Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sāk Jauniešu konsultatīvā padome 5

Alūksnes novadā darbu ir sākusi pērn novembrī izveidotā Jauniešu konsultatīvā padome. Tikšanās reizē 13.janvārī par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēta Santa Poiša no Liepnas, bet par priekšsēdētājas vietnieci – Aira Vērse no Ilzenes.

Padomes sastāvā ietilpst desmit novada teritoriālo vienību pārstāvji vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kā arī pārstāvji no Alūksnes novada Izglītības pārvaldes, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra (ABJC) un domes izglītības, kultūras un sporta komitejas. Padome izveidota, lai veicinātu pašvaldības un jaunatnes sadarbību, sekmējot Alūksnes novada jauniešu iniciatīvas, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, kā arī rosinot jauniešus atgriezties savā novadā.

“Jauniešu konsultatīvajā padomē iesaistījušies Aira Vērse no Ilzenes, Sintija Semjonova no Mālupes, Santa Poiša no Liepnas, Ervīns Zariņš no Zeltiņiem, Pāvels Melnis no Jaunalūksnes, Mareta Estamirova no Ziemera, Edijs Gušs no Malienas, Uldis Jāņekalns no Jaunlaicenes, Unda Leimane no Alūksnes un Alsviķiem, Elīna Kronberga no Veclaicenes. Izglītības pārvaldes pārstāve padomē ir metodiķe Inga Meirāne, ABJC pārstāv jaunatnes lietu speciālists Sergejs Andrejevs, savukārt domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteju – tās priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa. No ABJC puses padomes darbībai sekos jaunatnes lietu metodiķe Uva Grencione,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Tagad jaunieši no novada teritorijas aicināti vērsties pie savai dzīvesvietai tuvākā Jauniešu konsultatīvās padomes pārstāvja ar saviem ierosinājumiem, lai stiprinātu saikni starp novada jauniešiem un pašvaldību.

Pirmajā tikšanās reizē padomes locekļi pārrunāja sadarbības veidošanas shēmu ar pašvaldību,  informēja par tām jauniešu organizācijām, domubiedru grupām un citiem kolektīviem, kas darbojas viņu pārstāvētajās teritorijās un apvieno tajās dzīvojošos jaunos cilvēkus. Plānots šādu informāciju apkopot arī par pārējām Alūksnes novada teritorijām. Padomes locekļi izteica savus ierosinājumus pašvaldībai, ko tā varētu darīt jauniešu labā, piemēram, dot iespēju vasaras brīvlaikā kaut neilgu laiku strādāt algotu darbu, atvēlēt telpas jauniešu aktivitātēm novada teritorijās. ABJC direktore Eva Aizupe aicināja konsultatīvās padomes locekļus palīdzēt noskaidrot novadā dzīvojošo jauniešu viedokli par to, konkrēti kādas iespējas būtu jāpiedāvā Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstītā projekta gaitā topošajā multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā Alūksnē. Savukārt jaunatnes lietu speciālists S.Andrejevs informēja par ieceri rakstīt projektu, lai piesaistītu finansējumu Alūksnes novada jauniešu foruma rīkošanai.

Komentāri 5

tiessaam pretekli salasiijusssies un tagad kautkaadu murgu tur taisa

pirms 5 gadiem, 2013.05.02 08:02

!!!

Stulbeņi...nav citu ko teikt.. It kā paši zinātu un saprastu kaut ko .
.Lai jaunieši mēģina kaut ko , spārnotais teiciens nav pielietojams - no mūsu nodokļu naudas....Jo nemaksā nevienam neko....
Lai pietiek izdomas, lai izdodas kaut ko mainīt un uzlabot...

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 10:51

Brīnišķīgs jaunveidojums! Ja darba nav, tad tas ir jāizdomā...

pirms 6 gadiem, 2012.01.19 18:32

Skolu ziņas