniem un skolotājiem! Mazpulku koordinātors.

pirms 6 gadiem, 2012.02.06 17:20

Juris Metums

Līga Šteinere ir lielisks pedagogs, ko esmu pārbaudījis arī pats, sēžot Strautiņu pamatskolas solā. Pelnīts sasniegums gan Šteineres kundzei, gan Artūram!

pirms 6 gadiem, 2012.02.06 16:29

Nu MALAČI gan Strautinieši! Ik pa laiciņam kaut kas labs kas notiek Jūsu skolā izlasāms... Man prieks, ka savulaik mācījos Strautiņos....
Tā turpinā[email protected]!!

pirms 6 gadiem, 2012.02.06 14:35

Līga

Malači! Tāds prieks! Artūr, tā tik turpināt!

pirms 6 gadiem, 2012.02.06 13:21

Skolu ziņas