Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

”eXperimentā” sešas mūsu komandas

Noslēgusies komandu reģistrācija 2012. gada Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments”. Šogad konkurss pulcē 1358 dalībniekus jeb 194 komandas no visas Latvijas, tostarp sešas komandas no Alūksnes un Apes novadiem.

Dalību konkursam ”eXperiments” pieteikusi komanda “Fiziķi” (E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija), “Atomi123” (Sikšņu pamatskola), “Electric touch” un “Strāviņas” ( Liepnas internātpamatskola), “Transformeri ” (Alūksnes novada vidusskola), “Kurmīši” (Jaunlaicenes pamatskola). Visi dalībnieki jau sākuši neklātienes cīņu par iespēju maija sākumā piedalīties noslēguma televīzijas raidījumā un iegūt galveno balvu – aizraujošu ceļojumu uz siltajām zemēm.

Neklātienes kārtas internetā ilgs līdz pat šī gada aprīlim mājaslapā www.experiments.lv. Šajā laikā komandas varēs risināt ekspertu sagatavotos uzdevumus un izaicināt savus konkurentus, veidojot paši savus uzdevumus, kā arī parādot zināšanas elektrodrošības, energoefektivitātes un citos fizikas un dabas zinību jautājumos. Skolēni gūs ieskatu fizikas formulu, datu, faktu, teoriju un dažādu atklājumu pasaulē, bet netiks aizmirsts arī par erudīciju plašākā mērogā – marta beigās dalībniekiem būs jāsagatavo radošais uzdevums.

Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss ”eXperiments” jau 17 gadus piedāvā skolēniem interesantā un aizraujošā veidā piedalīties erudīcijas spēlē, pildot eksakto mācību priekšmetu testus un uzdevumus, veicot fizikas eksperimentus, atbildot uz elektrodrošības jautājumiem, kā arī darbojoties radoši. Konkursa mērķis ir aicināt skolēnus izglītoties par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē un skolā, kā arī mudināt jauniešus padziļināti apgūt eksaktos priekšmetus.

Skolu ziņas