Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Ēno” Alūk­snē un Rīgā

Trešdien visā Latvijā norisinājās Ēnu diena, ļaujot skolēniem iepazīt savu sapņu profesiju. Arī “Alūksnes Ziņu” un portāla “aluksniesiem.lv” žurnālistu darbu vēroja trīs jaunietes - Bejas pamatskolas 9.klases skolniece Alīna Zelča, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 11.b klases audzēkne Līga Pāsa un 7.a klases skolniece Liāna Mininga.

Jaunietes atzīst, ka Ēnu dienā piedzīvotais bijusi interesanta un vērtīga pieredze. “Uzzinājām, ka žurnālista darbs ir ļoti interesants, dinamisks, katru dienu ļauj piedzīvot ko jaunu, satikties ar dažādiem cilvēkiem un arī iegūt jaunas zināšanas. Vērojām, kā notiek intervija, pašas intervējām cilvēkus,” saka Alīna un Liāna.

Arī Līga atzīst, ka, viesojoties redakcijā, guvusi vērtīgu pieredzi. “Uzzināju, kā top portāls un kādi ir portāla redaktora ikdienas darbi. Jāatzīst, ka priekšstats par to bija cits, realitātē viss ir citādāk. Mani pārsteidza tas, ka portāla redaktora darbs ir radošs. Biju iedomājusies, ka darbs ir garlaicīgs un ļoti tehnisks,” stāsta jauniete. Līga Ēnu dienā piedalījās jau ceturto reizi un katru gadu “ēnojamo” profesiju izvēlas citu. “Ēnu diena ir lieliska iespēja, kas noteikti būtu jāizmanto. Redzētais un dzirdētais Ēnu dienā man palīdzēs izdarīt izvēli, absolvējot 12.klasi,” teic Līga. Darbs redakcijā viņai tik ļoti iepatikās, ka Līga plāno nākotni saistīt tieši ar darbu masu saziņas līdzekļos.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Inguna Vilemsone atklāj, ka šogad no ģimnāzijas Ēnu dienā iesaistījās aptuveni 40 skolēni, dodoties iepazīt dažādas profesijas gan uz Rīgu, gan tepat mūsu novadā.
“Jaunieši devās uz Vācijas vēstniecību Latvijā, Valsts zāļu aģentūru, radio “Skonto”, deju skolu, “airBaltic”, “ēnoja” žurnāla “Ir” redaktori, grupas “Prāta vētra” menedžeri, Augstākās tiesas tiesnesi, ārstu, aktrisi, Saeimas deputātu, vīnzini. Vēroja advokātu un juristu darbu, piedalījās tiesas sēdē. Vairāki skolēni devās uz Valsts policijas Alūksnes iecirkni, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļu, Kājnieku skolu, bērnudārziem, “SEB bankas” Alūksnes filiāli, Alūksnes pilsētas sākumskolu, vēroja arī fizioterapeita un portāla “aluksniesiem.lv” redaktores darbu,” stāsta I.Vilemsone.
Viņa atzīst - katras profesijas pārstāvis, ko “ēno”, jauniešiem dod pārliecību, vai konkrētā profesija tiešām interesē. “Svarīga ir arī komunikācija ar pieaugušajiem un izzināt, kurus mācību priekšmetus īpaši rūpīgi skolā jāapgūst konkrētai profesijai. Ir jaunieši, kuri Ēnu dienas laikā secina, ka profesija tomēr nav viņam saistoša – manuprāt, tā ir ļoti vērtīga pieredze,” saka I.Vilemsone.

Bejas pamatskolas 9.klases audzinātāja Ineta Pūpola katru 9.klases skolēnu rosināja iesaistīties Ēnu dienā. Skolēniem bija jāaizpilda arī anketas un pēc tam jāgatavo prezentācija par piedzīvoto, ko prezentēs klasesbiedriem.
“Šogad skolēni devās “ēnot” frizieri salonā “Skaistuma darbnīca”, Bejas novadpētniecības centra vadītāju, uzņēmējus, šuvēju,  “Alūksnes Ziņu” redaktori, zemnieku, dzīvnieku patversmes “Astes un ūsas” īpašnieku, metālkalēju, kokapstrādes uzņēmuma Jaunalūksnē darbiniekus,” stāsta I.Pūpola.

Viņa uzsver, ka liels prieks ir par Lindu Dobri, kura vēlas kļūt par bērnu ārstu. “Viņa rakstīja motivācijas vēstuli, lai varētu braukt “ēnot” uz Rīgas dzemdību namu. No 40 pieteikumiem izvēlējās 5, tostarp arī Lindas,” stāsta I.Pūpola.
Viņa stāsta, ka no skolēniem jau saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes par piedzīvoto.

Skolu ziņas