Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dabaszinātņu un tehnoloģiju mācību priekšmetu diena Alūksnes novada vidusskolā

Janvāris Alūksnes novada vidusskolā ir tehnoloģiju mācību priekšmetu mēnesis. Īpaša 5.-12.klašu  skolēniem bija 24. janvāra diena - mācību stundu sarakstā tikai dabaszinības, bioloģija, matemātika, fizika, ķīmija un  informātika. Uz skolu visi bija atnākuši patīkami satraukti un neziņā par to, kas īsti būs - mācību stundās spēlēs netradicionālas spēles!

Spēle ir viens no metodiskajiem paņēmieniem, kā interesantāk apgūt konkrētā mācību priekšmeta noteiktu tēmu. Spēle veicina skolēnu sadarbības spējas, nostiprina apgūtās zināšanas vai palīdz izprast nezināmo. Veicina skolēnu pašnovērtējumu.

Iepriekšējā mācību gadā vecāko klašu skolēni mācīja jaunāko klašu skolēniem darboties ar dažādiem sensoriem skolotāju Heino Rābes un Ilonas Apsītes vadībā. Šajā mācību gadā skolā tika izveidotas mācību klases skolotāju Anitas Stilves, Intas Jaunkalnes, Ainas Ezeriņas, Vizmas Orlovskas, Ligijas Grases, Vinetas Kovaļevskas, Initas Lāces, Gunta Meistera, Līgas Krūmiņas un Ilonas Apsītes vadībā. Skolotāju lomā iejutās arī 11.b klases skolēni Vladislavs Jamkins un Ainis Riepnieks.

Katras mācību stundas sākumā skolotāji izskaidroja spēles noteikumus un palīdzēja skolēniem atsaukt atmiņā zināšanas, kas nepieciešamas, lai varētu doto spēli izspēlēt. Šajā dienā fizikā izspēlēja spēles „Siltums”, „Elektriķis”, matemātikā – „Jumiķis”, „Medības”, „Spriedumi”, ķīmijā – „Skapis”, „Mendeļejeva sapnis”, bioloģijā- „Zaļā fabrika”, „Mežs”, „Barošanās ķēdes mežā”. Vēl šajā dienā skolēni minēja krustvārdu mīklu par informācijas tehnoloģijām un varēja iepazīties ar spēlēm „Blokus”, „Pentago”, „Jenga”.

Mācību dienas beigās skolēni atzina, ka diena bijusi saspringta - domāt un spriest vajadzējis pat vairāk nekā ikdienā. Spēles liek savādāk palūkoties uz apgūstamo vielu. Daudzi skolēni izteikuši vēlmi uzspēlēt dotās spēles vēl kādā mācību priekšmetu pēcpusdienā vai ārpus stundām. Lielāko interesi radīja ķīmijas spēle „Skapis”, kuru vadīja ķīmijas skolotāja Anita Stilve. 5.-6.klašu skolēniem interesants šķita dabaszinību priekšmetu minikonkurss, kurā uzvarēja 5.klases skolēni.

Paldies skolēniem un skolotājiem par pacietību, atsaucību, izturību!

Alūksnes novada vidusskolas tehnoloģiju mācību priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja Ilona Apsīte

Skolu ziņas