Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Forumā izveido četrus projektus 4

Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Pagalms” pagājušajā nedēļā norisinājās otrais Alūksnes novada jauniešu forums. Tajā piedalījās aptuveni 80 dalībnieki un jaunieši, kuri ir realizējuši savas idejas un palīdzēja pārējiem izveidot četras jaunas iniciatīvas, kuras novadā ienestu pozitīvas pārmaiņas.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzsvēra, ka forums tiek organizēts, lai katrs jaunietis varētu izteikt savas idejas. „Pašvaldības iespējas ir ierobežotas, taču mums ir vairāk jādomā par nākotni un tieši tā ir jāizvirza par prioritāti. Ir skaidri jānodefinē mērķi, kādus mēs vēlamies sasniegt savā novadā, kādu vēlamies redzēt savu nākotni. Ir jārada konkurētspējīga vide, lai arī tie jaunieši, kuri ir izbraukuši, redzētu iemeslu šeit atgriezties,” teica Dz.Adlers.

Darba grupu „Jauniešu radošums un uzņēmība” vadīja Edgars Krūmiņš un Roberts Zvejnieks. „Daudzi jaunieši nedomā radoši. Viņi tiek audzināti kā strādnieki un tad, kad viņus aicina radīt kādu biznesa ideju, viņiem trūkst ideju,” teica E.Krūmiņš. Ar pašvaldības atbalstu viņš ir realizējis savu biznesa ideju - SIA „Projekts EAE” tagad piedāvā ceļu un ielu projektēšanas pakalpojumus. Arī Kristīnes Berkules projekts „Izjādes un vizināšanās zirga pajūgā” ticis atbalstīts jauniešu biznesa ideju konkursā 2011.gadā. Viņa šajā forumā vadīja darba grupu „Brīvprātīgais darbs”. „Visi tie papīri sākumā var nobiedēt, jūs varat nezināt, kā tos aizpildīt, bet izrādās, ka tas nav nemaz tik grūti,” viņa stāstīja. „Negaidiet, kad kāds jums atnesīs ziedus, bet stādiet dārzu paši!” teica brīvprātīgā Ieva Aizupe, kura uzsvēra, ka dažreiz izvirzītās idejas var piedzīvot izgāšanos, taču tad ir jāturpina. Darba grupas „Jauniešu līdzdalība un iniciatīva” vadītājs Mārtiņš Šteins no Nītaures specializējas jauniešu iesaistīšanā dažādos pasākumos. „Galvenā ir iniciatīva, un, ja jums ir idejas, tās ir jārealizē. Mēs vēlējāmies Nītaurē sarīkot pusdienas, uz kurām varētu atnākt jebkurš. Mums bija vajadzīgs pavārs. Protams, ka mēs pieaicinājām Mārtiņu Rītiņu, un viņš arī atbrauca. Nav jābaidās uzrunāt sabiedrībā zināmus cilvēkus,” viņš teica. Darba grupas „Brīvprātīgais darbs un jauniešu aktivitātes pagastos” vadītājas Jana Keibeniece un Liene Dembovska bija ieradušās no Gulbenes.

Forumā tika izveidoti četri konkrēti projekti. E.Krūmiņa un R.Zvejnieka vadītā grupa izveidoja ideju „Esi uzņēmējs”. Tās mērķis ir izveidot biedrību līdz janvāra sākumam un jau martā sākt realizēt savas idejas – braukāt pa skolām un radīt jauniešos motivāciju, lai viņi varētu attīstīt savas biznesa idejas. Darba grupa L.Dembovskas un J.Keibenieces vadībā izveidoja ideju „Mūsu mājas – jūsu video”, kuras mērķis ir atrast katrā pagastā kādu jaunieti līderi, kā arī veidot īsfilmas par katru pagastu. M.Šteina vadītā darba grupa izveidoja projektu „Ko tu vēl domā – tur kaut kam ir jābūt”. Pirmā ideja ir izveidot jauniešu iedvesmas pēcpusdienu ar mūziķi Renāru Kauperu. Projekts „Labestības dienas” plāno organizēt dažādas labdarības aktivitātes un aktīvi tajās iesaistīt skolas.
Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu metodiķes Ilzes Zvejnieces vadībā izstrādātā projekta „Alūksnes novada SA kampaņa” mērķis ir attīstīt informācijas apriti un par Alūksnes novada pasākumiem informēt plašāku publiku visā Latvijā. I.Zvejniece arī norādīja, ka cer uz visu ideju realizēšanu, un atgādināja, ka Alūksnes novada pašvaldības attīstības nodaļa atvēlēs nākamajam gadam naudu jauniešu iniciatīvām. Viņa aicināja pieteikt arī forumā izveidotos projektus.

Vairāk foto šeit

Komentāri 4

Lūdzu, pirms rakstiet rakstu, pārliecinieties par faktiem, nevis samaisiet kopā visu, kas palicis atmiņā! Ļoti daudz kļūdu faktos!

pirms 6 gadiem, 2012.11.26 09:51

Es

Žurnāliste tekstā ir ielaidusi dažas diezgan būtiskas kļūdas par foruma norisi.

pirms 6 gadiem, 2012.11.25 14:31

Skolu ziņas